ATROX

KATEGORIA:
LEKI KARDIOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

ATROX - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ATROX. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ATROX w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ATROX? – OPIS I WSKAZANIA

Atrox zawiera substancję czynną atorwastatynę, która należy do grupy leków zwanych statynami i reguluje stężenie lipidów (tłuszczów) we krwi.

Atrox stosowany jest w celu:
– zmniejszenia we krwi stężenia lipidów (trójglicerydów, cholesterolu), jeśli zmiana diety, stylu życia lub inne sposoby leczenia nie były skuteczne,
– zmniejszenia ryzyka chorób serca u pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka, nawet jeśli stężenia lipidów we krwi są prawidłowe.

SKŁAD ATROX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest atorwastatyna.

Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg, 20 mg, 40 mg lub 80 mg atorwastatyny (w postaci soli wapniowej atorwastatyny).

Pozostałe składniki leku to:
rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia węglan, laktoza jednowodna, kroskarmeloza, sól sodowa, hydroksypropyloceluloza, polisorbat 80, magnezu stearynian.
otoczka tabletki (AquaPolish white 014.11): hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, talk, tytanu dwutlenek, makrogol 6000.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ATROX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli
Zazwyczaj stosowana dawka atorwastatyny to 10 mg na dobę. Dawka ta w razie potrzeby może być zwiększana przez lekarza aż do dawki odpowiedniej dla pacjenta. Lekarz dostosowuje dawkę atorwastatyny w odstępach co najmniej 4-tygodniowych.
Maksymalna dawka atorwastatyny dla dorosłych to 80 mg raz na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Zazwyczaj stosowana dawka atorwastatyny dzieci w wieku 10 lat lub starszych to 10 mg na dobę.
Dawka ta w razie potrzeby może być zwiększana przez lekarza, aż do dawki odpowiedniej dla pacjenta. Lekarz dostosowuje dawkę leku w odstępach co najmniej 4-tygodniowych.
Maksymalna dawka atorwastatyny dla dzieci to 20 mg raz na dobę.
Na rynku są dostępne tabletki zawierające atorwastatynę o mocy umożliwiającej odpowiednie dawkowanie.

Sposób stosowania
Tabletkę należy połykać, popijając wodą.
Tabletkę należy przyjmować jeden raz na dobę, tabletka może być przyjmowana o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub niezależnie od posiłków. Należy jednak starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ATROX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana przez lekarza prowadzącego. W razie przypadkowego przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Atrox (więcej niż typowa dawka dobowa), należy skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem w celu uzyskania porady.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie należy spożywać więcej niż jedną lub dwie małe szklanki soku grejpfrutowego dziennie, gdyż większe ilości soku grejpfrutowego mogą zmieniać działanie leku Atrox. Podczas przyjmowania opisywanego leku należy unikać spożywania nadmiernej ilości alkoholu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ATROX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Stosowanie leku Atrox przez kobiety, które są w ciąży lub zamierzają zajść w ciążę, jest przeciwwskazane.

Stosowanie leku Atrox podczas karmienia piersią jest przeciwwskazane.

ULOTKA LEKU ATROX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ATROX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - ATROX CENA, REFUNDACJA

ATROX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(3 ocen, średnia: 4,33 na 10)
Loading...

1 KOMENTARZ

  1. Kiedy zacząłem brać ATROX wystąpiły u mnie szumy w głowie, początkowo niekojarzyłem,że to z tego leku, przeszedłem badanie sluchu u laryngologa bo mi coś szumiało, gwizdalo i nie widzialam od czego, laryngolog stwierdzil sluch pianisty i powiedzial ,że ze strony słuchu to wszystko w porządku, zapisałem się do reurologa a ten zapytał,po badaniu i rozmwie zapytał czy może zmienilem jakieś leki , początkowo powiedzialem,że nie bo przeciez zjadlem 3 opakowaniaATROX-u ale po głebszej analizie i sprawdzeniu w jakim czasie pojawily się szumy i gwizdy, ustaliliśmy z neurologiem ,że to po ATROXie, przestalem go brać i po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Gwizdy i szumy w głowie to coś okropnego kiedy się pracuje i musi się myśleć aby coś nie zrobić źle a one wybijają z rytmu nawt samochód bardzo źlesię prowadzi bo człowiek robi siębardzo nerwowy.

    Terazznów otrzymalem lek na bazie statyny i znów to samo od wczoraj gwiżdze mi w głowie i szumi , a na dodatek dosatlem wysypki na palcach ręki i stopach takie grudki jak kasza mana i bolaco-swędzące, jak dotykam to boli.Nowy lek to Rosutrox te same objawy Warszawa 2015.11.01

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here