Rupafin

Objawy alergii, w szczególności takie jak katar sienny, są męczące tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rupafin to skuteczny lek przeciwhistaminowy, który łagodzi alergiczne zapalenie błony śluzowej i związane z tym dolegliwości.

Poniżej znajdziecie Państwo najważniejsze informacje związane z roztworem Rupafin. Dzięki temu dowiecie się, jakie są zalecenia, w przypadku jakich dolegliwości należy go stosować, a także jaką dawkę przyjmować oraz jakie są wskazania dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dzięki zbiorowi najważniejszych wiadomości o tym preparacie pacjenci mogą szybko i wygodnie sprawdzić jego dostępność w aptekach, czy jest on refundowany, a także jaka jest jego cena. Bardziej wnikliwe osoby mogą sprawdzić informacje, jakie zawiera ulotka, którą zamieściliśmy w formacie PDF. Niżej na stronie pojawiły się także nazwy zamienników, a na końcu pacjenci mogą wyrazić i przeczytać opinie innych, którzy przyjmowali ten lek.

Działanie i wskazania

Prezentowany lek jest dostępny jako roztwór doustny. Substancją czynną Rupafinu jest rupatadyna, należąca do leków przeciwhistaminowych. Preparat łagodzi objawy zapalenia śluzówki nosa, w tym kichanie, redukuje wodnistą wydzielinę z nosa, uczucia niedrożności otworów nosowych, świąd oczu i nosa. Może również łagodzić inne objawy alergii jak wysypki, świąd skóry i miejscowe zaczerwienienia, a także obrzęki. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 2 do 11 lat.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Rupafin.

Skład

W przypadku leku Rupafin substancją czynną jest rupatadyna. W jednym mililitrze produktu znajduje się 1 mg fumaranu rupatadyny.

Oprócz tego w składzie znajdują się: glikol propylenowy, kwas cytrynowy bezwodny, disodu fosforan bezwodny, sacharyna sodowa, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), żółcień chinolinowa (E 104), aromat bananowy, woda oczyszczona.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Rupafin roztwór doustny przeznaczony jest do stosowania doustnego.

Dawkowanie u dzieci o masie ciała 25 kg lub więcej: dawka dobowa roztworu wynosi 5 ml, na którą przypada 5 mg rupatadyny. Można przyjmować ją niezależnie od posiłków.

Dawkowanie u dzieci o masie ciała 10 kg lub więcej, ale mniej niż 25 kg: doza dobowa roztworu wynosi 2,5 ml, na którą przypada 2,5 mg rupatydyny. Można ją przyjmować z jedzeniem lub bez.

Długość leczenia lekiem Rupafin ustala lekarz.

Sposób podawania:
Chcąc otworzyć butelkę, wystarczy docisnąć nakrętkę i przekręcić ją w stronę przeciwną do kierunku poruszania się wskazówek zegara. Następnie trzeba umieścić strzykawkę w perforowanym korku i odwrócić butelkę do góry dnem, a następnie naciągnąć do strzykawki zaleconą ilość roztworu. Płyn podaje się bezpośrednio do ust ze strzykawki, którą po użyciu należy umyć.

Przedawkowanie

W przypadku, gdy została zażyta zbyt duża doza leku Rupafin, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Rupafin można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Leku Rupafin nie należy przyjmować jednocześnie z sokiem grejpfrutowym, ponieważ może to spowodować zwiększenie stężenia leku Rupafin w organizmie. Rupafin w dawce 10 mg nie zwiększa senności wywołanej przez alkohol.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Podczas ciąży, jak i w okresie karmienia piersią nie należy stosować preparatu, chyba że zalecenie lekarza jest inne. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się ze specjalistą.

Ulotka – skutki uboczne


Charakterystyka, właściwości farmakologiczne


Ocena i opinie pacjentów - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(230 ocen, średnia: 6,38 na 10)
Loading...

2 OPINIE O LEKU

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here