Konsultacja merytoryczna:

5-Fluorouracil-Ebewe

5-Fluorouracil-Ebewe jest lekiem przeciwnowotworowym, należy do cytostatyków z grupy antymetabolitów. Jego działanie polega na wstrzymywaniu podziału komórek dzięki hamowaniu syntezy DNA, w wyniku czego dochodzi do zahamowania rozrostu nowotworu.

Lek 5-Fluorouracil-Ebewe może być stosowany sam (w monoterapii) lub w terapii skojarzonej w leczeniu nowotworów złośliwych, szczególnie raka piersi, okrężnicy i odbytnicy, żołądka i trzustki.

Jaki jest skład 5-Fluorouracil-Ebewe, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest 5-fluorouracyl. Każdy ml roztworu zawiera 50 mg 5-fluorouracylu. Pozostałe składniki leku to: sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu 5-Fluorouracil-Ebewe – jak stosować ten lek?

Lek 5-Fluorouracil-Ebewe będzie podawany pod nadzorem lekarza onkologa z doświadczeniem w stosowaniu chemioterapii przeciwnowotworowej. Dawki leku ustala lekarz w zależności od stanu pacjenta, jego masy ciała i schematu podawania (monoterapia lub podawanie w skojarzeniu z innymi lekami cytotoksycznymi), a także wydolności szpiku i narządów miąższowych. Lekarz zmniejszy dawkę u pacjentów: wyniszczonych, po ciężkim zabiegu chirurgicznym (przebytym w ciągu ostatnich 30 dni), z zaburzeniami czynności wątroby, nerek lub zmniejszoną wydolnością szpiku kostnego. Leczenie rozpoczyna się w szpitalu. Całkowita dawka dobowa nie powinna przekraczać 1 grama. Lekarz zaleci codzienne oznaczanie liczby płytek krwi i białych krwinek. Lek podaje się po rozpuszczeniu w soli fizjologicznej bądź 5% roztworze glukozy, we wstrzyknięciach dożylnych albo w infuzji dożylnej lub dotętniczej. Podawanie leku w infuzji jest korzystniejsze ze względu na mniejszą toksyczność.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po przedawkowaniu leku mogą wystąpić następujące objawy: reakcje psychotyczne, senność, nasilenie działania leków uspokajających, nasilona toksyczność alkoholu.W razie wystąpienia powyższych objawów lub podania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania 5-Fluorouracil-Ebewe – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować 5-Fluorouracil-Ebewe w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek 5-Fluorouracil-Ebewe podawany w okresie ciąży może wpływać szkodliwie na płód, dlatego nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze.

Ulotka 5-Fluorouracil-Ebewe – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

5-Fluorouracil-Ebewe, 50 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań i infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 93 razy

Rozmiar plku 155.93 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat 5-Fluorouracil-Ebewe m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

5-Fluorouracil-Ebewe, 50 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań i infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 166 razy

Rozmiar plku 207.10 KB

Cena - ile kosztuje 5-Fluorouracil-Ebewe?

Cena 5-Fluorouracil-Ebewe i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę 5-Fluorouracil-Ebewe.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz 5-Fluorouracil-Ebewe? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie ELUDRIL CLASSIC Płyn do pł.jamy ustnej (Opakowanie: 200 ml)ELUDRIL CLASSIC Płyn do pł.jamy ustnej (Opakowanie: 200 ml) wspomaga higienę jamy ustnej przy leczeniu stomatologicznym oraz podrażnieniach dziąseł. Sprawdzony skład sprawia, że płyn może być doskonałym uzupełnieniem leczenia chirurgicznego, periodontologicznego i implantologicznego oraz wsparciem w regeneracji dziąseł. Jest odpowiedni dla osób korzystających z aparatów ortodontycznych, protez…

22.15 

Zastosowanie Orofar Junior tabletki (Opakowanie: 24 )Orofar Junior tabletki (Opakowanie: 24 ) to preparat leczniczy w postaci tabletek do ssania stosowanych przy stanach zapalnych jamy ustnej, gardła i krtani wywołanych infekcjami bakteryjnymi lub wirusowymi. Preparat może być przyjmowany przez dorosłych i dzieci powyżej 6 lat.
Efekt działania Orofar Junior tabletki (Opakowanie: 24 )Orofar Junior tabletki (Opakowanie: 24 ) zawiera dwa składniki aktywne. Pierwszym jest chlorek benzoksoniowy, który wykazuje silne…

8.98 

Zastosowanie Vichy Dercos szampon z Aminexilem (Opakowanie: 200 ml)Vichy Dercos szampon z Aminexilem (Opakowanie: 200 ml) to doskonały wybór dla osób, które zmagają się z wypadaniem włosów lub widzą pierwsze tego objawy. Aminexil, to związek chemiczny, który poprawia ukorzenienie włosa, sprawiając go mocniejszym i odporniejszym na wypadanie. Regularne stosowanie tego szamponu skutecznie poprawia wygląd i liczbę naszych włosów…

48.61 

Zastosowanie Laremid 2 mg tabletki (Opakowanie: 20 )Laremid 2 mg tabletki (Opakowanie: 20 ) to produkt leczniczy stosowany przy objawowym leczeniu biegunki – w postaci ostrej i przewlekłej. Wskazaniem jest także leczenie przetoki jelita krętego. Wpływa na ilość i konsystencję wydalanych stolców.
Efekt działania Laremid 2 mg tabletki (Opakowanie: 20 )Laremid 2 mg tabletki (Opakowanie: 20 ) zawiera loperamid – lek z gatunku opioidowych, który wykazuje właściwości przeciwbiegunkowe. Oddziałuje bezpośrednio…

12.81 

Zastosowanie Hascofungin (Opakowanie: 30 g)Hascofungin (Opakowanie: 30 g) to lek w postaci kremu do stosowania na wszystkie postaci grzybicy skórnej. Działa leczniczo na kandydozy skórne (zakażenie drożdżakami), pojawiające się najczęściej na stopach, między palcami, pod piersiami i między fałdami skóry, na grzybicę ciała, podudzi, pachwin, stóp, wywołanej przez dermatofity, a także na łupież pstry.
Efekt…

17.44 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief