Konsultacja merytoryczna:

Ozempic

Lek Ozempic zawiera substancję czynną semaglutyd. Pomaga on zmniejszyć stężenie cukru we krwi, gdy jest ono zbyt duże; może również pomóc w zapobieganiu chorobom serca.

Lek Ozempic stosuje się:
• jako jedyny lek – w przypadku, gdy stosowanie tylko diety i wysiłku fizycznego nie wystarcza do uzyskania kontroli stężenia cukru we krwi u pacjentów, którzy nie mogą stosować metforminy (innego leku przeciwcukrzycowego) lub
• z innymi lekami przeciwcukrzycowymi – w przypadku, gdy leki te nie wystarczają do uzyskania właściwego stężenia cukru we krwi. Mogą to być doustne leki przeciwcukrzycowe (takie jak metformina, tiazolidynodiony, pochodne sulfonylomocznika) lub insulina.

Ważne jest, aby kontynuować stosowanie diety i wysiłku fizycznego zgodnie z planem zaleconym przez lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę

Jaki jest skład Ozempic, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest semaglutyd. Jeden ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 1,34 mg semaglutydu. Jeden fabrycznie napełniony wstrzykiwacz zawiera 2 mg semaglutydu.

Pozostałe składniki to disodu fosforan dwuwodny, glikol propylenowy, fenol, woda do wstrzykiwań, kwas solny/sodu wodorotlenek (do dostosowania pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ozempic – jak stosować ten lek?

Ile wynosi dawka leku Ozempic
• Dawka początkowa wynosi 0,25 mg raz na tydzień przez cztery tygodnie.
• Po upływie czterech tygodni lekarz zwiększy dawkę leku do 0,5 mg raz na tydzień.
• Lekarz może zwiększyć dawkę do 1 mg raz na tydzień, jeśli u pacjenta nie dojdzie do osiągnięcia odpowiedniej kontroli stężenia cukru we krwi po zastosowaniu dawki 0,5 mg raz na tydzień.
Nie należy zmieniać dawki bez zalecenia lekarza.

Jak podawać lek Ozempic
Lek Ozempic jest podawany we wstrzyknięciu pod skórę (podskórnie). Nie wolno wstrzykiwać go do żyły ani do mięśnia.
• Najlepsze miejsca do samodzielnego wykonania wstrzyknięcia to przednia część uda, przednia część talii (brzuch) lub ramię.
• Przed pierwszym użyciem wstrzykiwacza lekarz lub pielęgniarka pokażą, jak należy go używać.

Szczegółowe instrukcje dotyczące stosowania znajdują się na odwrocie tej ulotki.

Kiedy podawać lek Ozempic
• Ten lek należy podawać raz w tygodniu, jeśli to możliwe tego samego dnia tygodnia.
• Wstrzyknięcia można wykonywać samodzielnie o dowolnej porze dnia, niezależnie od posiłków.

Aby ułatwić zapamiętanie, że ten lek należy wstrzykiwać tylko raz w tygodniu, zaleca się zapisanie wybranego dnia tygodnia (np. „środa”) na opakowaniu zewnętrznym, a następnie zapisywanie na opakowaniu dat kolejnych wstrzyknięć dawek leku.

W razie potrzeby można zmienić dzień cotygodniowych wstrzyknięć tego leku, pod warunkiem że od ostatniego wstrzyknięcia upłynęły co najmniej 3 dni. Po dokonaniu wyboru nowego dnia podawania leku, należy kontynuować jego podawanie raz na tydzień.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Ozempic należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Mogą wystąpić objawy niepożądane, na przykład nudności.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ozempic – czy mogę spożywać alkohol?

Wstrzyknięcia można wykonywać niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ozempic w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku nie należy stosować w okresie ciąży, gdyż nie wiadomo, czy może mieć on szkodliwy wpływ na płód. W związku z powyższym w trakcie stosowania leku zaleca się zapobieganie ciąży. Kobiety planujące ciążę powinny zaprzestać stosowania niniejszego leku co najmniej na dwa miesiące przed zajściem w ciążę. W przypadku zajścia w ciążę w trakcie stosowania niniejszego leku, należy natychmiast poinformować o tym lekarza, ponieważ będzie się to wiązało z koniecznością zmiany leczenia.

Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią, gdyż nie wiadomo czy lek ten przenika do mleka matki.

Prowadzenie pojazdów

W przypadku stosowania tego leku w skojarzeniu z pochodną sulfonylomocznika lub insuliną może wystąpić małe stężenie cukru we krwi (hipoglikemia), co może zmniejszać u pacjenta zdolność koncentracji. Należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów małego stężenia cukru we krwi. Informacje na temat zwiększonego ryzyka małego stężenia cukru we krwi, patrz punkt 2 ulotki „Ostrzeżenia i środki ostrożności”; objawy zapowiadające małe stężenie cukru we krwi, patrz punkt 4 ulotki. W celu uzyskania dalszych informacji należy skontaktować się z lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ozempic

Ulotka Ozempic – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ozempic 1,34 mg/ml roztwór do wstrzykiwań w fabrycznie napełnionym wstrzykiwaczu (semaglutyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 639 razy

Rozmiar plku 793.14 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ozempic m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ozempic 1,34 mg/ml roztwór do wstrzykiwań w fabrycznie napełnionym wstrzykiwaczu (semaglutyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 312 razy

Rozmiar plku 747.00 KB

Cena - ile kosztuje Ozempic?

Cena Ozempic i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ozempic.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ozempic? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

82 komentarze do “Ozempic”

 1. Może ktoś mi pomoże, bo chyba źle biorę ten lek. Mam wstrzykiwacz 0,25 mg, co tydzień ustawiam na 0,25 wstrzykuje i odczekuje 6-10 sekund. Po czterech tygodniach powinno się skończyć a jaj mam jeszcze tego połowę może nawet więcej. Waga spada ale nie drastycznie 1 kg tygodniowo ( ćwiczę mocno siłowo, cardio 5 razy w tygodni może dla tego spada). Pytanie czy po czterech dawkach też jeszcze macie w penie lek?

  Odpowiedz
 2. Dzień Dobry,
  Zaczęłam brać Ozempic jestem po pierwszej dawce 0,25 i po 5 dniach mam zawroty głowy, jak idę to czuję się jak bym lekko była pijana. Czy ktoś tak miał? za dwa dni biorę kolejną dawkę i liczę że może to ustapi.

  Odpowiedz
  • Ja zaczęłam pierwsza dawkę od 0,5 i mam tak samo po 5 dniach mam wciąż zawroty głowy. 3 dni wymiotowałam a brzuch nie przestaje boleć, uważacie ze to minie? Bo nie ukrywam że ciężko z tym funkxjonowac

   Odpowiedz
   • Witam ja wczoraj 12.0122 przyjełam pierwszą dawkę w życiu ake lekarz, kazał dać 1ml jak teraz czytam to bardzo dużo jak na początek czułam się bardzo źle zawroty głowy całe ciało było jak z, waty słabosc a cukier był wysoki oo śnuadaniu ok10. 00 o 15.30 mialam 222

    Odpowiedz
 3. Hej,
  Ja na początku dostałam Glucophage. Odstawiłam , ponieważ w pierwszym tygodniu brania leku zaczął mi drętwieć język.
  Zmieniliśmy na Ozempic , wzięłam w poniedziałek pierwszą dawkę . A dziś od rana znów delikatnie czuje ten język. Czy ktoś tak miał? ?

  Odpowiedz
 4. Witam biorę ozempic od marca schudłam 14kg. Początek 0.25 było Ok , po miesiącu 0,5 czulam się fatalnie zmęczona i nudności powtarzałam sobie po co ja się tak mecze ale wytrzymałam i jestem zadowolona z efektu warto było, nadal jestem na tej dawce teraz chudnę 1kg na miesiąc. Lekarz powiedział ze będę Ok roku brać. Teraz mam się uczuć zmienić nawyki i myślenie. Powodzenia wszystkim

  Odpowiedz
 5. Biorę od kwietnia nastąpiła stabilizacja cukru z 380 na 120-140 czasami w granicach 100. Waga spadła 15kg z 99 na 84 mało ćwiczę. Muszę wprowadzić wysiłek aby ustabilizować cukier na wartości około 100. Biorę jeszcze forxige i glucopage ale nie muszę brać insuliny. To pozytywy a negatywne to bardzo delikatny temat chodzi o członka. Jest jakby nadpobudliwy i bardzo wrażliwy aż nie przyjemne uczucie. Jest w lekkim stanie zapalnym. Higiena na maxa nawet po każdym siusianiu ponieważ cukier w moczu 1960 a normalnie do 100. To efekt forxigi zrzucanie cukru. Co dalej , zobaczymy. Napiszę za 2m-ce po badaniach. A obecnie waga stanęła nie chudne.

  Odpowiedz
 6. Mam cukrzycę typu 2. U mnie dziesiąty tydzień na Ozempic 0,5. Początkowo przyjmowany z metforminą 3 razy dziennie, potem 2 razy ale obecnie po 4 tygodniach metforminę mogłam odstawić bo cukier został opanowany, na czczo w przedziale 90-100 (a bylo powyzej 160). Z dolegliwości
  na początku przez kilka dni biegunka, teraz uporczywe zaparcia wypróżnianie co 3-4 dni. Zaparcia tak silne, że musiałam zastosować błonnik z inuliną 2 razy dziennie przed śniadaniem i kolacją a raz czopki na przeczyszczenie bo dosłownie się zablokowałam :). Ale ogólnie „da się z tym żyć” stosując błonnik i jest ok. Jeśli chodzi o wagę to przy znacznym ograniczeniu węglowodanów (tylko na śniadanie pozwalam sobie na pieczywo pełnoziarniste), a reszta dnia to kilka posilków składających się z głównie warzyw i mięs, warzyw i ryb, owoców (tych dla cukrzyków), zero alkoholu, zero słodyczy i co ważne ruch codziennie przez 40 min. (spacer, kijki, basen) waga spadła ze 140 kg do 117 kg. Człowiek zmienia się w oczach. Samopoczucie psychiczne i fizyczne generalnie bardzo dobre. Lek faktycznie ogranicza łaknienie. Mam jednak wrażenie, że ten efekt lepiej widoczny jest w godzinach popołudniowo-wieczornych, być może pojawiajacy się wilczy głód ok 2h. po śniadaniu związanych jest w moim przypadku z przyjmowaniem węglowodanów na śniadanie. A wiadomo jaka jest ich rola w nakręcaniu napadów głodu :). Natomiast po obiedzie efekt ograniczenia głodu istotnie zauważalny. Ogólnie w mojej opinii ten lek jest skuteczny. Mam wrażenie, że to przełom po tylu latach wielu prób uporania się z wagą. Oby po odstawieniu utrzymać cukier w ryzach i wagę oraz zmianę nawyków dietetyczno-ruchowych ale na tą chwilę liczę, że dojdę do takiego momentu w którym to będzie mój jedyny problem :). Lekarz prowadzący powiedział, że jest szansa, iż po redukcji do prawidlowego BMI i zachowaniu reżimu dietetyczno-aktywnościowego jest nadzieja na to, że będę mogła odstawić leki wogóle a wysoki cukier i waga nie powrócą. Oby! Ale czeka mnie jeszcze długa droga do tego momentu. Liczę na to mając na uwadzę ryzyko skutków ubocznych tego leku wymienionych w ulotce. Generalnie w moim przypadku póki co lek się sprawdza.

