Milgamma N

Podmiot odpowiedzialnyWoerwag Pharma GmbH & Co. KG
Kod ATCA11DB03
ProceduraNAR
SubstancjaWitamina B1 (tiamina), Witamina B6 (pirydoksyna)

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Milgamma N?

Milgamma N jest mieszaniną witamin z grupy B,

Lek stosowany jest w schorzeniach układu nerwowego o różnej genezie; w zapaleniu nerwów, neuralgiach, polineuropatii (np. cukrzycowej, alkoholowej), bólach mięśni (mialgia), w zespole korzonkowych, w niektórych postaciach zapalenia nerwu wzrokowego (pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego), półpaścu, w porażeniu nerwu twarzowego oraz jako środek wzmacniający.

Jaki jest skład Milgamma N, jakie substancje zawiera?

1 ml roztworu do wstrzykiwać zawiera 50 mg tiaminy chlorowodorku (Thiamini hyrochloridum), 50 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hyrochloridum) i 0,5 mg cyjanokobalaminy (Cyanocobalaminum).

2 ml roztworu do wstrzykiwać zawierają:

Substancje czynne:
Tiaminy_chlorowodorek (witamina BI) i 00 mg
Pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6) 100 mg
Cyjanokobalamina 1 mg

Substancje pomocnicze:
Alkohol benzylowy 40 mg, lidokainy chlorowodorek 20 mg, substancje do dostosowania fizjologicznego pH (wodorotlenek sodu), potasu heksacyjanożelazian III, sodu polifosforan, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie preparatu Milgamma N – jak stosować ten lek?

Poniższe informacje mają zastosowanie jeśli lekarz nie przepisze inaczej. Należy ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących stosowania; w innym przypadku Milgamma N może nie zadziałać prawidłowo.

W poważnych i ostrych stanach bólowych i w celu szybkiego osiągnięcia wysokiego stężenia we krwi: początkowa dawka to 1 wstrzyknięcie (2 ml) na dobę. Po uspokojeniu ostrej fazy i w przypadku nie nasilonych objawów: 1 wstrzyknięcie 2 – 3 razy w tygodniu.

W przerwie miedzy wstrzyknięciami, w celu następczego leczenia łagodnych przypadków: I tabletka powlekana Milgammy 100 do 3 razy na dobę.

Roztwór do wstrzykiwań należy podawać głęboko domięśniowo.

Lekarz prowadzący zadecyduje jak długo należy przyjmować leczenie.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli wystąpią objawy przedawkowania, konieczna jest pomoc lekarska.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Milgamma N – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Milgamma N w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy’ poradzić się lekarza.

Dobowa dawka witaminy Bń do 25 mg jest bezpieczna w okresie ciąży i karmienia piersią. Milgamma N zawiera 100 witaminy B6 mg / ampułkę 2 ml i dlatego nie powinna być stosowana w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Milgamma N – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Milgamma N przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Milgamma N - (50 mg + 50 mg + 0,5 mg)/ml, Roztwór do wstrzykiwań domięśniowych (Thiamini hydrochloridum + Pyridoxini hydrochloridum + Cyanocobalaminum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Milgamma N m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Milgamma N - (50 mg + 50 mg + 0,5 mg)/ml, Roztwór do wstrzykiwań domięśniowych (Thiamini hydrochloridum + Pyridoxini hydrochloridum + Cyanocobalaminum)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Milgamma N w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Milgamma N - forum pacjentów

Stosujesz Milgamma N? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

5 komentarzy do “Milgamma N”

  1. Dostałem niedawno pierwszy raz 5 zastrzyków co 2-3 dni na bóle korzonkowe w połączeniu z lekiem przeciwzapalnym (doustnie). Miałem nieodparte wrażenie, że po każdym zastrzyku bolało coraz mniej i chociaż to pewnie też efekt leku przeciwzapalnego, to kiedy mnie następnym razem złapie (a złapie, gdyż łapie mnie raz na rok-dwa) będę też chciał Milgammę.

    Co do bolesności, to same zastrzyki niespecjalnie różnią się od innych, które dostawałem wcześniej na korzonki (aglan, movalis). Natomiast faktycznie potrafią się po nich zrobić jakieś siniaki czy zgrubienia, które się czuje. Tak po 10 codziennie jak to się często przypisuje podejrzewam, że tyłek byłby mocno obolały.

    Odpowiedz
    • Po drugim zastrzyku Mil gamma dostałam wysokiego ciśnienia ale do wieczora zbiłam po trzecim było jeszcze gorzej ciśnienie było bardzo wysokie przez półtora dnia zgłaszałam lekarzowi który mi przepisał te zastrzyki jakie biorę leki widział stwierdził ze to nie przeszkadza

      Odpowiedz
      • O ile 1 mg cyjanokobalaminy nie ma aż takiego potencjału do wywoływania skutków ubocznych, to 100 mg tiaminy i pirydoksyny już mają taki potencjał. I to jest ten problem. Z jednej strony chciałoby się zalecić wzięcie tak gdzieś 1/4 ampułki (=po 25 mg tiaminy i pirydoksyny i 0,25 mg cyjanokobalaminy), z drugiej strony wtedy kobalaminy będzie mniej i cała kuracja potrwa dłużej (ze 4 razy) i będzie droższa. No ale co robić, skoro ma się efekty niepożądane? Trzeba poprosić lekarza albo pielęgniarkę, żeby nie wstrzykiwano całej ampułki, tylko część. I powinno być lepiej. Pozostała część oczywiście musi iść na zmarnowanie, bo tego się przechować nie da, nie będzie sterylne. Ewentualnie można próbować doustnie duże dawki kobalaminy przyjmować (np. podjęzykowo), ale w Polsce jest tego marna dostępność, a i efekt nie do końca pewny.

        Odpowiedz

Dodaj komentarz