AideeJak działa i kiedy stosujemy Aidee?

Aidee jest złożonym doustnym środkiem antykoncepcyjnym, który zawiera dwa rodzaje hormonów:
estrogen (etynyloestradiol) i progestagen (dienogest).

Lek Aidee stosowany jest w celu zapobiegania ciąży.

Jaki jest skład Aidee, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: etynyloestradiol i dienogest.
Każda tabletka powlekana zawiera 2 mg dienogestu o 0,03 mg etynyloestradiolu.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń: powidon K30 skrobia żelowana kukurydziana laktoza jednowodna magnezu stearynian

Otoczka: makrogol 3350 tytanu dwutlenek (E171) alkohol poliwinylowy talk

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .


Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Aidee – jak stosować ten lek?

Opakowanie leku Aidee zawiera 21 tabletek powlekanych. Na opakowaniu każda tabletka oznaczona jest dniem tygodnia, w którym należy ją przyjąć. Tabletki należy przyjmować mniej więcej o tej samej porze każdego dnia, popijając niewielką ilością wody. Należy przyjmować tabletki zgodnie z kierunkiem strzałek, dopóki nie przyjmie się 21 tabletek powlekanych. Przez następne 7 dni nie przyjmuje się tabletek. W ciągu tych 7 dni powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Zwykle następuje ono po 2 – 3 dniach po przyjęciu ostatniej tabletki leku Aidee. Należy rozpocząć przyjmowanie kolejnego opakowania 8. dnia, nawet jeśli krwawienie jeszcze trwa. Oznacza to, że pacjentka zawsze będzie rozpoczynała nowe opakowanie w tym samym dniu tygodnia, jak również, że krwawienie z odstawienia będzie występowało mniej więcej w tych samych dniach każdego miesiąca.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak dostępnych danych dotyczących ciężkich, szkodliwych działań niepożądanych po jednorazowym zażyciu zbyt wielu tabletek leku Aidee. Jeśli pacjentka przyjęła kilka tabletek na raz, mogą wystąpić nudności, wymioty i krwawienia z pochwy. Jeśli istnieje podejrzenie, że dziecko przyjęło lek Aidee, należy poradzić się lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aidee – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aidee w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ciąża
Leku nie wolno stosować u kobiet w ciąży lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania leku, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Karmienie piersią
Zasadniczo lek nie powinien być przyjmowany przez pacjentki karmiące piersią, ponieważ może zmniejszać ilość produkowanego mleka, a niewielkie ilości leku mogą być wydzielane do mleka kobiecego. Podczas karmienia piersią należy stosować niehormonalne metody antykoncepcji.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Aidee i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy lek jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy lek jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę leku.

Ulotka Aidee – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Aidee m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Aidee? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(238 ocen, średnia: 6,42 na 10)

2 OPINIE O LEKU

 1. Proszę się nie sugerować tak negatywną opinią mojej przedmówczyni i się nie przestraszyć, lek na mnie działa świetnie, żadnych skutków ubocznych.

 2. Aidee

  Katastrofa!!! Nie bierzcie tego, dwa tygodnie to brałam skusiłam się po opinii na Youtube że leczy tradzik!

  Nie prawda!

  Cała twarz mi wysypalo i dekolt, a do tego silne bóle głowy nie do wytrzymania.

  Pewnego dnia dostałam takich boleści w klatce piersiowej, że parter zawiózł mnie do szpitala tam miałam otrzymać zastrzyk ale chciałam tabletkę, jakoś tego dnia byłam tak rozdrażniena, że bałam się nawet zastrzyku, który mi nigdy nie przeszkadzał.

  W pracy miałam nudności i zawroty głowy.

  Po dwóch tygodniach przyjmowania silnych leków przeciwbólowych, trzy razy dziennie dopiero zorientowałam się co jest przyczyną kiedy chciałam się po raz kolejny udac do szpitala i dowiedzieć się co się ze mną dzieje.

  Bałam się, że mam jakiegoś guza, bo skąd nagle taki ból, ja byłam zawsze okazem zdrowia!

  Nigdy więcej tego nie ruszę.

  Miałam praktycznie wszystkie skutki uboczne, które są podane w ulotce wraz ze zmianami nastroju i myślami samobojczymi.

  Od kiedy tego nie biorę wreszcie mogę normalnie żyć!

  Co tam jest w składzie?! Jak można dodawać takie świństwa.

  Brałam wcześniej Yaz i nigdy mi po tym nic nie było, a przez następne 5 lat miałam wkładkę domaciczna i też byłam zadowolona oraz myślę, że znowu się na nią zdecyduje, bo nie będę przyjmować żadnej chemii!

  Nie wiem jak mogłam się wcześniej nie zorientować i męczyć się dwa tygodnie!!!

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.