EziclenJak działa i kiedy stosujemy Eziclen?

Lek Eziclen zawiera trzy różne substancje czynne, noszące nazwy: sodu siarczan, magnezu siarczan oraz potasu siarczan.
Lek Eziclen stosuje się u osób dorosłych w celu oczyszczenia jelita przed badaniem medycznym lub zabiegiem chirurgicznym jelita.
Lek Eziclen nie jest lekiem przeciw zaparciom.
Lek Eziclen należy przed zastosowaniem rozcieńczyć wodą.

REKLAMA

Jaki jest skład Eziclen, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są: sodu siarczan bezwodny, magnezu siarczan siedmiowodny oraz potasu siarczan. Każda butelka o zawartości około 176 ml koncentratu zawiera 17,510 g sodu siarczanu bezwodnego, 3,276 g magnezu siarczanu siedmiowodnego oraz 3,130 g potasu siarczanu.

Pozostałe składniki to sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, sukraloza, kwas jabłkowy, woda oczyszczona oraz aromat koktajlu owocowego [mieszanina aromatów pochodzenia naturalnego i aromatów syntetycznych, glikol propylenowy (E 1520), alkohol etylowy, kwas octowy oraz kwas benzoesowy (E 210)].

Dowiedz się więcej na temat substancji: , , .


Zobacz także:

Ranking tabletek na odchudzanie 2020

Kluczową kwestią w odchudzaniu jest dieta i aktywność fizyczna. Warto jednak wesprzeć swoje starania, stosując właściwe produkty. Zapoznaj się z rankingiem suplementów wspomagających odchudzanie.

TabletkiOcenaCena
1. Piperinox 9.2Sprawdź!
2. Keto Actives8.9Sprawdź!
3. Probiosin Plus8.1Sprawdź!
4. Green Barley Plus7.8Sprawdź!
5. African Mango7.5 Sprawdź!

Dawkowanie preparatu Eziclen – jak stosować ten lek?

Lek ten należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem podanym w ulotce dla pacjenta lub z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku
• Lek ten należy przyjmować doustnie.
• W przeddzień badania lub zabiegu można spożyć lekkie śniadanie. Po śniadaniu przyjmować należy wyłącznie czyste płyny na obiad, kolację i wszelkie inne posiłki, do czasu wykonania badania lub zabiegu. Nie należy spożywać napojów o czerwonym lub purpurowym zabarwieniu, mleka ani napojów alkoholowych.
• Lek Eziclen dostarczany jest w 2 butelkach zapakowanych w pudełko z kubkiem do rozcieńczenia i podania leku. Wszystkie te elementy są potrzebne do podania leku.
• Nie należy spożywać zawartości obu butelek jednocześnie.
• Nie należy spożywać zawartości butelek przed ich rozcieńczeniem.
• Nie należy zapominać o wypiciu dodatkowej ilości wody lub dopuszczonych czystych płynów.
• Lekarz przekaże pacjentowi formularz do wpisania godziny rozpoczęcia leczenia oraz ilości przyjętych płynów w czasie przygotowawczego oczyszczania jelita.

Należy ściśle przestrzegać zaleceń i przyjmować tyle wody lub czystych płynów, ile potrzeba, aby nie odwodnić organizmu.
• „Czyste płyny” to woda, herbata lub kawa (bez mleka lub śmietanki beznabiałowej), napoje gazowane lub niegazowane, przecedzone soki owocowe bez miąższu (innej barwy niż czerwona lub purpurowa), czysta zupa lub zupa przecedzona w celu usunięcia z niej wszelkich stałych elementów.

Nie należy spożywać napojów alkoholowych.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent uważa, że przyjął zbyt dużą dawkę leku Eziclen lub nie rozcieńczył leku zgodnie z zaleceniem, bądź nie wypił wystarczającej dodatkowej ilości wody, należy poinformować lekarza i spożyć wystarczającą ilość wody lub czystych płynów, aby zapobiec odwodnieniu organizmu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Eziclen – czy mogę spożywać alkohol?

W przeddzień badania lub zabiegu można spożyć lekkie śniadanie. Po śniadaniu przyjmować należy wyłącznie czyste płyny na obiad, kolację i wszelkie inne posiłki, do czasu wykonania badania lub zabiegu. Nie należy spożywać napojów o czerwonym lub purpurowym zabarwieniu, mleka ani napojów alkoholowych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Eziclen w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży lub w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

W okresie karmienia piersią nie należy karmić dziecka w ciągu 48 godzin od przyjęcia drugiej dawki leku Eziclen.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Eziclen i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Eziclen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Eziclen. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Eziclen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Eziclen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Eziclen.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(63 ocen, średnia: 5,10 na 10)

12 OPINIE O LEKU

  1. Wzięłam pierwsza butelkę preparatu po zastosowaniu się do diety. Preparat miałam użyć o godz. 14.00 i potem o godz. 20.00. Po spożyciu tej pierwszej butelki tak jak instrukcja pisała miałam reakcje po 15 minutach. Na początku było ok, ale za 5 minut to była tragedia, cały czas biegałam do toatelty, co wypiłam trochę wody lecialam stale do toalety, nie przesadzaj ac ale 30 razy od godziny 14.15 do godziny 20.00, byłam tak wyczyszczona że tylko czysta woda że mnie leciała. Nie wypiłam drugiej butelki. Byłam tak osłabiona, non stop pić mi się chciało, w ustach miałam tak sucho, miałam dreszcze, wszystko mnie bolało jak przy grypie. Preparat jest okropny, tak jakby to były mydliny, słony. No okropnosc!!!! Nie zdecydowałam się wypić drugiej butelki i musiałam zrezygnować z badania na kolonoskopie. Być może mój organizm źle reaguje. Pozdrawiam.

  2. Najgorszy smak jaki w życiu było dane mi spróbować. Nie wypiłam całego bo nie dałam rady. Koszmar…. ale jeśli chodzi o działanie to bardzo dobre

  3. Masakra wzięłam perwsza dawkę o godzinie 22 i siedzę na toalecie juz 3 godzinę nie mogę wstać tak mnie czyści druga dawkę mam wziąść o godzinie 13 ci będzie i jak zobacze aż się boje myśleć no mam badanie na godzinę 19 i musze dojechać z Polic do Szczecina może się mi się uda bez żadnych komplikacji dojechać na badanie i je zrobić. Pozdrawiam

  4. Preparat jak na ten rodzaj jest dość delikatny w smaku z umiarkowanym posmakiem soli. To właśnie ten słony smak może powodować u wrażliwszych osób odruch wymiotny.Ale i tak uważam, że jest o niebo lepszy niż Fortrans.Przede wszystkim jak na tego rodzaju lek jest on stosunkowo niewielkiej objętości do spożycia i wymaga równie niewiele „popitki”. Wyczyścił mnie bardzo dokładnie, tak że nie było żadnych kłopotów z jakością obrazu jelita.Należy zwrócić uwagę na ustaloną godzinę kolonoskopii.Ja miałem na17.00 i zgodnie z zaleceniami jakie otrzymałem dawki miałem podzielone na dwie 1- godz.4.00 i 2- godz.10.00. Obie w dniu badania. Na 4 godziny przed badaniem byłem już gotowy.Spaprany więc miałem cały dzień a nie dzień i na dokładkę noc.Natomiast sama kolonoskopia to już zupełnie inna historia.

  5. Ponieważ szukałam i nic nie znalazłam na temat działania tego leku , więc sama napiszę. Dawkę rozłożona miałam na dwa dni. W pierwszym dniu rano zjadłam normalne śniadanie , na obiad rosół z makaronem i później już nic tylko picie. O 17.00 wzięłam pierwsza butelkę i wypiłam 4 litry wody. W toalecie byłam 4 razy średnio co godzinę raz. Jeździło po brzuchu,ale noc przespałam spokojnie. Rano jeszcze raz w WC i koniec. Drugiego dnia piłam już tylko wodę i po drugiej butelce esiclanu wypiłam znowu 4 litry wody. W toalecie byłam 3 razy i praktycznie leciała czysta woda i to w małych ilościach. Bałam się że się nie oczyszcze,bo ludzie piszą ,że latają po 20 razy,ale przygotowana byłam w jakiejś tam skali do 9 na 9. Tak że uważam że lek super delikatny w działaniu a czyści dobrze.Jezeli chodzi o smak to przypomina syrop na kaszel,ale ilościowo to tylko 0,5 litra i można go pić w ciągu godziny. Polecam naprawdę.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.