Dienogest StragenJak działa i kiedy stosujemy Dienogest Stragen?

Lek Dienogest Stragen jest stosowany w leczeniu endometriozy (objawów bólowych wywołanych nieprawidłowo ulokowaną błoną śluzową macicy). Lek Dienogest Stragen zawiera hormon, progestagen o nazwie dienogest.

Jaki jest skład Dienogest Stragen, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest dienogest. Każda tabletka zawiera 2 mg dienogestu.

Pozostałe składniki to:


Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana (kukurydziana), krospowidon (typ A), powidon (K-25), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Otoczka tabletki: AquaPolish white: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, talk, olej bawełniany, uwodorniony, tytanu dwutlenek (E 171).

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Dienogest Stragen – jak stosować ten lek?

Dawka stosowana zazwyczaj u osób dorosłych to 1 tabletka na dobę.

Poniższe informacje dotyczą leku Dienogest Stragen, jeśli lekarz nie zalecił inaczej. Należy przestrzegać poniższych instrukcji, w przeciwnym razie pacjentka nie odniesie pełnych korzyści z zażywania leku Dienogest Stragen.

Leczenie lekiem Dienogest Stragen można rozpocząć w każdym dniu naturalnego cyklu.

Dorośli: należy przyjmować jedną tabletkę codziennie, najlepiej o stałej porze, w razie konieczności popijając małą ilością płynu. Po skończeniu jednego opakowania następne należy rozpocząć od razu, nie stosując przerw w przyjmowaniu tabletek. Należy kontynuować zażywanie tabletek również w dniach krwawienia miesiączkowego.

Nie ma doświadczenia w leczeniu lekiem Dienogest Stragen pacjentek z endometriozą przez okres dłuższy niż 15 miesięcy.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak jest doniesień dotyczących poważnego szkodliwego działania po jednokrotnym zażyciu zbyt dużej liczby tabletek leku Dienogest Stragen. W razie wątpliwości należy jednak skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dienogest Stragen – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Dienogest Stragen pacjentka powinna unikać picia soku grejpfrutowego, ponieważ może to zwiększyć stężenie leku Dienogest Stragen we krwi. Może to skutkować wzrostem ryzyka wystąpienia działań niepożądanych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dienogest Stragen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.


Nie wolno zażywać leku Dienogest Stragen w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Dienogest Stragen i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Dienogest Stragen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Dienogest Stragen. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Dienogest Stragen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

 

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Dienogest Stragen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Dienogest Stragen.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(2 ocen, średnia: 4,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.