Rupafin

Objawy alergii, w szczególności takie jak katar sienny, są męczące tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rupafin to skuteczny lek przeciwhistaminowy, który łagodzi alergiczne zapalenie błony śluzowej i związane z tym dolegliwości.

Poniżej znajdziecie Państwo najważniejsze informacje związane z roztworem Rupafin. Dzięki temu dowiecie się, jakie są zalecenia, w przypadku jakich dolegliwości należy go stosować, a także jaką dawkę przyjmować oraz jakie są wskazania dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dzięki zbiorowi najważniejszych wiadomości o tym preparacie pacjenci mogą szybko i wygodnie sprawdzić jego dostępność w aptekach, czy jest on refundowany, a także jaka jest jego cena. Bardziej wnikliwe osoby mogą sprawdzić informacje, jakie zawiera ulotka, którą zamieściliśmy w formacie PDF. Niżej na stronie pojawiły się także nazwy zamienników, a na końcu pacjenci mogą wyrazić i przeczytać opinie innych, którzy przyjmowali ten lek.

Prezentowany lek jest dostępny jako roztwór doustny. Substancją czynną Rupafinu jest rupatadyna, należąca do leków przeciwhistaminowych. Preparat łagodzi objawy zapalenia śluzówki nosa, w tym kichanie, redukuje wodnistą wydzielinę z nosa, uczucia niedrożności otworów nosowych, świąd oczu i nosa. Może również łagodzić inne objawy alergii jak wysypki, świąd skóry i miejscowe zaczerwienienia, a także obrzęki. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 2 do 11 lat.

Jaki jest skład Rupafin, jakie substancje zawiera?

W przypadku leku Rupafin substancją czynną jest rupatadyna. W jednym mililitrze produktu znajduje się 1 mg fumaranu rupatadyny.

Oprócz tego w składzie znajdują się: glikol propylenowy, kwas cytrynowy bezwodny, disodu fosforan bezwodny, sacharyna sodowa, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), żółcień chinolinowa (E 104), aromat bananowy, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Rupafin – jak stosować ten lek?

Rupafin roztwór doustny przeznaczony jest do stosowania doustnego.

Dawkowanie u dzieci o masie ciała 25 kg lub więcej: dawka dobowa roztworu wynosi 5 ml, na którą przypada 5 mg rupatadyny. Można przyjmować ją niezależnie od posiłków.

Dawkowanie u dzieci o masie ciała 10 kg lub więcej, ale mniej niż 25 kg: doza dobowa roztworu wynosi 2,5 ml, na którą przypada 2,5 mg rupatydyny. Można ją przyjmować z jedzeniem lub bez.

Długość leczenia lekiem Rupafin ustala lekarz.

Sposób podawania:
Chcąc otworzyć butelkę, wystarczy docisnąć nakrętkę i przekręcić ją w stronę przeciwną do kierunku poruszania się wskazówek zegara. Następnie trzeba umieścić strzykawkę w perforowanym korku i odwrócić butelkę do góry dnem, a następnie naciągnąć do strzykawki zaleconą ilość roztworu. Płyn podaje się bezpośrednio do ust ze strzykawki, którą po użyciu należy umyć.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku, gdy została zażyta zbyt duża doza leku Rupafin, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rupafin – czy mogę spożywać alkohol?

Rupafin można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Leku Rupafin nie należy przyjmować jednocześnie z sokiem grejpfrutowym, ponieważ może to spowodować zwiększenie stężenia leku Rupafin w organizmie. Rupafin w dawce 10 mg nie zwiększa senności wywołanej przez alkohol.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rupafin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Podczas ciąży, jak i w okresie karmienia piersią nie należy stosować preparatu, chyba że zalecenie lekarza jest inne. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się ze specjalistą.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Rupafin i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Rupafin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rupafin, 1 mg/ml, roztwór doustny (Rupatadinum)
Rupafin 10 mg, tabletki (Rupatadinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rupafin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rupafin, 1 mg/ml, roztwór doustny (Rupatadinum)
Rupafin 10 mg, tabletki (Rupatadinum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Rupafin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(324 ocen, średnia: 6,44 na 10)

2 OPINIE O LEKU

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.