  Odpowiedz
 7. dzisiaj wzięłam 4 dawkę 0,5 po pierwszej było ok po drugiej dawce się zaczęło 2 dni po podaniu biegunka nie do opanowania 2 noce 5 razy w łazience trzy dni tez moim bezpiecznym miejscem była łazienka ale przetrwałam po trzeciej dawce biegunka troszkę mniejsza 1 noc i jeden dzień dzisiaj wzięłam 4 dawkę zobaczymy w poniedziałek do Pani doktor ciekawe czy biegunka powróci ale mam laremid apetytu na słodycze nie mam jem co 3 godziny cukry w granicach na czczo do 120 2 godziny po jedzeniu Max 150 więc zdecydowaną poprawa mam cukrzycę typu 2 od 13 lat napisałam o biegunie bo nikt nie wspominał o takim działaniu ubocznym

  Odpowiedz
 8. Nie wiem na ile pomogę ,ale podzielę się swoim „doświadczeniem” w przyjmowaniu leku ozempic. Lek ten biorę na cukrzycę 2 z przerwą od ponad 2 lat, wcześniej ważyłem chwilami do 136 kg i moja żarłoczność była nie do opanowania.Obecnie mam 108 kg.i tylko dzięki ozempicowi. Wiadomo,że startuje się od 0,25 mg i w 1 penie jest 4 tygodniowe dawki, później 0,5 mg. i następne 4 tygodnie na końcu jest 1mg, Po dłuższym stosowaniu wystąpiły nudności,złe samopoczucie itp. Przerwałem branie bo ledwo nogami ciągnąłem i efekt był taki że między wizytami u dietetyka znowu podskoczyłem o 12 kg. Od lekarza dowiedziałem się,że nie mogę funkcjonować bez ozempiku, i dawkę należy dopasować indywidualnie do pacjenta zalecając 0,25 mg. Mając opakowanie 1 mg. jak Ładując zastrzyk należy policzyć ilość kliknięć i jest ok.74 podzielić na 4 i masz w ten sposób 0.25 mg. i wychodzi z 1 pena 1mg. na 16 tygodni lub 0,5 mg na pół i masz 8 dawek .Tylko należy dbać o sterylność igieł bo jest ich 4. Finansowo też jest różnica.

  Odpowiedz
 9. Witajcie. Czy ktoś z was stosował ozempik nie mając cukrzycy? Oprócz Hashimoto nie mam innych chorób, wszystko badania mam w normie, szczególnie cukier. Boję się zacząć stosować lęk bo piszecie że cukier spada podczas stosowania. Waze 70kg przy 160cm, boję się rozregulowania organizmu. I co z efektem jo-jo, czy ktoś już przestał stosować ozempik?

  Odpowiedz
  • Witaj. Nie mam cukrzycy jestem zdrowa ale chciałam schudnąć. Od 3 miesięcy biorę ozempic i schudłam 6kg. Pierwsze 4 tyg dawka 0,25 później cały czas 0,5. Będę brać go jeszcze z 3 miesiące. Moje koleżanki schudły dużo więcej ale też miały większą nadwage. Ja zaczynałam od 76kg teraz mam 70kg przy wzroście 167cm. Czasami zachce mi się wymiotować zwłaszcza jak jem i wtedy wiem że więcej nie zjem. Poza tym czuje się świetnie i zapomniałam zresztą jak i koleżanki o słodyczach do ktorych jak nigdy po ozemouc nie ciągnie. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   • Ja schudłam 19 kg przez 5 m-cy a teraz stoję z wagą . Nigdy wcześniej mnie nie ciągnęło do słodkiego a teraz tak .

    Odpowiedz
 10. Gdzie mogę uzyskać receptę na Ozempic? Lekarz endokrynolog i diabetolog nie chciał mi przepisać recepty.
  Mam 163 cm wzrostu, 140 kg wagi, 28 lat, insulinooporność, hashimoto i stan przedcukrzycowy. Oraz ciężką depresję. Jestem na skraju i jestem zdesperowana. Czy ktoś może mi pomóc?
  (vampir.die@wp.pl)

  Odpowiedz
   • Lek jest przeznaczony do tego typu choroby, ale nie jest zakazany przy innych :)
    Ja miałam podobną sytuację jak opisana, no może trochę mniejsza waga i lekarz endokrynolog przepisał zastrzyki.
    Nie można powiedzieć, że jest to lek do odchudzania (choć w USA tak już go zaczynają traktować), ale jeżeli ma pomóc, a bardziej wspomóc, bo sam lek bez diety i ćwiczeń to tak nie za dobrze, to czemu go nie zastosować?
    Ja proponuję skonsultować się z innym endokrynologiem.

