Rupafin

Rupafin – lek przeciwhistaminowy w formie roztworu doustnego

Objawy alergii, w szczególności takie jak katar sienny, są męczące tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rupafin to skuteczny lek przeciwhistaminowy, który łagodzi alergiczne zapalenie błony śluzowej i związane z tym dolegliwości.

Poniżej znajdziecie Państwo najważniejsze informacje związane z roztworem Rupafin. Dzięki temu dowiecie się, jakie są zalecenia, w przypadku jakich dolegliwości należy go stosować, a także jaką dawkę przyjmować oraz jakie są wskazania dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dzięki zbiorowi najważniejszych wiadomości o tym preparacie pacjenci mogą szybko i wygodnie sprawdzić jego dostępność w aptekach, czy jest on refundowany, a także jaka jest jego cena. Bardziej wnikliwe osoby mogą sprawdzić informacje, jakie zawiera ulotka, którą zamieściliśmy w formacie PDF. Niżej na stronie pojawiły się także nazwy zamienników, a na końcu pacjenci mogą wyrazić i przeczytać opinie innych, którzy przyjmowali ten lek.

REKLAMA

Jak działa i kiedy stosujemy Rupafin?

Prezentowany lek jest dostępny jako roztwór doustny. Substancją czynną Rupafinu jest rupatadyna, należąca do leków przeciwhistaminowych. Preparat łagodzi objawy zapalenia śluzówki nosa, w tym kichanie, redukuje wodnistą wydzielinę z nosa, uczucia niedrożności otworów nosowych, świąd oczu i nosa. Może również łagodzić inne objawy alergii jak wysypki, świąd skóry i miejscowe zaczerwienienia, a także obrzęki. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 2 do 11 lat.

Jaki jest skład Rupafin, jakie substancje zawiera?

W przypadku leku Rupafin substancją czynną jest rupatadyna. W jednym mililitrze produktu znajduje się 1 mg fumaranu rupatadyny.

Oprócz tego w składzie znajdują się: glikol propylenowy, kwas cytrynowy bezwodny, disodu fosforan bezwodny, sacharyna sodowa, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), żółcień chinolinowa (E 104), aromat bananowy, woda oczyszczona.

REKLAMA

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Rupafin – jak stosować ten lek?

Rupafin roztwór doustny przeznaczony jest do stosowania doustnego.

Dawkowanie u dzieci o masie ciała 25 kg lub więcej: dawka dobowa roztworu wynosi 5 ml, na którą przypada 5 mg rupatadyny. Można przyjmować ją niezależnie od posiłków.

Dawkowanie u dzieci o masie ciała 10 kg lub więcej, ale mniej niż 25 kg: doza dobowa roztworu wynosi 2,5 ml, na którą przypada 2,5 mg rupatydyny. Można ją przyjmować z jedzeniem lub bez.

Długość leczenia lekiem Rupafin ustala lekarz.

Sposób podawania:
Chcąc otworzyć butelkę, wystarczy docisnąć nakrętkę i przekręcić ją w stronę przeciwną do kierunku poruszania się wskazówek zegara. Następnie trzeba umieścić strzykawkę w perforowanym korku i odwrócić butelkę do góry dnem, a następnie naciągnąć do strzykawki zaleconą ilość roztworu. Płyn podaje się bezpośrednio do ust ze strzykawki, którą po użyciu należy umyć.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku, gdy została zażyta zbyt duża doza leku Rupafin, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rupafin – czy mogę spożywać alkohol?

Rupafin można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Leku Rupafin nie należy przyjmować jednocześnie z sokiem grejpfrutowym, ponieważ może to spowodować zwiększenie stężenia leku Rupafin w organizmie. Rupafin w dawce 10 mg nie zwiększa senności wywołanej przez alkohol.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rupafin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Podczas ciąży, jak i w okresie karmienia piersią nie należy stosować preparatu, chyba że zalecenie lekarza jest inne. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się ze specjalistą.

REKLAMA

Cena Rupafin i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Rupafin i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Rupafin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Rupafin. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Rupafin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Opinie o Rupafin - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Rupafin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(242 ocen, średnia: 6,40 na 10)

2 OPINIE O LEKU

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.