Original Tymianek i Podbiał

Original Tymianek i Podbiał to tradycyjny, roślinny produkt leczniczy. Jest stosowany w celu łagodzenia chrypki, kaszlu związanego z przeziębieniem oraz pomocniczo w nieżytach błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Preparat zawiera wyciąg gęsty z liści podbiału oraz wyciąg gęsty z ziela tymianku. Jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Original Tymianek i Podbiał to tradycyjny produkt leczniczy roślinny w postaci pastylek o działaniu powlekającym. Zawarte w preparacie polisacharydy śluzowe tworzą warstwę ochronną, która łagodzi podrażnienia i powstrzymuje działania odruchowe błony śluzowej gardła, a tym samym łagodzi kaszel.

Original Tymianek i Podbiał to tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w celu łagodzenia: chrypki, kaszlu związanego z przeziębieniem oraz pomocniczo w nieżytach błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Skład

– Substancjami czynnymi leku są: gęsty wodny wyciąg z ziela tymianku (Thymi herbae extractum spissum, DER 3,5-4,5:1) 100 mg oraz gęsty wodny wyciąg z liścia podbiału (Tussilaginis farfarae folii extractum spissum, DER 4,5-6,0:1) 100 mg.

– Pozostałe składniki to: sacharoza, glukoza ciekła.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka to:
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia – ssać po 1 pastylce co 4 – 6 godzin.
Dawka maksymalna to 6 pastylek na dobę.
Dzieci poniżej 12 lat: Nie zaleca się stosowania.

Pastylki Original Tymianek i Podbiał należy ssać powoli co wzmaga wydzielanie śliny, która zwilżając błonę śluzową jamy ustnej i gardła zmniejsza nasilenie kaszlu.

Czas stosowania:
Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu kilku dni (do tygodnia) leczenia należy zgłosić się do lekarza.

Przedawkowanie

Przedawkowanie grozi w przypadku przekroczenia maksymalnej dziennej dawki 6 pastylek.

Przewlekłe stosowanie w dawce powyżej 6 pastylek na dobę (powyżej 1 µg alkaloidów pirolizydynowych) może prowadzić do zmian w wątrobie.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy zwrócic się do lekarza lub farmaceuty.

Nie stosować w okresie ciąży.
Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Ulotka Original Tymianek i Podbiał

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Original Tymianek i Podbiał (forum)

Stosujesz Original Tymianek i Podbiał? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

1 komentarz do “Original Tymianek i Podbiał”

  1. Oryginał Tymianek i Podbiał lek. Kupiłam te tabletki do ssania ponieważ bolało mnie gardło, było czerwone ,migdałki rozpulchnione na których miałam biały nalot.Nalot zdjęłam patyczkiem do uszu . Już po drugiej tabletce była ulga . Na zmianę z tabletkami plukałam naparem z szałwi .Obyło się bez antybiotyku . Polecam tę tabletki .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Original Tymianek i Podbiał. Podziel się doświadczeniami na forum.