    Odpowiedz
   • Misiu, bzdura. Ozempic stosuje się także, gdy inne leki (np. metformina) nie działają lub są przeciwwskazania do ich zażywania.

    Odpowiedz
  • Każdy lekarz powinien przepisać ale na 100 % ponieważ refundowany jest tylko dla osób chorujących na cukrzycę typu 2 minimum leczoną innymi lekami przez dwa lata. Koszt ozempic 360zl

   Odpowiedz
 11. Witam biorę ten lek od lutego 2021 i niewiedzę żadnych zmian .Miałam mi zmniejszyć łaknienie dalej mam łaknienie mogę jeść bez przerwy waga wcale nie spada chociaż próbuje trzymać dietę nie przepadam za słodyczami jedno tylko to że mam niskie cukry rano lub w południe. Po posiłkach po 2 godzinach mam do 180 a już po półgodziny lub godziny są cukry od 100 do 120 . Także widzę mało zmian.

  Odpowiedz
  • Dzis mija dwa tygodnie jak wzialem pierwszy raz ozempic -1 ml. Mam insulinoopornosc. Poziom insuliny po posilku ponad 400. Wiec lekarz z grubej rury odrazu dawka 1ml ozepmicu i do tego 3 x 1000 metforminy. Jest zle. Ledwo zyje. Nie jem nic. Nie moge nic wlozyc do ust. W pierwszysm tygodniu schudlem 4 kg. W drugim mniej- tylko 2kg. ( Waga poczatkowa 133kg, 55 lat) Dzis 126kg. Nudnosci i mdlosci caly czas. Nie mam sily. Slaniam sie na nogach. Pije wode, raz dziennie zmuszam sie do zjedzenia czegos. Wczoraj jajko. Dzis jogurt, Masakra.Trzymam sie bo widze spadajaca wage ale nie wiem jak dlugo wytrzymam.

   Odpowiedz
   • Nie dziwię się, że tak się czujesz!!! Od razu 1mg i jeszcze metformina! Ale przy takich wynikach pewnie była konieczność… Zmęczenie i osłabienie organizmu zniechęca do życia. Arak apetytu przy takiej dawce jest wyczerpujące! Coś za coś z tym Ozepiciem waga w dół ale z tym skutki uboczne masakra! Waga w dół, to moja determinacja. Mało jem i też rożnie się czuje czasami raz dziennie zjem i mi wystarczy, uczę się pić wodę. Ogólnie cały czas czuję zmęczenie i taki dyskomfort z tym jedzeniem. Jogurty i jajko i takie lekkie jedzenie towarzyszy mi cały czas. Każdy organizm jest inny i dawki mogą być różne plus jeszcze waga i wiek z różnymi chorobami. Wszystko się wiążę ze sobą. (Mój wiek 33 lat waga początkowa 95kg)
    (Obecna waga 77,5 po prawie 7 miesiącach Ozempiciem.
    Powodzenia Ci życzę …

    Odpowiedz
   • Witam chciałabym się zapytać czy Pan jest osobą pracujacą czynną zawodowo bo ja pracuję co prawda w, gastronomii lecz nie lekko i prawie nie daję rady( efekty po zastrzyku mam podobne). Proszę o dpowiedź

    Odpowiedz
 12. WITAM. Dopiero mam przepisane i zamierzam brać ten lek. Nigdzie nie pisze o ewentualnym zakończeniu kuracji z tym lekiem czy w takim razie jest to już dożywocie jak np z insuliną?

