Transbupremax

Plastry Transbupremax zawierają substancję czynną buprenorfinę, która należy do grupy silnych leków przeciwbólowych. Został przepisany przez lekarza w celu złagodzenia umiarkowanie nasilonego, długotrwałego bólu, który wymagał zastosowania silnego leku przeciwbólowego.

Plastrów Transbupremax nie należy stosować do łagodzenia ostrego (nagłego) bólu.

Jaki jest skład Transbupremax, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest buprenorfina.

[5 mikrogramów/godzinę] Każdy system transdermalny zawiera 5 mg buprenorfiny na powierzchni 6,25 cm2 nominalnie uwalniającej 5 mikrogramów buprenorfiny na godzinę przez 7 dni.

[10 mikrogramów/godzinę] Każdy system transdermalny zawiera 10 mg buprenorfiny na powierzchni 12,5 cm2 nominalnie uwalniającej 10 mikrogramów buprenorfiny na godzinę przez 7 dni.

[20 mikrogramów/godzinę] Każdy system transdermalny zawiera 20 mg buprenorfiny na powierzchni 25 cm2 nominalnie uwalniającej 20 mikrogramów buprenorfiny na godzinę przez 7 dni.

Pozostałe składniki to:
Warstwa zabezpieczająca: Poli(tereftalan etylenu) silikonowany.

Matryca adhezyjna (zawierająca buprenorfinę): kwas lewulinowy, oleinowy oleinian, powidon K90, Kopolimer 2-etyloheksylanu akrylanu, butylu akrylanu, kwasu akrylowego i winylu octanu (75:15:5:5).

Matryca adhezyjna (bez buprenorfiny): kopolimer 2-etyloheksylu akrylanu, winylu octanu, 2-hydroksyetylu akrylanu i glicydylu metakrylanu (68:27:5:0,15).

Folia rozdzielająca pomiędzy warstwami adhezyjnymi, tj. pomiędzy warstwą zawierającą buprenorfinę i warstwą niezawierającą buprenorfiny: Poli(tereftalan etylenu).

Folia zewnętrzna: poliester, niebieski tusz.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Transbupremax – jak stosować ten lek?

Produkt Transbupremax dostępny jest w trzech różnych mocach. Lekarz zdecyduje, która moc leku Transbupremax będzie najbardziej odpowiednia dla pacjenta.

W trakcie leczenia lekarz może zmienić plaster stosowany przez pacjenta na plaster o mniejszej lub większej mocy. Nie należy ciąć ani dzielić plastra. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Nie należy stosować więcej niż dwóch plastrów jednocześnie.

Jeżeli pacjent stwierdzi, że działanie produktu Transbupremax jest za słabe lub za silne, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób podawania
Lek Transbupremax jest lekiem do stosowania przezskórnego.
Lek Transbupremax działa przez skórę. Po nałożeniu plastra, buprenorfina przenika przez skórę do krwi.

Czas trwania leczenia
Okres stosowania plastrów Transbupremax zostanie określony przez lekarza. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem, ponieważ ból może powrócić i może dojść do pogorszenia samopoczucia.

Szczegółowa instrukcja stosowania plastrów (wraz z ilustracjami) znajduje się w załączonej poniżej ulotce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Natychmiast po stwierdzeniu zastosowania większej ilości leku w plastrach niż zalecona, należy zdjąć wszystkie plastry i natychmiastskontaktować się z lekarzem lub szpitalem. Po przedawkowaniu mogą wystąpić: nasilona senność, nudności, a także trudności z oddychaniem lub utrata przytomności. Może być konieczne leczenie szpitalne w oddziale intensywnej opieki medycznej. W przypadku zgłoszenia się do lekarza należy zabrać ze sobą niniejszą ulotkę i jakiekolwiek pozostałe plastry, aby mu je pokazać.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Transbupremax – czy mogę spożywać alkohol?

Alkohol może nasilać niektóre działania niepożądane leku i spowodować pogorszenie samopoczucia, podczas noszenia plastra Transbupremax. Picie alkoholu podczas stosowania plastrów Transbupremax może również niekorzystnie wpływać na czas reakcji na bodźce.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Transbupremax w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania buprenorfiny u kobiet w ciąży. Dlatego nie należy stosować produktu Transbupremax u kobiet w ciąży oraz kobiet mogących zajść w ciążę podczas leczenia.

Karmienie piersią
Substancja czynna zawarta w plastrach, buprenorfina, może hamować laktację oraz przenikać do mleka kobiecego. Dlatego nie należy stosować produktu Transbupremax w okresie karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Stosowanie plastrów Transbupremax może wywierać wpływ na reakcje na bodźce w takim stopniu, że pacjent może nie reagować w wystarczającym stopniu lub wystarczająco szybko na nieoczekiwane lub nagłe zdarzenia. Dotyczy to zwłaszcza:
– początku leczenia;
– przypadków jednoczesnego stosowania leków przeciwlękowych lub nasennych;
– okresu zwiększania dawki leku.

Pacjenci, których dotyczą powyższe zastrzeżenia (np. zawroty głowy, senność lub mają zaburzenia widzenia), nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn podczas stosowania plastrów Transbupremax i przez 24 godziny po zdjęciu plastra.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Transbupremax i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność i cenę leku.

Ulotka Transbupremax – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Transbupremax, 5, 10, 20 mikrogramów/godzinę,system transdermalny, plaster (Buprenorphinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Transbupremax m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Transbupremax, 5, 10, 20 mikrogramów/godzinę,system transdermalny, plaster (Buprenorphinum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Transbupremax? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Dodaj komentarz