Orinox

Ksylometazoliny chlorowodorek zapewnia szybkie i długotrwałe zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa. Tym samym przyczynia się do utrzymania drożności nosa oraz ułatwia oddychanie pacjentom z niedrożnością nosa.

Działanie leku rozpoczyna się w ciągu kilku minut i trwa do kilku godzin. Ksylometazolina jest dobrze tolerowana, nawet przez pacjentów z wrażliwą błonę śluzową nosa.

Stosowanie leku
W celu zmniejszenia przekrwienia błony śluzowej nosa.

Ten lek jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Nie określono skuteczności ani bezpieczeństwa stosowania tego leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Uwaga! Planujesz schudnąć, chciałbyś poprawić jakość życia seksualnego? A może cierpisz na bezsenność lub dokucza Ci ból stawów i kości? Jeżeli choć jedna z wymienionych kwestii dotyczy Ciebie, zajrzyj na BL Zakupy.

Jaki jest skład Orinox, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek.

1 ml roztworu zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku. 1 dawka (138 µl) zawiera 70 mikrogramów ksylometazoliny chlorowodorku.

Pozostałe składniki leku to: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Orinox – jak stosować ten lek?

Leku Orinox nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. U dzieci w wieku od 2 do 12 lat należy stosować pod nadzorem rodziców.

Zalecana dawka:

Dzieci w wieku od 2 do 6 lat
Pod nadzorem rodziców.
W razie potrzeby, należy stosować od 1 do 3 razy na dobę po 1 dawce aerozolu do każdego otworu nosowego. Pomiędzy kolejnymi podaniami powinna nastąpić 8-10 godzinna przerwa.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Pod nadzorem rodziców.
W razie potrzeby, należy stosować od 1 do 3 razy na dobę po 1 do 2 dawek aerozolu do każdego otworu nosowego.

Pomiędzy kolejnymi podaniami powinna nastąpić 8-10 godzinna przerwa.

Sposób stosowania
Oczyścić nos.

Zdjąć nasadkę ochronną.

Przed pierwszym podaniem 5 razy nacisnąć pompkę. W przypadku, kiedy pompka nie była używana przez ponad 14 dni (po pierwszym użyciu), nacisnąć pompkę raz, aby przygotować aerozol do ponownego użycia. Przy systematycznym stosowaniu nie jest konieczne kilkakrotne naciskanie pompki. Należy upewnić się, aby nie rozpylać leku do oczu lub jamy ustnej.

Butelkę należy trzymać pionowo, a głowę pochylić lekko do przodu. Umieścić końcówkę w otworze nosowym i mocno nacisnąć pompkę. Wyjąć końcówkę z nosa, aby obniżyć ciśnienie. Powtórzyć czynności podczas podawania leku do drugiego otworu nosowego. Podczas aplikacji należy oddychać przez nos.

Po użyciu oczyścić końcówkę i nałożyć nasadkę ochronną.

W celu uniknięcia rozprzestrzeniania się zakażenia, butelka powinna być używana tylko przez jedną osobę.

Czas trwania leczenia
Nie należy stosować leku Orinox, aerozolu do nosa dłużej niż tydzień. Jeżeli po upływie tygodnia stosowania leku, objawy nie ustąpią lub powrócą, należy skonsultować się z lekarzem. Lekarz może udzielić porady w zakresie dalszego leczenia dolegliwości.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki tego leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie może wystąpić zarówno przy podawaniu donosowym, jak i doustnym.

Przedawkowanie, zwłaszcza u małych dzieci, może wywołać następujące objawy: lęk, pobudzenie, urojenia (omamy) lub drgawki na przemian ze zmniejszeniem temperatury ciała, bardzo skrajną postacią senności aż do utraty przytomności (letargu) i śpiączki. Innymi objawami przedawkowania mogą być: zwężenie źrenic, a nawet rozszerzenie źrenic, pocenie się, bladość, niebieskawe zabarwienie (sinica) skóry i błon śluzowych, kołatanie serca i bezdech (tymczasowe zaprzestanie oddychania).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Orinox – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Orinox w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Należy zapytać lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku u kobiet w ciąży. Należy stosować ten lek tylko wtedy, gdy lekarz zdecydował, że będzie to bezpieczne.

Karmienie piersią
Brak danych dotyczących przenikania ksylometazoliny do mleka ludzkiego. Nie można wykluczyć ryzyka dla dziecka karmionego piersią. Należy podjąć decyzję, aby przerwać karmienie piersią czy przerwać stosowanie ksylometazoliny biorąc pod uwagę korzyści z karmienia piersią dla dziecka i korzyści z leczenia dla pacjentki. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Orinox i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Orinox – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Orinox. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Orinox, 0,5 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór (Xylometazolini hydrochloridum)
Orinox, 1 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór (Xylometazolini hydrochloridum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Orinox m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Orinox, 0,5 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór (Xylometazolini hydrochloridum)
Orinox, 1 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór (Xylometazolini hydrochloridum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Orinox? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(22 ocen, średnia: 6,23 na 10)

2 OPINIE O LEKU

  1. Od czasu kiedy zaczęłam używać tych kropli mam katar cieknacy cały czas chociaż nie jestem przeziebiona. Dawno już ich odstawiłam , a dolegliwość nadal jest. Nigdy więcej…

  2. po pierwszym użyciu kropli stwierdziłam że chyba nie ma lepszch kropli miałam taki obrzęk w nosie że nie mogłam oddychac a po kroplach ulga niesamowita wielkie dzięki i polecam

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.