Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil

Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil to złożony, jednofazowy doustny lek antykoncepcyjny, który zawiera dwa różne hormony - dienogest (progestagen) i etynyloestradiol (estrogen). Lek ten jest stosowany w leczeniu objawów bólowych spowodowanych nieprawidłowo rozmieszczoną błoną śluzową macicy, a także jako składnik doustnych środków antykoncepcyjnych oraz hormonalnej terapii zastępczej (u kobiet będących ponad rok po menopauzie) w leczeniu objawów wywołanych niedoborem estrogenu. Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Produkt Ethinylestradiol/Dienogest jest hormonalnym, złożonym produktem antykoncepcyjnym dla kobiet (złożony hormonalny produkt antykoncepcyjny, powszechnie określany jako „pigułka”). Zawiera on progestagen (dienogest) i estrogen (etynyloestradiol).

Produkt Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil stosuje się:
– w celu zapobiegania ciąży.

Skład

– Substancjami czynnymi leku są etynyloestradiol i dienogest.
Każda tabletka powlekana zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu i 2,0 mg dienogestu.

– Pozostałe składniki to:
laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, maltodekstryna, stearynian magnezu (Ph.Eur.), hypromeloza, Makrogol 4000, powidon K 25, dwutlenek tytanu (E171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
1 pigułka produktu Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil na dobę.

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Przedawkowanie

Możliwe objawy przedawkowania obejmują nudności, wymioty (występujące zazwyczaj po upływie 12 do 24 godzin i utrzymujące się do kilku dni), tkliwość piersi, stupor, bóle brzucha, senność/uczucie zmęczenia; u kobiet i dziewcząt może wystąpić krwawienie z pochwy. W przypadku spożycia dużej ilości produktu należy skonsultować się z lekarzem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli kobieta jest w ciąży, karmi piersią lub przypuscza, że może być w ciąży albo planuje zajść w ciążę należy zasięgnąć porady lekarza przed podjęciem leczenia.

Ciąża
Preparatu Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil nie wolno stosować w okresie ciąży.
Kobieta nie może być w ciąży przed rozpoczęciem przyjmowania produktu Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil. W przypadku zajścia w ciążę podczas stosowania produktu Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil należy niezwłocznie przerwać jego stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Karmienie piersią
Nie należy stosować produktu Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil podczas karmienia piersią, ponieważ może to spowodować zmniejszenie ilości wytwarzanego pokarmu, a niewielkie ilości substancji czynnej mogą przechodzić do mleka matki. W trakcie karmienia piersią należy stosować niehormonalne metody zapobiegania ciąży.

Ulotka Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil (forum)

Stosujesz Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Ethinylestradiol/Dienogest Pharbil. Podziel się doświadczeniami na forum.