Milgamma N

Milgamma N jest mieszaniną witamin z grupy B,

Lek stosowany jest w schorzeniach układu nerwowego o różnej genezie; w zapaleniu nerwów, neuralgiach, polineuropatii (np. cukrzycowej, alkoholowej), bólach mięśni (mialgia), w zespole korzonkowych, w niektórych postaciach zapalenia nerwu wzrokowego (pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego), półpaścu, w porażeniu nerwu twarzowego oraz jako środek wzmacniający.

Jaki jest skład Milgamma N, jakie substancje zawiera?

1 ml roztworu do wstrzykiwać zawiera 50 mg tiaminy chlorowodorku (Thiamini hyrochloridum), 50 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hyrochloridum) i 0,5 mg cyjanokobalaminy (Cyanocobalaminum).

2 ml roztworu do wstrzykiwać zawierają:

Substancje czynne:
Tiaminy_chlorowodorek (witamina BI) i 00 mg
Pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6) 100 mg
Cyjanokobalamina 1 mg

Substancje pomocnicze:
Alkohol benzylowy 40 mg, lidokainy chlorowodorek 20 mg, substancje do dostosowania fizjologicznego pH (wodorotlenek sodu), potasu heksacyjanożelazian III, sodu polifosforan, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Milgamma N – jak stosować ten lek?

Poniższe informacje mają zastosowanie jeśli lekarz nie przepisze inaczej. Należy ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących stosowania; w innym przypadku Milgamma N może nie zadziałać prawidłowo.

W poważnych i ostrych stanach bólowych i w celu szybkiego osiągnięcia wysokiego stężenia we krwi: początkowa dawka to 1 wstrzyknięcie (2 ml) na dobę. Po uspokojeniu ostrej fazy i w przypadku nie nasilonych objawów: 1 wstrzyknięcie 2 – 3 razy w tygodniu.

W przerwie miedzy wstrzyknięciami, w celu następczego leczenia łagodnych przypadków: I tabletka powlekana Milgammy 100 do 3 razy na dobę.

Roztwór do wstrzykiwań należy podawać głęboko domięśniowo.

Lekarz prowadzący zadecyduje jak długo należy przyjmować leczenie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli wystąpią objawy przedawkowania, konieczna jest pomoc lekarska.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Milgamma N – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Milgamma N w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy’ poradzić się lekarza.

Dobowa dawka witaminy Bń do 25 mg jest bezpieczna w okresie ciąży i karmienia piersią. Milgamma N zawiera 100 witaminy B6 mg / ampułkę 2 ml i dlatego nie powinna być stosowana w okresie ciąży i karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Milgamma N i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Milgamma N – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Milgamma N. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Milgamma N (50 mg + 50 mg + 0,5 mg)/ml roztwór do wstrzykiwań (Thiamini hyrochloridum, Pyridoxini hyrochłoridum, Cyanocobalaminum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Milgamma N m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Milgamma N (50 mg + 50 mg + 0,5 mg)/ml roztwór do wstrzykiwań (Thiamini hyrochloridum, Pyridoxini hyrochłoridum, Cyanocobalaminum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Milgamma N? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(89 ocen, średnia: 5,98 na 10)

Chcesz schudnąć? Dowiedz się, czym jest piperyna i w jaki sposób pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy? - czytaj tutaj.

4 OPINIE O LEKU

    • Po drugim zastrzyku Mil gamma dostałam wysokiego ciśnienia ale do wieczora zbiłam po trzecim było jeszcze gorzej ciśnienie było bardzo wysokie przez półtora dnia zgłaszałam lekarzowi który mi przepisał te zastrzyki jakie biorę leki widział stwierdził ze to nie przeszkadza

      • O ile 1 mg cyjanokobalaminy nie ma aż takiego potencjału do wywoływania skutków ubocznych, to 100 mg tiaminy i pirydoksyny już mają taki potencjał. I to jest ten problem. Z jednej strony chciałoby się zalecić wzięcie tak gdzieś 1/4 ampułki (=po 25 mg tiaminy i pirydoksyny i 0,25 mg cyjanokobalaminy), z drugiej strony wtedy kobalaminy będzie mniej i cała kuracja potrwa dłużej (ze 4 razy) i będzie droższa. No ale co robić, skoro ma się efekty niepożądane? Trzeba poprosić lekarza albo pielęgniarkę, żeby nie wstrzykiwano całej ampułki, tylko część. I powinno być lepiej. Pozostała część oczywiście musi iść na zmarnowanie, bo tego się przechować nie da, nie będzie sterylne. Ewentualnie można próbować doustnie duże dawki kobalaminy przyjmować (np. podjęzykowo), ale w Polsce jest tego marna dostępność, a i efekt nie do końca pewny.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.