NICOPATCH TTS

KATEGORIA:
LEKI STOSOWANE W LECZENIU UZALEŻNIEŃ

SUBSTANCJA CZYNNA:

NICOPATCH TTS - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku NICOPATCH TTS. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku NICOPATCH TTS w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - NICOPATCH TTS CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA NICOPATCH TTS? – OPIS I WSKAZANIA

Lek ten wspomaga rzucenie palenia tytoniu. Przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat.

Gdy pacjent przestaje nagle dostarczać organizmowi nikotynę zawartą w wyrobach tytoniowych, mogą wystąpić różne rodzaje dyskomfortu, określane jako objawy z odstawienia. Oznacza to, że pacjent był uzależniony od nikotyny.

Jest to system transdermalny plaster przezskómy, który zawiera lek w części przylegającej do skóry. Po naklejeniu plastra, nikotyna jest powoli uwalniana do organizmu i łagodzi objawy wynikające z odstawienia nikotyny, co ułatwia zaprzestanie palenia. Lek przeciwdziała zatem nawrotom nałogu w palaczy zmotywowanych do rzucenia palenia.

Jeśli po upływie 6-miesięcznego okresu leczenia tym lekiem pacjent nie może powstrzymać się od palenia, powinien skonsultować się z lekarzem.

Należy uważnie zapoznać się z poradami zdrowotnymi zamieszczonymi na końcu niniejszej ulotki.

SKŁAD NICOPATCH TTS, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest nikotyna.

Jeden plaster o powierzchni 10 cm2 zawiera 15 mg nikotyny i uwalnia 7 mg nikotyny w ciągu 24 godzin.
Jeden plaster o powierzchni 20 cm2 zawiera 30 mg nikotyny i uwalnia 14 mg nikotyny w ciągu 24 godzin.
Jeden plaster o powierzchni 30 cm2 zawiera 45 mg nikotyny i uwalnia 21 mg nikotyny w ciągu 24 godzin.

Inne substancje wchodzące w skład leku to: akrylu octanu winylu kopolimer, metylu metakrylanu kopolimer i dimetakrylanu glikolu etylowego krospolimer, poliester i polietylen, film poliestrowy z silikonem pokryty aluminium.

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE NICOPATCH TTS? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Leku Nicopatch TTS nie należy stosować przez palaczy w wieku poniżej 18 lat bez zalecenia lekarza.

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dostępne są trzy moce tego produktu leczniczego: Nicopatch TTS 7 mg/24 h, Nicopatch TTS 14 mg/24 h i Nicopatch TTS 21 mg/24 h.

Dawka odpowiednia dla danego pacjenta zostanie określona na podstawie liczby wypalanych dziennie papierosów lub wyniku testu Fagerstróma (który znajduje się na końcu tej ulotki). Test ten mierzy stopień uzależnienia od nikotyny. W oparciu o wynik tego testu pacjent może wybrać najodpowiedniejszą dla siebie moc plastra.

Pacjent będzie musiał zmienić stosowaną moc leku Nicopatch TTS w trakcie leczenia, ponieważ zmianie ulegnie jego stopień uzależnienia od nikotyny. Czasami dawka nikotyny zawarta w leku jest zbyt mała, a czasami – zbyt duża dla danego pacjenta.

Dawkę leku należy zwiększyć w przypadku wystąpienia objawów odstawiennych, takich jak:
– bardzo silna potrzeba palenia
– drażliwość
– kłopoty ze snem
– pobudzenie lub niecierpliwość
– trudności z koncentracją
Należy poprosić o poradę farmaceutę lub lekarza; konieczne może okazać się dostosowanie dawki leku.

Dawkę należy zmniejszyć w przypadku wystąpienia objawów przedawkowania, takich jak:
– nudności (mdłości), ból brzucha, biegunka
– nadmierne ślinienie się
– nadmierne pocenie się
– ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia słuchu, zaburzenia widzenia
– ogólne osłabienie (brak energii)
Bezwzględnie konieczne jest dostosowanie leczenia z pomocą lekarza lub farmaceuty.

Standardowe leczenie odbywa się w 3 fazach:
1/ Faza wstępna: pomaga rzucić palenie.
2/ Kontrola po leczeniu: ta faza utrwala rzucenie palenia i rozpoczyna okres odstawiania nikotyny.
3/ Odstawienie leczenia: ta faza pomaga zakończyć leczenie.

Całkowite leczenie trwa średnio 3 miesiące. Czas trwania leczenia może jednak różnić się w zależności od indywidualnej odpowiedzi pacjenta. Zazwyczaj nie zaleca się stosowania tego leku przez okres dłuższy niż 6 miesięcy. W przypadku niektórych byłych palaczy konieczny może być dłuższy okres leczenia w celu uniknięcia nawrotu nałogu.

Więcej informacji znajduje się w załączonej ulotce dla pacjenta.

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI NICOPATCH TTS, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przypadkowo przedawkuje lek lub jeśli dziecko ssało lub przykleiło na swoją skórę plaster przezskómy, należy natychmiast go usunąć, przemyć skórę wodą bez mydła i skontaktować się z lekarzem lub udać się na oddział ratunkowy najbliższego szpitala.

Oprócz objawów przedawkowania, które wymagają jedynie zmniejszenia dawki leku (patrz wykaz powyżej tabeli dawkowania), może wystąpić ciężkie zatrucie, które może charakteryzować się objawami, takimi jak:
– nieregularne bicie serca,
– dyskomfort oddechowy (trudności w oddychaniu lub dyskomfort w klatce piersiowej),
– wyczerpanie (pacjent jest całkowicie pozbawiony sił i nie jest w stanie się ruszać),
– zapaść krążeniowa (możliwy zawał mięśnia sercowego lub spadek ciśnienia tętniczego),
– drgawki (napady padaczkowe).

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ NICOPATCH TTS W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Bardzo ważne jest rzucenie palenia w ciąży, gdyż nałóg ten może powodować opóźnienie rozwoju dziecka. Palenie tytoniu może również prowadzić do przedwczesnego porodu, a nawet poronienia. Najlepiej, aby Pacjentka podjęła próbę rzucenia palenia bez pomocy leków. Jeśli jest to niemożliwe, można zalecić. Pomocniczo stosowanie tego leku, gdyż ryzyko dla rozwijającego się płodu jest znacznie mniejsze niż Zagrożenia oczekiwane w związku z kontynuacją nałogu. Nikotyna w każdej postaci może być szkodliwa dla nienarodzonego dziecka. Dlatego lek ten można stosować jedynie po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę, lekarzem rodzinnym lub lekarzem w specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnienia od nikotyny.

Karmienie piersią
Okresie karmienia piersią należy unikać stosowania tego leku, podobnie jak samego palenia tytoniu, gdyż nikotyna przenika do mleka i może mieć wpływ na stan zdrowia dziecka. Jeśli próba rzucenia palenia Zakończyła się niepowodzeniem, zaleca się stosowanie pastylek do ssania lub innych doustnych postaci ISTRT zamiast plastrów. Lek ten można stosować w okresie karmienia piersią wyłącznie pod nadzorem lekarza.

ULOTKA LEKU NICOPATCH TTS – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – NICOPATCH TTS CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

NICOPATCH TTS OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here