Amfidor

Amfidor to lek, który wspomaga erekcję, przeznaczony do stosowania tylko przez mężczyzn. Lek ten działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w penisie, zwiększając napływ krwi podczas podniecenia seksualnego. Amfidor pomaga osiągnąć erekcję pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego. Lek ten jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Amfidor. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Amfidor należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Amfidor pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego. Amfidor nie powinien być stosowany przez pacjentów, u których nie stwierdzono zaburzeń erekcji. Amfidor nie jest lekiem przeznaczonym dla kobiet.

Amfidor jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u mężczyzn, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Amfidor, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest syldenafil.

Jedna tabletka zawiera 25 mg / 50 mg / 100 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).

Ponadto lek zawiera:

Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.

Otoczka tabletki zawiera alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E171), talk, indygotyna (E132), lak

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Amfidor – jak stosować?

Zwykła dawka początkowa wynosi 50 mg.

Leku Amfidor nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę.

Lek Amfidor należy przyjąć na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

Amfidor umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku Amfidor jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do godziny. Działanie leku Amfidor może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w maksymalnie sposób wykorzystać działanie leku Amfidor, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku Amfidor nie dochodzi do erekcji lub gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Nie należy przyjmować większej liczby tabletek niż przepisze lekarz.

Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecona. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amfidor – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Amfidor może być przyjmowany z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Jednakże przyjmowanie leku Amfidor w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby maksymalnie wykorzystać działanie leku Amfidor, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Amfidor w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Amfidor nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Amfidor

Ulotka Amfidor – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Amfidor przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amfidor m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:Sprawdź cenę i dostępność Amfidor w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Amfidor

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amfidor? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Amfidor. Podziel się doświadczeniami na forum.