CARVEDILOLUM 123RATIO

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CARVEDILOLUM 123RATIO? – OPIS I WSKAZANIA

Carvedilolum 123ratio należy do grupy leków nazywanych beta-blokerami. Beta-blokery sprawiają, że naczynia krwionośne rozluźniają się i rozszerzają się oraz zwalnia się tętno, tym samym powodując, że serce bije spokojniej i obniżane jest ciśnienie krwi.

Lek Carvedilolum 123ratio stosowany jest w:
• leczeniu dławicy piersiowej
• leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi
• lek Carvedilolum 123ratio jest również stosowany wspólnie z innymi lekami w leczeniu niewydolności serca.

SKŁAD CARVEDILOLUM 123RATIO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest karwedylol.

• Każda tabletka Carvedilolum 123ratio 6,25 mg zawiera 6,25 mg substancji czynnej.
• Każda tabletka Carvedilolum 123ratio12,5 mg zawiera 12,5 mg substancji czynnej.
• Każda tabletka Carvedilolum 123ratio 25 mg zawiera 25 mg substancji czynnej.

• Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, powidon, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. Tabletki zawierają następujace barwniki:
− tabletki, 6,25 mg: żelaza tlenek żółty (E172)
− tabletki, 12,5 mg: żelaza tlenek czerwony (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE CARVEDILOLUM 123RATIO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

• Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody.
• Lekarz może kontrolować stan pacjenta na początku leczenia lub w przypadku zwiększania dawki.

W tym czasie mogą być przeprowadzane badania moczu i krwi.

Zazwyczaj zalecane dawkowanie to:

Nadciśnienie tętnicze
• Dorośli: Zalecana dawka początkowa wynosi 12,5 mg, raz na dobę przez pierwsze dwa dni. Następnie leczenie jest kontynuowane dawką 25 mg/dobę. Jeśli zachodzi potrzeba lekarz może stopniowo zwiększać dawkę. Maksymalna dawka jednorazowa wynosi 25 mg, a maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 50 mg.
• Pacjenci w podeszłym wieku: Zalecana dawka początkowa wynosi 12,5 mg raz na dobę. W razie potrzeby lekarz może zwiększyć dawkę leku.
Dławica piersiowa
• Dorośli: Zalecana dawka początkowa wynosi 12,5 mg, dwa razy na dobę przez pierwsze dwa dni. Następnie leczenie jest kontynuowane dawką 25 mg dwa razy na dobę. Jeśli zachodzi potrzeba lekarz może stopniowo zwiększać dawkę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 50 mg dwa razy na dobę.
• Pacjenci w podeszłym wieku: Zalecana dawka początkowa wynosi 12,5 mg dwa razy na dobę przez dwa dni. Następnie leczenie jest kontynuowane dawką 25 mg dwa razy na dobę, co jest maksymalną zalecaną dawką dobową.

Niewydolność serca
Zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia niedociśnienia tętniczego podczas wstawania, co może powodować zawroty głowy lub omdlenia.
• Dorośli: Dawka początkowa wynosi 3,125 mg dwa razy na dobę, przez 2 tygodnie. Lekarz może stopniowo zwiększyć dawkę do dawki 25 mg dwa razy na dobę. Dawkę należy zwiększać do najwyższej dawki tolerowanej przez pacjenta. Maksymalna zalecana dawka u pacjentów o masie
mniejszej niż 85 kg wynosi 25 mg dwa razy na dobę, zaś u pacjentów o masie powyżej 85 kg – 50 mg dwa razy na dobę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CARVEDILOLUM 123RATIO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie zażycia przez pacjenta dużej ilości tabletek lub przypadkowego zażycia jakiejkolwiek ilości leku przez dziecko, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, zgłosić się do najbliższego szpitala lub zadzwonić po pogotowie ratunkowe, aby uzyskać odpowiednią pomoc.

W przypadku przedawkowania mogą wystąpić: ciężkie niedociśnienie (prowadzące do uczucia omdlenia, chwiejności, osłabienia), świszczący oddech, wymioty, drgawki, znaczne zwolnienie akcji serca, niewydolność /atak serca, problemy z oddychaniem i utrata przytomności.

Leczenie należy prowadzić w oddziale intensywnej terapii; w związku z powyższym, jeśli zachodzi podejrzenie przedawkowania leku, pacjent powinien zostać jak najszybciej przewieziony do najbliższego szpitala.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku Carvedilolum 123ratio.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CARVEDILOLUM 123RATIO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku Nie należy stosować tego leku, chyba że lekarz zaleci inaczej.

ULOTKA LEKU CARVEDILOLUM 123RATIO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CARVEDILOLUM 123RATIO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNEREZERWACJA LEKU W APTECE - CARVEDILOLUM 123RATIO CENA, REFUNDACJA

CARVEDILOLUM 123RATIO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here