Aidee

Aidee to złożony doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa rodzaje hormonów: estrogen (etynyloestradiol) i progestagen (dienogest). Jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Dodatkowo, jest pomocny w leczeniu trądziku o umiarkowanym nasileniu u kobiet, które zdecydowały się na stosowanie doustnego środka antykoncepcyjnego. Każda tabletka zawiera 2 mg dienogestu i 0,03 mg etynyloestradiolu.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Aidee jest złożonym doustnym środkiem antykoncepcyjnym, który zawiera dwa rodzaje hormonów:
estrogen (etynyloestradiol) i progestagen (dienogest).

Lek Aidee stosowany jest w celu zapobiegania ciąży.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: etynyloestradiol i dienogest.
Każda tabletka powlekana zawiera 2 mg dienogestu o 0,03 mg etynyloestradiolu.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń: powidon K30 skrobia żelowana kukurydziana laktoza jednowodna magnezu stearynian

Otoczka: makrogol 3350 tytanu dwutlenek (E171) alkohol poliwinylowy talk

Dawkowanie

Opakowanie leku Aidee zawiera 21 tabletek powlekanych. Na opakowaniu każda tabletka oznaczona jest dniem tygodnia, w którym należy ją przyjąć. Tabletki należy przyjmować mniej więcej o tej samej porze każdego dnia, popijając niewielką ilością wody. Należy przyjmować tabletki zgodnie z kierunkiem strzałek, dopóki nie przyjmie się 21 tabletek powlekanych. Przez następne 7 dni nie przyjmuje się tabletek. W ciągu tych 7 dni powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Zwykle następuje ono po 2 – 3 dniach po przyjęciu ostatniej tabletki leku Aidee. Należy rozpocząć przyjmowanie kolejnego opakowania 8. dnia, nawet jeśli krwawienie jeszcze trwa. Oznacza to, że pacjentka zawsze będzie rozpoczynała nowe opakowanie w tym samym dniu tygodnia, jak również, że krwawienie z odstawienia będzie występowało mniej więcej w tych samych dniach każdego miesiąca.

Przedawkowanie

Brak dostępnych danych dotyczących ciężkich, szkodliwych działań niepożądanych po jednorazowym zażyciu zbyt wielu tabletek leku Aidee. Jeśli pacjentka przyjęła kilka tabletek na raz, mogą wystąpić nudności, wymioty i krwawienia z pochwy. Jeśli istnieje podejrzenie, że dziecko przyjęło lek Aidee, należy poradzić się lekarza.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak informacji.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ciąża
Leku nie wolno stosować u kobiet w ciąży lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania leku, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Karmienie piersią
Zasadniczo lek nie powinien być przyjmowany przez pacjentki karmiące piersią, ponieważ może zmniejszać ilość produkowanego mleka, a niewielkie ilości leku mogą być wydzielane do mleka kobiecego. Podczas karmienia piersią należy stosować niehormonalne metody antykoncepcji.

Ulotka Aidee

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Aidee (forum)

Stosujesz Aidee? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

6 komentarzy do “Aidee”

 1. Biorę tabletki Aidee od trzech tygodni. To moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne i jak na razie z efektów ubocznych mam tkliwość i obrzmienie piersi. Jest to trochę dokuczliwe, ale nie ma tragedii. Mam też nudności jakieś 4 godziny po wzięciu tabletek, które się utrzymują przez jakieś dwie godziny i przechodzą oraz ochotę na słodycze i spadek libido. Żadnych plamień jak na razie nie miałam, a jeśli chodzi o cerę to nie spodziewałam się tak szybkich efektów, jak już mi coś wyskoczy to drobne krostki, które następnego dnia są już praktycznie niewidoczne. Skóra się robi gładka, jak mi jeszcze zejdą ślady po poprzednich krostkach, to będę miała wreszcie taką cerę o jakiej zawsze marzyłam. Trochę tych skutków ubocznych jest jak na razie, ale liczę, że organizm się przyzwyczai i będzie lepiej.

  Odpowiedz
 2. Proszę się nie sugerować tak negatywną opinią mojej przedmówczyni i się nie przestraszyć, lek na mnie działa świetnie, żadnych skutków ubocznych.

  Odpowiedz
 3. Aidee

  Katastrofa!!! Nie bierzcie tego, dwa tygodnie to brałam skusiłam się po opinii na Youtube że leczy tradzik!

  Nie prawda!

  Cała twarz mi wysypalo i dekolt, a do tego silne bóle głowy nie do wytrzymania.

  Pewnego dnia dostałam takich boleści w klatce piersiowej, że parter zawiózł mnie do szpitala tam miałam otrzymać zastrzyk ale chciałam tabletkę, jakoś tego dnia byłam tak rozdrażniena, że bałam się nawet zastrzyku, który mi nigdy nie przeszkadzał.

  W pracy miałam nudności i zawroty głowy.

  Po dwóch tygodniach przyjmowania silnych leków przeciwbólowych, trzy razy dziennie dopiero zorientowałam się co jest przyczyną kiedy chciałam się po raz kolejny udac do szpitala i dowiedzieć się co się ze mną dzieje.

  Bałam się, że mam jakiegoś guza, bo skąd nagle taki ból, ja byłam zawsze okazem zdrowia!

  Nigdy więcej tego nie ruszę.

  Miałam praktycznie wszystkie skutki uboczne, które są podane w ulotce wraz ze zmianami nastroju i myślami samobojczymi.

  Od kiedy tego nie biorę wreszcie mogę normalnie żyć!

  Co tam jest w składzie?! Jak można dodawać takie świństwa.

  Brałam wcześniej Yaz i nigdy mi po tym nic nie było, a przez następne 5 lat miałam wkładkę domaciczna i też byłam zadowolona oraz myślę, że znowu się na nią zdecyduje, bo nie będę przyjmować żadnej chemii!

  Nie wiem jak mogłam się wcześniej nie zorientować i męczyć się dwa tygodnie!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Aidee. Podziel się doświadczeniami na forum.