EZICLEN

REKLAMA

EZICLEN WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek Eziclen zawiera trzy różne substancje czynne, noszące nazwy: sodu siarczan, magnezu siarczan oraz potasu siarczan.
Lek Eziclen stosuje się u osób dorosłych w celu oczyszczenia jelita przed badaniem medycznym lub zabiegiem chirurgicznym jelita.
Lek Eziclen nie jest lekiem przeciw zaparciom.
Lek Eziclen należy przed zastosowaniem rozcieńczyć wodą.

EZICLEN SKŁAD

Substancjami czynnymi są: sodu siarczan bezwodny, magnezu siarczan siedmiowodny oraz potasu siarczan. Każda butelka o zawartości około 176 ml koncentratu zawiera 17,510 g sodu siarczanu bezwodnego, 3,276 g magnezu siarczanu siedmiowodnego oraz 3,130 g potasu siarczanu.

REKLAMA

Pozostałe składniki to sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, sukraloza, kwas jabłkowy, woda oczyszczona oraz aromat koktajlu owocowego [mieszanina aromatów pochodzenia naturalnego i aromatów syntetycznych, glikol propylenowy (E 1520), alkohol etylowy, kwas octowy oraz kwas benzoesowy (E 210)].

EZICLEN DAWKOWANIE

Lek ten należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem podanym w ulotce dla pacjenta lub z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku
• Lek ten należy przyjmować doustnie.
• W przeddzień badania lub zabiegu można spożyć lekkie śniadanie. Po śniadaniu przyjmować należy wyłącznie czyste płyny na obiad, kolację i wszelkie inne posiłki, do czasu wykonania badania lub zabiegu. Nie należy spożywać napojów o czerwonym lub purpurowym zabarwieniu, mleka ani napojów alkoholowych.
• Lek Eziclen dostarczany jest w 2 butelkach zapakowanych w pudełko z kubkiem do rozcieńczenia i podania leku. Wszystkie te elementy są potrzebne do podania leku.
• Nie należy spożywać zawartości obu butelek jednocześnie.
• Nie należy spożywać zawartości butelek przed ich rozcieńczeniem.
• Nie należy zapominać o wypiciu dodatkowej ilości wody lub dopuszczonych czystych płynów.
• Lekarz przekaże pacjentowi formularz do wpisania godziny rozpoczęcia leczenia oraz ilości przyjętych płynów w czasie przygotowawczego oczyszczania jelita.

Należy ściśle przestrzegać zaleceń i przyjmować tyle wody lub czystych płynów, ile potrzeba, aby nie odwodnić organizmu.
• „Czyste płyny” to woda, herbata lub kawa (bez mleka lub śmietanki beznabiałowej), napoje gazowane lub niegazowane, przecedzone soki owocowe bez miąższu (innej barwy niż czerwona lub purpurowa), czysta zupa lub zupa przecedzona w celu usunięcia z niej wszelkich stałych elementów.

Nie należy spożywać napojów alkoholowych.

REKLAMA

PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent uważa, że przyjął zbyt dużą dawkę leku Eziclen lub nie rozcieńczył leku zgodnie z zaleceniem, bądź nie wypił wystarczającej dodatkowej ilości wody, należy poinformować lekarza i spożyć wystarczającą ilość wody lub czystych płynów, aby zapobiec odwodnieniu organizmu.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

W przeddzień badania lub zabiegu można spożyć lekkie śniadanie. Po śniadaniu przyjmować należy wyłącznie czyste płyny na obiad, kolację i wszelkie inne posiłki, do czasu wykonania badania lub zabiegu. Nie należy spożywać napojów o czerwonym lub purpurowym zabarwieniu, mleka ani napojów alkoholowych.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

W ciąży lub w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

REKLAMA

W okresie karmienia piersią nie należy karmić dziecka w ciągu 48 godzin od przyjęcia drugiej dawki leku Eziclen.

EZICLEN ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
(57 ocen, średnia: 5,09 na 10)
Loading...

7 KOMENTARZE

  1. Masakra wzięłam perwsza dawkę o godzinie 22 i siedzę na toalecie juz 3 godzinę nie mogę wstać tak mnie czyści druga dawkę mam wziąść o godzinie 13 ci będzie i jak zobacze aż się boje myśleć no mam badanie na godzinę 19 i musze dojechać z Polic do Szczecina może się mi się uda bez żadnych komplikacji dojechać na badanie i je zrobić. Pozdrawiam

  2. Preparat jak na ten rodzaj jest dość delikatny w smaku z umiarkowanym posmakiem soli. To właśnie ten słony smak może powodować u wrażliwszych osób odruch wymiotny.Ale i tak uważam, że jest o niebo lepszy niż Fortrans.Przede wszystkim jak na tego rodzaju lek jest on stosunkowo niewielkiej objętości do spożycia i wymaga równie niewiele „popitki”. Wyczyścił mnie bardzo dokładnie, tak że nie było żadnych kłopotów z jakością obrazu jelita.Należy zwrócić uwagę na ustaloną godzinę kolonoskopii.Ja miałem na17.00 i zgodnie z zaleceniami jakie otrzymałem dawki miałem podzielone na dwie 1- godz.4.00 i 2- godz.10.00. Obie w dniu badania. Na 4 godziny przed badaniem byłem już gotowy.Spaprany więc miałem cały dzień a nie dzień i na dokładkę noc.Natomiast sama kolonoskopia to już zupełnie inna historia.

  3. Ponieważ szukałam i nic nie znalazłam na temat działania tego leku , więc sama napiszę. Dawkę rozłożona miałam na dwa dni. W pierwszym dniu rano zjadłam normalne śniadanie , na obiad rosół z makaronem i później już nic tylko picie. O 17.00 wzięłam pierwsza butelkę i wypiłam 4 litry wody. W toalecie byłam 4 razy średnio co godzinę raz. Jeździło po brzuchu,ale noc przespałam spokojnie. Rano jeszcze raz w WC i koniec. Drugiego dnia piłam już tylko wodę i po drugiej butelce esiclanu wypiłam znowu 4 litry wody. W toalecie byłam 3 razy i praktycznie leciała czysta woda i to w małych ilościach. Bałam się że się nie oczyszcze,bo ludzie piszą ,że latają po 20 razy,ale przygotowana byłam w jakiejś tam skali do 9 na 9. Tak że uważam że lek super delikatny w działaniu a czyści dobrze.Jezeli chodzi o smak to przypomina syrop na kaszel,ale ilościowo to tylko 0,5 litra i można go pić w ciągu godziny. Polecam naprawdę.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here