Atorvastatin Medical Valley

Atorvastatin Medical Valley to lek, który reguluje przemiany lipidów (tłuszczów) w organizmie. Zmniejsza stężenie cholesterolu i triglicerydów we krwi, co pomaga zmniejszyć ryzyko chorób serca. Lek jest stosowany jako uzupełnienie diety w celu obniżenia podwyższonego stężenia całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL, apolipoproteiny B i triglicerydów. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Atorvastatin Medical Valley należy do grupy leków nazywanych statynami, które regulują przemiany lipidów (tłuszczów) w organizmie.
Lek Atorvastatin Medical Valley jest stosowany do zmniejszenia stężenia lipidów, określanych jako cholesterol i triglicerydy we krwi, gdy sama dieta ubogotłuszczowa i zmiany trybu życia nie są skuteczne. Lek Atorvastatin Medical Valley może także być stosowany w celu zredukowania ryzyka chorób serca, nawet wówczas, gdy stężenie cholesterolu jest prawidłowe. Podczas leczenia należy kontynuować standardową dietę o zmniejszonej zawartości cholesterolu.

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 10 mg atorwastatyny (w postaci trójwodnej soli wapniowej atorwastatyny).
Każda tabletka powlekana zawiera 20 mg atorwastatyny (w postaci trójwodnej soli wapniowej atorwastatyny).
Każda tabletka powlekana zawiera 40 mg atorwastatyny (w postaci trójwodnej soli wapniowej atorwastatyny).
Każda tabletka powlekana zawiera 80 mg atorwastatyny (w postaci trójwodnej soli wapniowej atorwastatyny).

– Pozostałe składniki to:
Laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, wapnia węglan, kopowidon, krospowidon typ B, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, krzemionka koloidalna, bezwodna, talk i magnezu stearynian.

Otoczka tabletki: Hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 400.

Dawkowanie

Przed rozpoczęciem leczenia lekarz zaleci stosowanie diety o niskiej zawartości cholesterolu; dietę tę należy kontynuować podczas leczenia lekiem Atorvastatin Medical Valley.

Zazwyczaj stosowana początkowa dawka leku Atorvastatin Medical Valley u dorosłych i dzieci w wieku 10 lat lub starszych to 10 mg na dobę. Dawka ta w razie potrzeby może być zwiększana przez lekarza, aż do dawki odpowiedniej dla pacjenta. Lekarz dostosowuje dawkę leku w odstępach co najmniej 4-tygodniowych. Maksymalna dawka leku Atorvastatin Medical Valley to 80 mg raz na dobę.

Tabletki leku Atorvastatin Medical Valley należy połykać w całości, popijając je wodą; mogą one być przyjmowane o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub niezależnie od posiłków. Należy jednak starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia.

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Czas trwania leczenia lekiem Atorvastatin Medical Valley jest określany przez lekarza.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Atorvastatin Medical Valley jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie

W razie przypadkowego przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Atorvastatin Medical Valley (więcej niż typowa dawka dobowa), należy skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem w celu uzyskania porady.

Jedzenie i picie (alkohol)

Sok grejpfrutowy
Nie należy spożywać więcej niż jedną lub dwie małe szklanki soku grejpfrutowego dziennie, gdyż większe ilości soku grejpfrutowego mogą zmieniać działanie leku Atorvastatin Medical Valley.

Alkohol
Podczas przyjmowania tego leku należy unikać spożywania nadmiernej ilości alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Nie wolno stosować leku Atorvastatin Medical Valley u kobiet w ciąży lub u kobiet zamierzających zajść w ciążę.
Nie wolno stosować leku Atorvastatin Medical Valley u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznych metod zapobiegania ciąży.
Nie wolno stosować leku Atorvastatin Medical Valley podczas karmienia piersią.
Nie udowodniono bezpieczeństwa stosowania leku Atorvastatin Medical Valley w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Atorvastatin Medical Valley

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Atorvastatin Medical Valley (forum)

Stosujesz Atorvastatin Medical Valley? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Atorvastatin Medical Valley. Podziel się doświadczeniami na forum.