Konsultacja merytoryczna:

Liść melisy

Liść melisy

Wskazania do stosowania: Tradycyjnie stosuje się w objawowym leczeniu łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, w tym wzdęć i wzdęć z oddawaniem wiatrów oraz w łagodnych objawach napięcia nerwowego i jako środek ułatwiający zasypianie. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Jaki jest skład Liść melisy, jakie substancje zawiera?

1 g produktu zawiera 1 g liści melisy (Melissa officinalis L., folium).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Liść melisy – jak stosować ten lek?

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania: Młodzież od 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku: ½ – 1 łyżkę liści melisy (2 – 4g) zalać ¾ szklanki (ok. 150 ml) wrzącej wody. Naparzać pod przykryciem 10 minut, przecedzić. Pić po ¾ szklanki świeżo przygotowanego naparu 1 – 3 razy na dobę.

Dzieci poniżej 12 lat: Nie zaleca się stosowania.

Czas stosowania: Jeżeli objawy utrzymują się powyżej 2 tygodni pomimo stosowania produktu leczniczego należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano przypadków przedawkowania

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Liść melisy – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Liść melisy w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone.

Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i laktacji nie jest zalecane. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Liść melisy – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

LIŚĆ MELISY Melissae folium zioła do zaparzania, 1g/g

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Liść melisy m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

LIŚĆ MELISY Melissae folium zioła do zaparzania, 1g/g

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Liść melisy?

Cena Liść melisy i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Liść melisy.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Liść melisy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Sanprobi IBS kapsułki (Opakowanie: 20 )Sanprobi IBS kapsułki (Opakowanie: 20 ) to suplement diety, zawierający bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus plantarum 299v, które wspomagają florę jelitową organizmu.

Podczas antybiotykoterapii, ale i przy złej diecie lub niektórych chorobach flora jelitowa może zostać zaburzona, wskutek czego pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości ze strony dolnego odcinka układu pokarmowego: wzdęcia, biegunki, bóle brzucha. Bakterie kwasu mlekowego, zawarte…

28.08 

Zastosowanie Drosetux syrop (Opakowanie: 150 ml)Drosetux syrop (Opakowanie: 150 ml) jest lekiem homeopatycznym przeznaczonym do stosowania w celu łagodzenia suchego, drażniącego kaszlu. Lek może być stosowany już u najmłodszych dzieci. Efekt działania Drosetux syrop (Opakowanie: 150 ml)Drosetux syrop (Opakowanie: 150 ml) łagodzi suchy i drażniący kaszel, likwidując nieprzyjemne dolegliwości, takie jak drapanie w gardle, które utrudnia mówienie, zasypianie i zaburza spokojny…

14.49 

Zastosowanie Curcumin K2 Doktor Jacob's kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Curcumin K2 Doktor Jacob's kapsułki (Opakowanie: 60 szt.) to suplement diety zawierający kurkuminę o opatentowanym kompleksie fosfolipidów, dzięki czemu jest o wiele lepiej przyswajalna. Dodatkowa zawartość witamin K1, K2 i D3 wspomagają zachowanie zdrowych kości i zębów.Efekt działania Curcumin K2 Doktor Jacob's kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Curcumin K2 Doktor Jacob…

125.99 

Zastosowanie Calperos 500 kapsułki twarde (Opakowanie: 200 )Calperos 500 kapsułki twarde (Opakowanie: 200 ) to produkt leczniczy z dużą ilością wapnia, który jest stosowany jako środek zmniejszający ryzyko zachorowania na osteoporozę. Może być stosowany przy złamaniach i kontuzjach, po długotrwałym unieruchomieniu, zaburzeniach wchłaniania wapnia, a nawet jako preparat wspomagający leczenie przeziębień.
Efekt działania Calperos 500 kapsułki twarde (Opakowanie: 200 )Calperos 500 kapsułki twarde (…

56.99 

Zastosowanie Anaketon Adult (Opakowanie: 20 )Anaketon Adult (Opakowanie: 20 ) to suplement diety w formie tabletek przeznaczony do spożywania przez osoby dorosłe lub dzieci w przypadku niestrawności pokarmowej.
Preparat polecany jest przede wszystkim dla osób doświadczających problemów z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu trawiennego.
Suplement może być spożywany także w przypadku częstym nawrotom nudności czy wymiotów związanych z chorobą…

14.58 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief