ActozoraJak działa i kiedy stosujemy Actozora?

Actozora jest lekiem zmniejszającym stężenie lipidów we krwi.

Lek Actozora jest stosowany jako uzupełnienie do jednocześnie zalecanej diety w celu obniżenia stężenia lipidów we krwi, takich jak cholesterol, triglicerydy, kiedy niskotłuszczowa dieta i inne postępowanie, takie jak ćwiczenia fizyczne czy zmiana stylu życia nie są wystarczające. Lek Actozora jest również stosowany jednocześnie z innymi lekami obniżającymi poziom lipidów we krwi.

REKLAMA

Jaki jest skład Actozora, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest atorwastatyna.
Jedna tabletka powlekana zawiera odpowiednio 10 mg, 20 mg lub 40 mg atorwastatyny w postaci soli wapniowej.

Inne składniki leku to:

rdzeń tabletki: mannitol,
celuloza mikrokrystaliczna, wapnia węglan, powidon K-30, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian;

otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, talk.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


Masz problem z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg?

Jeżeli szukasz odpowiedniego preparatu na żylaki i uczucie ciężkich nóg, zapoznaj się z polecanym suplementem wspomagającym prawidłowe działanie naczyń krwionośnych.

TabletkiOcenaCena
Varicorin 9.4Sprawdź!

Dawkowanie preparatu Actozora – jak stosować ten lek?

Lek Actozora przyjmuje się jeden raz na dobę. Lek może być przyjmowany niezależnie od pory dnia, z jedzeniem lub bez. Należy pamiętać o konieczności kontynuowania zaleconej diety i zmianie stylu życia podczas leczenia lekiem Actozora.

Dawka początkowa jest ustalona na podstawie stężenia cholesterolu i zamierzonego celu leczenia.

Dawka początkowa wynosi zazwyczaj 10 mg na dobę. Dawka może zostać zmieniona po 4 tygodniach leczenia lub później, jeżeli taką zmianę zaleci lekarz prowadzący. Maksymalna dawka wynosi 80 mg raz na dobę. Dawka dobowa może być przyjmowana raz na dobę.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Actozora – czy mogę spożywać alkohol?

W przypadku zastosowania większej, niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, oddziałem pomocy doraźnej lub apteką.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Actozora w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Actozora podczas ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży podczas stosowania leku Actozora. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie należy stosować leku Actozora w okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Actozora i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Actozora – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Actozora. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Actozora m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Actozora? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Actozora.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.