Endofemine

Endofemine to lek, który skutecznie łagodzi objawy endometriozy, czyli choroby powodującej bóle związane z nieprawidłowo ulokowaną błoną śluzową macicy. Preparat zawiera dienogest, czyli syntetyczny progestagen, który działa na receptory progesteronowe w organizmie. Lek jest stosowany w leczeniu endometriozy. Endofemine jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Endofemine jest stosowany w leczeniu endometriozy (objawów bólowych wywołanych
nieprawidłowo ulokowaną błoną śluzową macicy). Lek Endofemine zawiera hormon, progestagen o nazwie dienogest.

Skład

Substancją czynną jest dienogest. Każda tabletka zawiera 2 mg dienogestu.
Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon (K 30), magnezu stearynian pochodzenia roślinnego.

Dawkowanie

Lek Endofemine należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka u osób dorosłych to 1 tabletka na dobę.

Poniższe informacje dotyczą leku Endofemine, jeśli lekarz nie zalecił inaczej. Należy przestrzegać poniższych instrukcji, w przeciwnym razie pacjentka nie odniesie pełnych korzyści ze stosowania leku Endofemine.
Leczenie lekiem Endofemine można rozpocząć w każdym dniu naturalnego cyklu.

Dorośli: Należy przyjmować jedną tabletkę codziennie, najlepiej o stałej porze, w razie konieczności popijając małą ilością płynu. Po skończeniu opakowania należy rozpocząć następne bez stosowania przerwy. Należy kontynuować przyjmowanie tabletek również w dniach krwawienia miesiączkowego.

Nie ma doświadczenia w leczeniu lekiem Endofemine pacjentek z endometriozą przez okres
powyżej 15 miesięcy.

Przedawkowanie

Brak jest zgłoszeń dotyczących poważnego szkodliwego działania po jednokrotnym przyjęciu zbyt dużej liczby tabletek leku Endofemine. W razie wątpliwości należy jednak skontaktować się z lekarzem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Podczas stosowania leku Endofemine, pacjentka powinna unikać picia soku grejpfrutowego, ponieważ może to zwiększyć stężenie leku Endofemine we krwi. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Ciąża i karmienie piersią

Nie wolno przyjmować leku Endofemine w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Ulotka Endofemine

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Endofemine (forum)

Stosujesz Endofemine? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Endofemine. Podziel się doświadczeniami na forum.