EZICLEN

KATEGORIA:
LEKI GASTROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
, ,

EZICLEN - INFORMACJE I OPINIE O LEKU

Na tej stronie znajdują się informacje o leku EZICLEN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku EZICLEN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA EZICLEN? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Eziclen zawiera trzy różne substancje czynne, noszące nazwy: sodu siarczan, magnezu siarczan oraz potasu siarczan.
Lek Eziclen stosuje się u osób dorosłych w celu oczyszczenia jelita przed badaniem medycznym lub zabiegiem chirurgicznym jelita.
Lek Eziclen nie jest lekiem przeciw zaparciom.
Lek Eziclen należy przed zastosowaniem rozcieńczyć wodą.

SKŁAD EZICLEN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi są: sodu siarczan bezwodny, magnezu siarczan siedmiowodny oraz potasu siarczan. Każda butelka o zawartości około 176 ml koncentratu zawiera 17,510 g sodu siarczanu bezwodnego, 3,276 g magnezu siarczanu siedmiowodnego oraz 3,130 g potasu siarczanu.

Pozostałe składniki to sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, sukraloza, kwas jabłkowy, woda oczyszczona oraz aromat koktajlu owocowego [mieszanina aromatów pochodzenia naturalnego i aromatów syntetycznych, glikol propylenowy (E 1520), alkohol etylowy, kwas octowy oraz kwas benzoesowy (E 210)].

JAKIE JEST DAWKOWANIE EZICLEN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek ten należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem podanym w ulotce dla pacjenta lub z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku
• Lek ten należy przyjmować doustnie.
• W przeddzień badania lub zabiegu można spożyć lekkie śniadanie. Po śniadaniu przyjmować należy wyłącznie czyste płyny na obiad, kolację i wszelkie inne posiłki, do czasu wykonania badania lub zabiegu. Nie należy spożywać napojów o czerwonym lub purpurowym zabarwieniu, mleka ani napojów alkoholowych.
• Lek Eziclen dostarczany jest w 2 butelkach zapakowanych w pudełko z kubkiem do rozcieńczenia i podania leku. Wszystkie te elementy są potrzebne do podania leku.
• Nie należy spożywać zawartości obu butelek jednocześnie.
• Nie należy spożywać zawartości butelek przed ich rozcieńczeniem.
• Nie należy zapominać o wypiciu dodatkowej ilości wody lub dopuszczonych czystych płynów.
• Lekarz przekaże pacjentowi formularz do wpisania godziny rozpoczęcia leczenia oraz ilości przyjętych płynów w czasie przygotowawczego oczyszczania jelita.

Należy ściśle przestrzegać zaleceń i przyjmować tyle wody lub czystych płynów, ile potrzeba, aby nie odwodnić organizmu.
• „Czyste płyny” to woda, herbata lub kawa (bez mleka lub śmietanki beznabiałowej), napoje gazowane lub niegazowane, przecedzone soki owocowe bez miąższu (innej barwy niż czerwona lub purpurowa), czysta zupa lub zupa przecedzona w celu usunięcia z niej wszelkich stałych elementów.

Nie należy spożywać napojów alkoholowych.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI EZICLEN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent uważa, że przyjął zbyt dużą dawkę leku Eziclen lub nie rozcieńczył leku zgodnie z zaleceniem, bądź nie wypił wystarczającej dodatkowej ilości wody, należy poinformować lekarza i spożyć wystarczającą ilość wody lub czystych płynów, aby zapobiec odwodnieniu organizmu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

W przeddzień badania lub zabiegu można spożyć lekkie śniadanie. Po śniadaniu przyjmować należy wyłącznie czyste płyny na obiad, kolację i wszelkie inne posiłki, do czasu wykonania badania lub zabiegu. Nie należy spożywać napojów o czerwonym lub purpurowym zabarwieniu, mleka ani napojów alkoholowych.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ EZICLEN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W ciąży lub w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

W okresie karmienia piersią nie należy karmić dziecka w ciągu 48 godzin od przyjęcia drugiej dawki leku Eziclen.

ULOTKA LEKU EZICLEN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – EZICLEN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - EZICLEN CENA, REFUNDACJA

EZICLEN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(57 ocen, średnia: 5,09 na 10)
Loading...

8 KOMENTARZE

  1. Masakra wzięłam perwsza dawkę o godzinie 22 i siedzę na toalecie juz 3 godzinę nie mogę wstać tak mnie czyści druga dawkę mam wziąść o godzinie 13 ci będzie i jak zobacze aż się boje myśleć no mam badanie na godzinę 19 i musze dojechać z Polic do Szczecina może się mi się uda bez żadnych komplikacji dojechać na badanie i je zrobić. Pozdrawiam

  2. Preparat jak na ten rodzaj jest dość delikatny w smaku z umiarkowanym posmakiem soli. To właśnie ten słony smak może powodować u wrażliwszych osób odruch wymiotny.Ale i tak uważam, że jest o niebo lepszy niż Fortrans.Przede wszystkim jak na tego rodzaju lek jest on stosunkowo niewielkiej objętości do spożycia i wymaga równie niewiele “popitki”. Wyczyścił mnie bardzo dokładnie, tak że nie było żadnych kłopotów z jakością obrazu jelita.Należy zwrócić uwagę na ustaloną godzinę kolonoskopii.Ja miałem na17.00 i zgodnie z zaleceniami jakie otrzymałem dawki miałem podzielone na dwie 1- godz.4.00 i 2- godz.10.00. Obie w dniu badania. Na 4 godziny przed badaniem byłem już gotowy.Spaprany więc miałem cały dzień a nie dzień i na dokładkę noc.Natomiast sama kolonoskopia to już zupełnie inna historia.

  3. Ponieważ szukałam i nic nie znalazłam na temat działania tego leku , więc sama napiszę. Dawkę rozłożona miałam na dwa dni. W pierwszym dniu rano zjadłam normalne śniadanie , na obiad rosół z makaronem i później już nic tylko picie. O 17.00 wzięłam pierwsza butelkę i wypiłam 4 litry wody. W toalecie byłam 4 razy średnio co godzinę raz. Jeździło po brzuchu,ale noc przespałam spokojnie. Rano jeszcze raz w WC i koniec. Drugiego dnia piłam już tylko wodę i po drugiej butelce esiclanu wypiłam znowu 4 litry wody. W toalecie byłam 3 razy i praktycznie leciała czysta woda i to w małych ilościach. Bałam się że się nie oczyszcze,bo ludzie piszą ,że latają po 20 razy,ale przygotowana byłam w jakiejś tam skali do 9 na 9. Tak że uważam że lek super delikatny w działaniu a czyści dobrze.Jezeli chodzi o smak to przypomina syrop na kaszel,ale ilościowo to tylko 0,5 litra i można go pić w ciągu godziny. Polecam naprawdę.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here