Carvedigamma

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Carvedigamma należy do grupy leków nazywanych alfa- i beta- adrenolitykami. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego i dławicy piersiowej oraz jako leczenie wspomagające w niewydolności serca, poprawiając czynność serca.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest karwedylol.
Każda tabletka powlekana zawiera 6,25 mg; 12,5 mg; 25 mg karwedylolu.

Ponadto lek zawiera:

Rdzeń tabletki:
Celuloza mikrokrystaliczna
Laktoza jednowodna
Krospowidon
Powidon
Krzemionka koloidalna bezwodna
Magnezu stearynian

Otoczka tabletki:
Opadry II White YS-22-18096 o składzie:
Tytanu dwutlenek (E 171)
Polidekstroza (E 1200)
Hypromeloza 3cP
Hypromeloza 6cP
Hypromeloza 50cP
Trietylu cytrynian (E 1505)
Makrogol 8000

Dawkowanie

Nadciśnienie tętnicze samoistne
Dorośli: Zalecana dawka początkowa to 1 tabletka leku Carvedigamma 12,5 mg (co odpowiada 12,5 mg karwedylolu) raz na dobę przez pierwsze dwa dni. Następnie leczenie kontynuuje się stosując dawkę 2 tabletki 12,5 mg leku Carvedigamma (co odpowiada 25 mg karwedylolu) raz na dobę. W razie konieczności, lekarz może zalecić dalsze, stopniowe zwiększanie dawki, w odstępach dwutygodniowych lub większych. W przypadku stosowania większych dawek leku Carvedigamma, dostępna jest moc 25 mg. Zamiast 2 tabletek 12,5 mg karwedylolu, można stosować 1 tabletkę 25 mg.

Pacjenci w podeszłym wieku: Zalecana dawka początkowa wynosi 1 tabletkę 12,5 mg leku Carvedigamma (co odpowiada 12,5 mg karwedylolu) raz na dobę, co może być także dawką wystarczającą w dalszym leczeniu. Jednak jeśli reakcja na lek jest po tej dawce niewystarczająca, lekarz może zalecić dalsze stopniowe zwiększanie dawki w odstępach dwutygodniowych lub większych..
W celu stosowania większych dawek dostępne są inne moce leku Carvedigamma np. 25 mg.

Dławica piersiowa
Dorośli: Zalecana dawka początkowa wynosi 1 tabletkę leku Carvedigamma 12,5 mg (co odpowiada 12,5 mg karwedylolu) dwa razy na dobę przez pierwsze dwa dni. Następnie leczenie kontynuuje się stosując dawkę 2 tabletki leku Carvedigamma 12,5 mg (co odpowiada 25 mg karwedylolu) dwa razy na dobę. W razie konieczności, lekarz może zalecić dalsze, stopniowe zwiększanie dawki w odstępach dwutygodniowych lub większych. Zalecana maksymalna dawka dobowa wynosi 100 mg, podawane w dawkach podzielonych (dwa razy na dobę). Dla takiego dawkowania dostępna jest inna moc leku Carvedigamma: 25 mg.

Pacjenci w podeszłym wieku: Zalecana dawka początkowa wynosi 1 tabletkę leku Carvedigamma 12,5 mg (co odpowiada 12,5 mg karwedylolu) dwa razy na dobę przez dwa dni. Następnie leczenie kontynuuje się, stosując dawkę 2 tabletki leku Carvedigamma 12,5 mg (co odpowiada 25 mg karwedylolu) dwa razy na dobę, co jest zalecaną maksymalną dawką dobową. Dla takiego większego dawkowania dostępna jest inna moc leku Carvedigamma: 25 mg.

Niewydolność serca
Początkowa dawka wynosi 3,125 mg karwedylolu dwa razy na dobę przez dwa tygodnie. Dla takiego dawkowania należy stosować inne produkty lecznicze zawierające karwedylol w mniejszych mocach. Jeśli dawka początkowa jest dobrze tolerowana, lekarz może zalecić, stopniowe zwiększanie dawki w odstępach dwutygodniowych lub większych, najpierw do 6,25 mg dwa razy na dobę, potem do 12,5 mg karwedilolu dwa razy na dobę, a następnie do 25 mg karwedilolu dwa razy na dobę. Zaleca się, aby dawkę zwiększać do największej dawki tolerowanej przez pacjenta. Dla takiego dawkowania dostępna jest inna dawka leku Carvedigamma: 25 mg.

REKLAMA

Przedawkowanie

Jeśli pacjent przyjął większą dawkę leku niż zalecana lub jeśli dziecko połknęło przez przypadek lek, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, szpitalem lub pogotowiem w celu określenia ryzyka i ustalenia postępowania.
Objawy przedawkowania mogą obejmować uczucie omdlenia spowodowane bardzo niskim ciśnieniem krwi, spowolnienie akcji serca i w ciężkich przypadkach zatrzymanie akcji serca.

Mogą pojawić się również trudności w oddychaniu, zwężenie dróg oddechowych, wymioty, zaburzenia świadomości i drgawki.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Carvedigamma może nasilać działanie alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Istnieje ryzyko uszkodzenia płodu. Lek Carvedigamma można stosować w okresie ciąży jedynie wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem przyjmowania leku Carvedigamma w ciąży należy skonsultować się z lekarzem.

Ponieważ, jak wynika z badań na ssakach, karwedylol przenika do mleka kobiecego, leku Carvedigamma nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczneCena

Sprawdź ile kosztuje Carvedigamma.

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.