Loratadyna Pylox

Loratadyna Pylox to lek przeciwalergiczny dostępny w postaci tabletek. Zawiera substancję czynną loratadynę, która łagodzi objawy alergii takie jak kichanie, wodnisty wyciek z nosa, świąd nosa, świąd podniebienia, świąd i pieczenie oczu. Jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Produkt jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Loratadyna Pylox to lek przeciwalergiczny.

Lek Loratadyna Pylox wskazany jest w celu łagodzenia objawów, takich jak: kichanie, swędzenie, wyciek z nosa, obrzęk błon śluzowych, świąd i pieczenie oczu, spowodowanych przez sezonowe i całoroczne alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa. Lek Loratadyna Pylox jest także wskazany w celu łagodzenia objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej (swędzenie, zaczerwienienie skóry).

Lek Loratadyna Pylox stosowany zgodnie z zaleceniami nie upośledza sprawności psychomotorycznej, nie działa uspokajająco, nie powoduje senności.

Skład

Substancją czynną leku jest loratadyna. Jedna tabletka zawiera 10 mg loratadyny.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Zalecana dawka

Dzieci i młodzież

U dzieci w wieku od 2 do 12 lat stosuje się dawkę w zależności od masy ciała:

Masa ciała większa niż 30 kg:
10 mg (1 tabletka) raz na dobę

Masa ciała mniejsza niż 30 kg:

Dzieci w wieku powyżej 6 lat:
5 mg (pół tabletki) raz na dobę

Dzieci w wieku od 2 do 6 lat:
Nie jest wskazane stosowanie tabletek u dzieci w wieku poniżej 6 lat; u tych pacjentów zaleca się stosowanie loratadyny w postaci syropu (5 mg).

U dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 mg (1 tabletka) raz na dobę.

Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Dorośli
10 mg (1 tabletka) raz na dobę.

Pacjenci w podeszłym wieku
Nie ma konieczności zmiany dawki u pacjentów w podeszłym wieku.

Pacjenci z niewydolnością nerek
Nie ma konieczności zmiany dawki u pacjentów z niewydolnością nerek.

Pacjenci z niewydolnością wątroby
U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby należy zastosować mniejszą dawkę początkową, ponieważ klirens loratadyny u tych osób może być zmniejszony. U pacjentów dorosłych i dzieci o masie ciała większej niż 30 kg z ciężką niewydolnością wątroby zaleca się rozpoczęcie leczenia od dawki 10 mg (1 tabletka) co drugi dzień, a u dzieci o masie ciała 30 kg lub mniejszej – 5 mg (pół tabletki) co drugi dzień.

Sposób podawania
Podanie doustne. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletkę można podzielić na połowy.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej dawki niż zalecana należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Duże dawki loratadyny mogą powodować senność, tachykardię (przyspieszenie czynności serca) i bóle głowy. Wskazane jest leczenie objawowe i wspomagające, np. podanie węgla aktywowanego, wywołanie wymiotów, płukanie żołądka. Hemodializa nie usuwa loratadyny z organizmu.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Alkohol nie nasila działania loratadyny, jednak podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Należy unikać stosowania leku Loratadyna Pylox w ciąży.

Ze względu na to, że loratadyna przenika do mleka matki, nie zaleca się jej stosowania u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Loratadyna Pylox

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Loratadyna Pylox (forum)

Stosujesz Loratadyna Pylox? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Loratadyna Pylox. Podziel się doświadczeniami na forum.