
Wskazania do stosowania: Tradycyjnie stosuje się w objawowym leczeniu łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, w tym wzdęć i wzdęć z oddawaniem wiatrów oraz w łagodnych objawach napięcia nerwowego i jako środek ułatwiający zasypianie. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.
Więcej informacji na temat leku Liść melisy:
Jaki jest skład Liść melisy, jakie substancje zawiera?
1 g produktu zawiera 1 g liści melisy (Melissa officinalis L., folium).
Dawkowanie preparatu Liść melisy – jak stosować ten lek?
Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania: Młodzież od 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku: ½ – 1 łyżkę liści melisy (2 – 4g) zalać ¾ szklanki (ok. 150 ml) wrzącej wody. Naparzać pod przykryciem 10 minut, przecedzić. Pić po ¾ szklanki świeżo przygotowanego naparu 1 – 3 razy na dobę.
Dzieci poniżej 12 lat: Nie zaleca się stosowania.
Czas stosowania: Jeżeli objawy utrzymują się powyżej 2 tygodni pomimo stosowania produktu leczniczego należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Nie odnotowano przypadków przedawkowania
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Liść melisy – czy mogę spożywać alkohol?
Brak odrębnych zaleceń.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Liść melisy w okresie ciąży i karmienia piersią?
Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone.
Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i laktacji nie jest zalecane. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ulotka Liść melisy – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
LIŚĆ MELISY Melissae folium zioła do zaparzania, 1g/g
Pobrano 8 razy
Rozmiar plku 503.39 KB
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Liść melisy m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
LIŚĆ MELISY Melissae folium zioła do zaparzania, 1g/g
Pobrano 5 razy
Rozmiar plku 503.39 KB
Cena - ile kosztuje Liść melisy?
Cena Liść melisy i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Liść melisy.
Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów
Stosujesz Liść melisy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.