  Odpowiedz
  • Witaj Andrzej. Ja też się zastanawiam, jak będzie z zakończeniem tej kuracji z Ozempic ’em. Zapytałam ostatnio na tele poradzie P. Doktor ile może brać ten lęk to nie chciała jeszcze powiedzieć. Tylko wspomniała, że w sierpniu się zobaczy ile jeszcze spadła waga i jakie będą wyniki badań? Tylko Ja mam insulinooporność nie cukrzycę. Jestem ciekawą co będzie dalej z tym leczeniem Ozempic. Trzymaj się dzielnie…

   Odpowiedz
   • Biore ozempic od grudnia. Waga spadla z 94kg do 67kg. Jestem juz na koncowce kuracji, ale ze nie mozna tego tak z dnia na dzien odstawic to bede przez pol roku brac pol dawki z pena 1mg. Potem bede kontynuowac leczenie sama metformina. Mdlosci itp przechodza po ok 2-3 tyg stosowania.

    Odpowiedz
 13. Po braniu przez miesiac po 0,5 schudlem 7 kg. Teraz zaczynam drugi miesiac z dawka 1. Zobaczymy co dalej. Objawy uboczne: zmeczenie

  Odpowiedz
 14. Na początku kuracji możesz mieć różne objawy? Z brzuchem związane tam zachodzą różne reakcje opóźniające i zahujące łaknienie. Mnie też czasem boli brzuch i takie są niesympatyczne dolegliwości … Powodzenia wszystkim życzę :)

  Odpowiedz
   • Wytrzymaj… później będzie lepiej. Trzeba się na męczyć ale efekty są zadowalające!!! :) Ja biorę 7 miesięcy Ozempic teraz 1mg. I też są dni, że nie bardzo się czuję… :( Ale dopóki mój organizm go toleruję to nie chcem z niego rezygnować… Ten lek jest dla mnie jedyną szansą na zdrowie… Te słowa P. Doktor powiedziała. I ja się z tym zgadzam.

    Odpowiedz
    • A jak z pracą zawodową bo ja po trzeciej dawce ledwo ciągnę nie mogę dojść do siebie a pracuję w gastronomii i to bardzo komplikuje mi życie. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

     Odpowiedz
 15. Witam :) U mnie już pierwsza kuracja 0,25 mg Ozempic’u zakończona. Na początku też nie za dobre samopoczucie nudności i brak apetytu. miesiąc stosowania 3,5 kg w dół :) Dziś wzięłam 0,5 mg i zobaczymy jak będzie dalej?:)
  Najważniejsze i najlepsze jest to, że nie mam napadu głogu przy mojej insulinooporności. Cukier jest opanowany:)

  Odpowiedz
  • Witam, czy poza ozempiciem stoujesz dietę, ćwiczysz? Ja biorę ozempic 2 miesiące i niestety waga w miejscu (co prawda nie rośnie, a przed ozempiciem już przybieralam 2 kg miesięcznie). Malo się ruszam, staram się wyeliminować słodycze.

   Odpowiedz
   • Witaj :) Nie stosuje żadnej diety i nie ćwiczę. W pracy jestem w biegu. Ale bez kuracji ozempic’u też byłam zalatana i wtedy żaden kg mi nie spadł :( Mam stwierdzoną insulinooporność i Ozempic to moja ostatnia deska ratunku przed otyłością!!!! Schudłam 15kg w 5,5 miesiąca. Teraz waga się zatrzymała na razie mam nadzieję, że ruszy jeszcze.Teraz mam dawkę 1mg.

    Odpowiedz
    • Mishel, mogę prosić o kontakt na maila? (vampir.die@wp.pl)
     Mam 163 cm, ważę 140 kg, czuję, że jestem na skraju śmierci, a lekarze nie chcą przepisać mi tego leku. Jestem zdesperowana. Chętnie zapłacę za receptę.

     Odpowiedz
     • Poszukaj odpowiedniego lekarza. Mam insulinooporność, niedoczynność i Hasi. Od lat nie mogłam zrzucić bagażu zbędnych kilogramów i z tym lekiem mi się udało bez trudu. Moje życie się zmieniło – wiem brzmi banalnie, ale niektórzy wiedzą o czym piszę. Musisz znaleść lekarza który przepisze ci lek i nie dlatego że chcesz tylko dlatego że go potrzebujesz. Nie poddawaj się.

