AmfidorJak działa i kiedy stosujemy Amfidor?

Amfidor należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Amfidor pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego. Amfidor nie powinien być stosowany przez pacjentów, u których nie stwierdzono zaburzeń erekcji. Amfidor nie jest lekiem przeznaczonym dla kobiet.

Amfidor jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u mężczyzn, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

REKLAMA

Jaki jest skład Amfidor, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest syldenafil.

Jedna tabletka zawiera 25 mg / 50 mg / 100 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).

Ponadto lek zawiera:

Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.

Otoczka tabletki zawiera alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E171), talk, indygotyna (E132), lak

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


Ranking tabletek na potencję 2020 - najlepsze suplementy

Szukasz skutecznego preparatu na potencję? Zapoznaj się z rankingiem suplementów wspomagających mężczyzn mających problemy z erekcją - zapewnij sobie silniejszą erekcję i dłuższy seks.

TabletkiOcenaCena
1. Semaxin 9.5Sprawdź!
2. Member XXL9.1Sprawdź!
3. Eron Plus8.7Sprawdź!

Podnieś poziom testosteronu

Sprawdź także suplement diety regulujący gospodarkę hormonalną u mężczyzn. Produkt podnosi libido, poprawia wydolność organizmu, zwiększa ilość i ruchliwość plemników

TabletkiOcenaCena
Testolan 9.3Sprawdź!

Dawkowanie preparatu Amfidor – jak stosować ten lek?

Zwykła dawka początkowa wynosi 50 mg.

Leku Amfidor nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę.

Lek Amfidor należy przyjąć na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

Amfidor umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku Amfidor jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do godziny. Działanie leku Amfidor może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w maksymalnie sposób wykorzystać działanie leku Amfidor, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku Amfidor nie dochodzi do erekcji lub gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Nie należy przyjmować większej liczby tabletek niż przepisze lekarz.

Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecona. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amfidor – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Amfidor może być przyjmowany z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Jednakże przyjmowanie leku Amfidor w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby maksymalnie wykorzystać działanie leku Amfidor, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amfidor w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Amfidor nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Amfidor i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Amfidor – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Amfidor. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Amfidor m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Amfidor? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Amfidor.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.