Konsultacja merytoryczna:

Tonasen

Lek Tonasen, 5 mg, tabletki zawiera jako substancję czynną hormon melatoninę. Hormon ten występuje naturalnie w organizmie człowieka. Wytwarzany jest przez gruczoł szyszynkę, zlokalizowany w ośrodkowym układzie nerwowym. Melatonina odgrywa ważną rolę w regulacji biologicznego rytmu okołodobowego. Reguluje godziny snu i czuwania w ciągu doby.

Tonasen jest wskazany jako środek pomocniczy w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych lub w związku z pracą zmianową oraz ułatwiający regulację rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych.

Jaki jest skład Tonasen, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest melatonina. Każda tabletka zawiera 5 mg melatoniny.

– Pozostałe składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tonasen – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Tabletkę należy połykać popijając wodą.

Dawkowanie
Dorośli:
W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych: 2 mg do 3 mg melatoniny raz na dobę, po zapadnięciu zmroku, rozpoczynając od pierwszego dnia podróży. Kontynuować leczenie przez 2 do 3 kolejnych dni po zakończeniu podróży.

W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania związanych np. z pracą zmianową: 1 mg do 5 mg na dobę na godzinę przed snem.

W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych należy przyjmować od 0,5 mg do 5 mg raz na dobę, około godziny 21:00-22:00. Dawkowanie to dotyczy też długotrwałego przyjmowania leku.

Działanie leku w leczeniu długotrwałym zaburzeń rytmu dobowego snu i czuwania obserwuje się czasami dopiero po upływie 2 tygodni przyjmowania leku.

Ugruntowane zastosowanie medyczne melatoniny obejmuje dawki od 0,5 mg, należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę melatoniny.

Produkt leczniczy Tonasen należy stosować tylko w sytuacji, gdy nie wykazano skuteczności innych, niższych dawek melatoniny dostępnych na rynku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia zbyt dużej dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zażycie większej niż zalecana dawki dobowej leku może w pojedynczych przypadkach spowodować senność, dezorientację lub wystąpienie psychozy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tonasen – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Tonasen nie należy spożywać alkoholu, ponieważ zmniejsza on skuteczność leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tonasen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ze względu na brak wystarczających danych lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Tonasen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TONASEN, 5 mg, tabletki (Melatoninum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tonasen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TONASEN, 5 mg, tabletki (Melatoninum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Tonasen?

Cena Tonasen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tonasen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tonasen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Nexcare ColdHot Therapy Pack Classic Okład żelowy Zimno-ciepły wielokrotnego użytku (Opakowanie: 1 )Nexcare ColdHot Therapy Pack Classic Okład żelowy Zimno-ciepły wielokrotnego użytku (Opakowanie: 1 ) to okład wielokrotnego użytku, zawiera nietoksyczny żel bezpieczny dla osób w każdym wieku. Jego zastosowanie opiera się na regule zimno-ciepło i stanowi naturalny sposób walki z bólem oraz dolegliwościami wynikającymi np. z…

34.50 

Zastosowanie Perspiblock Forte tabletki (Opakowanie: 30 )Perspiblock Forte tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety wspierający prawidłowy proces pocenia się ciała. Zawiera naturalne ekstrakty ziołowe, które wspomagają ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym i czynnikami zewnętrznymi.

Tabletki Perspiblock forte przeznaczone są dla dorosłych.Efekt działania Perspiblock Forte tabletki (Opakowanie: 30 )Perspiblock forte zawiera wyciąg z liści szałwii, bogaty we flawonoidy, garbniki i kwasy…

20.71 

Zastosowanie Eucerin pH5 krem do rąk (Opakowanie: 75 ml)Eucerin pH5 krem do rąk (Opakowanie: 75 ml) to kosmetyk, który pomoże skórze rąk uporać się ze skutkami działania szkodliwych warunków zewnętrznych. Jego głównym składnikiem jest silnie skoncentrowany dexpanthenol, który dostarczy zniszczonym i suchym dłoniom tak potrzebnego im nawilżenia. Z kolei witamina E zadba, by zregenerowały się takż…

34.99 

Zastosowanie Septinum tabletki do ssania (Opakowanie: 30 )Septinum tabletki do ssania (Opakowanie: 30 ) jest wyrobem medycznym w formie tabletek do ssania o działaniu łagodzącym i ochronnym, przyczyniającym się do zniwelowania nieprzyjemnego kaszlu czy chrypki.
Produkt skierowany jest dla osób doświadczających uciążliwego kaszlu czy chrypki, także w przypadku nadmiernego wysuszenia śluzówki gardła.
Stosowanie wyrobu medycznego zalecane jest w przypadku pojawienia się podrażnień…

14.99 

Zastosowanie Vichy Aminexil Clinical 5 formula dla mężczyzn (Opakowanie: 21X6 ml)Vichy Aminexil Clinical 5 formula dla mężczyzn (Opakowanie: 21X6 ml) to specjalistyczna kompleksowa kuracja przeciwdziałająca problemowi wypadania włosów u mężczyzn. Odpowiedni dla każdego rodzaju włosów.
Vichy Aminexil Clinical 5 formula dla mężczyzn (Opakowanie: 21X6 ml) skutecznie redukuje wypadanie włosów a efekty są widoczne już po 6 tygodniach leczenia. Efekt dział…

207.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief