Konsultacja merytoryczna:

Atrox

Atrox

Atrox zawiera substancję czynną atorwastatynę, która należy do grupy leków zwanych statynami i reguluje stężenie lipidów (tłuszczów) we krwi.

Atrox stosowany jest w celu:
– zmniejszenia we krwi stężenia lipidów (trójglicerydów, cholesterolu), jeśli zmiana diety, stylu życia lub inne sposoby leczenia nie były skuteczne,
– zmniejszenia ryzyka chorób serca u pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka, nawet jeśli stężenia lipidów we krwi są prawidłowe.

Jaki jest skład Atrox, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest atorwastatyna.

Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg, 20 mg, 40 mg lub 80 mg atorwastatyny (w postaci soli wapniowej atorwastatyny).

Pozostałe składniki leku to:
rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia węglan, laktoza jednowodna, kroskarmeloza, sól sodowa, hydroksypropyloceluloza, polisorbat 80, magnezu stearynian.
otoczka tabletki (AquaPolish white 014.11): hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, talk, tytanu dwutlenek, makrogol 6000.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Atrox – jak stosować ten lek?

Dorośli
Zazwyczaj stosowana dawka atorwastatyny to 10 mg na dobę. Dawka ta w razie potrzeby może być zwiększana przez lekarza aż do dawki odpowiedniej dla pacjenta. Lekarz dostosowuje dawkę atorwastatyny w odstępach co najmniej 4-tygodniowych.
Maksymalna dawka atorwastatyny dla dorosłych to 80 mg raz na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Zazwyczaj stosowana dawka atorwastatyny dzieci w wieku 10 lat lub starszych to 10 mg na dobę. Dawka ta w razie potrzeby może być zwiększana przez lekarza, aż do dawki odpowiedniej dla pacjenta. Lekarz dostosowuje dawkę leku w odstępach co najmniej 4-tygodniowych.

Maksymalna dawka atorwastatyny dla dzieci to 20 mg raz na dobę.

Na rynku są dostępne tabletki zawierające atorwastatynę o mocy umożliwiającej odpowiednie dawkowanie.

Sposób stosowania
Tabletkę należy połykać, popijając wodą.
Tabletkę należy przyjmować jeden raz na dobę, tabletka może być przyjmowana o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub niezależnie od posiłków. Należy jednak starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana przez lekarza prowadzącego. W razie przypadkowego przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Atrox (więcej niż typowa dawka dobowa), należy skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem w celu uzyskania porady.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Atrox – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać więcej niż jedną lub dwie małe szklanki soku grejpfrutowego dziennie, gdyż większe ilości soku grejpfrutowego mogą zmieniać działanie leku Atrox. Podczas przyjmowania opisywanego leku należy unikać spożywania nadmiernej ilości alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Atrox w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie leku Atrox przez kobiety, które są w ciąży lub zamierzają zajść w ciążę, jest przeciwwskazane.

Stosowanie leku Atrox podczas karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Ulotka Atrox – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Atrox 10 mg, 20 mg, 40 mg tabletki powlekane (Atorvastatinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 125 razy

Rozmiar plku 239.66 KB


Atrox 80 mg tabletki powlekane (Atorvastatinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 75 razy

Rozmiar plku 125.53 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Atrox m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Atrox 10 mg, 20 mg, 40 mg tabletki powlekane (Atorvastatinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 85 razy

Rozmiar plku 357.76 KB


Atrox 80 mg tabletki powlekane (Atorvastatinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 66 razy

Rozmiar plku 198.66 KB

Cena - ile kosztuje Atrox?

Cena Atrox i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Atrox.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Atrox? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

3 komentarze do “Atrox”

  1. Kiedy zacząłem brać ATROX wystąpiły u mnie szumy w głowie, początkowo niekojarzyłem,że to z tego leku, przeszedłem badanie sluchu u laryngologa bo mi coś szumiało, gwizdalo i nie widzialam od czego, laryngolog stwierdzil sluch pianisty i powiedzial ,że ze strony słuchu to wszystko w porządku, zapisałem się do reurologa a ten zapytał,po badaniu i rozmwie zapytał czy może zmienilem jakieś leki , początkowo powiedzialem,że nie bo przeciez zjadlem 3 opakowaniaATROX-u ale po głebszej analizie i sprawdzeniu w jakim czasie pojawily się szumy i gwizdy, ustaliliśmy z neurologiem ,że to po ATROXie, przestalem go brać i po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Gwizdy i szumy w głowie to coś okropnego kiedy się pracuje i musi się myśleć aby coś nie zrobić źle a one wybijają z rytmu nawt samochód bardzo źlesię prowadzi bo człowiek robi siębardzo nerwowy.

    Terazznów otrzymalem lek na bazie statyny i znów to samo od wczoraj gwiżdze mi w głowie i szumi , a na dodatek dosatlem wysypki na palcach ręki i stopach takie grudki jak kasza mana i bolaco-swędzące, jak dotykam to boli.Nowy lek to Rosutrox te same objawy Warszawa 2015.11.01

    Odpowiedz
    • Mnie po zażyciu Atroxu bolą mięśnie całego organizmu, jak gdybym była bita centymetr po centymetrze od stóp do głów.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz