AMFIDOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

AMFIDOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Amfidor należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Amfidor pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego. Amfidor nie powinien być stosowany przez pacjentów, u których nie stwierdzono zaburzeń erekcji. Amfidor nie jest lekiem przeznaczonym dla kobiet.

Amfidor jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u mężczyzn, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

REKLAMA

AMFIDOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

Substancją czynną leku jest syldenafil.

Jedna tabletka zawiera 25 mg / 50 mg / 100 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).

Ponadto lek zawiera:

Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.

Otoczka tabletki zawiera alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E171), talk, indygotyna (E132), lak

REKLAMA

AMFIDOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Zwykła dawka początkowa wynosi 50 mg.

Leku Amfidor nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę.

Lek Amfidor należy przyjąć na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

Amfidor umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku Amfidor jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do godziny. Działanie leku Amfidor może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w maksymalnie sposób wykorzystać działanie leku Amfidor, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku Amfidor nie dochodzi do erekcji lub gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

REKLAMA

PRZEDAWKOWANIE

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Nie należy przyjmować większej liczby tabletek niż przepisze lekarz.

Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecona. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Lek Amfidor może być przyjmowany z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Jednakże przyjmowanie leku Amfidor w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby maksymalnie wykorzystać działanie leku Amfidor, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Lek Amfidor nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

AMFIDOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.
REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here