     • Nie wiem czy ktoś już Ci odpisał ale poszukaj dobrego lekarza najlepiej łączącego specjalności endokrynolog i diabetolog, początkowo trafiałam do diabetologów którzy ciągle twierdzili że wszystko jest ok chociaż wyniki były złe,dieta i ćwiczenia nic nie dawały,aż znalazłam dobrego lekarza oczywiście prywatnie ale warto było w końcu nikt mi nie wmawia że na pewno łamie dietę i nie ćwiczę -biorę ozempic +dieta i ćwiczenia i w końcu są efekty (po4 tygodniu początkowej dawki 0,25) nie poddawaj się trzymam kciuki!

     • Ja mam 16e cm i waga 116. Lekka niedoczynnośź tarczycy. Endykrynolog zapisałem ze lek możliwy do przepisania u diabetologa. Po wizycie prywatnej i moim opisaniu co mi sie dzieje ( uczucie głodu ciągle, uzaleznienie od słodyczy, ciągle nerwy gdy nie zjem ) uzyskałam lek. Na razie na dwa miesiące. Zaczynam brać w przyszłym tygodniu. ☺️ wpier Endykrynolog mówił o innym analogu – saxenda ale ten ozempic bierze sie raz w tyg a saxende codziennie.

  • Będziesz mieć wymioty i biegunkę, tz. najprawdopodobniej. Nie martw się będziesz żyć ale możesz kiepsko się czuc. Nigdy więcej się nie pomyl. Trzymam kciuki

   Odpowiedz
 16. Ja (90kg 177cm 55 lat, cukrzyca II od 25 lat) kończę drugi miesiąc stosowania Ozempic. Dziś biorę ostatnią dawkę 0,5 mg. W trakcie miałem jeden incydent niskiego poziomu cukru. Nie była to hipoglikemia, bo miałem wynik 90, ale objawy miałem, bo spadek z około 130-140. Przez dwa dni miałem też problemy z ciśnieniem. Normalnie 120/80, a wtedy 160/100. I jedno i drugie nie musi być związane bezpośrednio z Ozempiciem, ale nie stosowałem żadnych innych, nowych leków.
  Ciekawostka, której przyczyn nie udało mi się ustalić. Po 4ej dawce 0,25 mg w penie zostało dużo leku. W okienku w penie zaledwie pokazał się tłoczek. Przed wstrzyknięciami sprawdzałem drożność igły, wkłucia robiłem dokładnie wg instrukcji. Dzwoniłem do Novo Nordisk, ale tam bez żadnego komentarza i skierowali do lekarza prowadzącego. Lekarz nie miał pojęcia jak to się mogło stać. To tyle jeśli idzie o wsparcie. W 3cim miesiącu mam wskazaną przez lekarza dawkę 0,75 mg, więc miałbym kupić 1×0,25 + 1×0,5mg=720zł/mc! Teraz kupię 0,5mg i wykorzystam pozostałości z pena 0,25mg. Igły do penów z insuliną pasują do pena z Ozempic. Po 4ej dawce 0,5mg w penie pozostało niewiele leku.
  Odczucia: wyraźny brak apetytu, po prostu jedzenie nie smakuje. Jestem po rękawowej resekcji żołądka, więc już wcześniej nie jadłem dużo, a teraz jem mniej. Jednak przez ograniczenia w poruszaniu się przez korona wirusa waga mi nie spada. Brak ruchu. Cukry na czczo miałem 130-140, teraz 100-110, 2 godziny po posiłku wcześniej 140-160, teraz 120-140. Efekty zadecydowanie widać.
  Nie łapię się na refundację, więc płacę 360 zł za opakowanie. Drogo, ale są efekty.

  Odpowiedz
  • U mnie przez pierwsze 5mcy spadek wagi 15kg, czyli od czerca ub roku do listopada i staneło. Doszlam do 1,5mg./tyg. Samopoczucie na poczatku kiepskie, nudnosci byly, odrzucilo mnie id wielu produktow i smakow, teraz juz normalnie ale waga stoi, a powinna jeszcze spadac.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz