Konsultacja merytoryczna:

Azurvig

Azurvig zawiera substancję czynną – syldenafil, który należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Azurvig pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Lek Azurvig jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Azurvig, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest syldenafil. 1 ml zawiesiny zawiera cytrynian syldenafilu odpowiadający 25 mg syldenafilu (35,1 mg jako sól cytrynianu). 0,5 ml zawiesiny zawiera 12,5 mg syldenafilu (jako cytrynian).

– Inne składniki: sodu benzoesan, kwas cytrynowy bezwodny, sukraloza (E-955), acesulfam potasu (E-950), Hypromeloza (15 cP), guma ksantan, aromat miętowy 501500 TP0504 zawierający: maltodekstrynę kukurydzianą, dodatki smakowe (mentofuran 0,6%, pulegon 0,2%, estragol 0,09%) oraz modyfikowaną skrobię kukurydzianą E-1450 (7,9%)), aromat maskujący SC241160 zawierający: naturalne substancje smakowe, sukralozę E-955 (94,5%), maltodekstrynę ziemniaczaną oraz glicyryzynian monoamonu (0,4%)), woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Azurvig – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Możliwość dostosowania dawki odpowiednio do chorób współistniejących, tolerancji oraz skuteczności dla każdego pacjenta jest ważną cechą postaci farmaceutycznej dawkowania zawierającej syldenafil.

Lek Azurvig to produkt leczniczy wydawany na receptę i w związku z tym lekarz może go przepisać w najbardziej odpowiedniej dawce, uwzględniając konkretne cechy danego pacjenta. Lek Azurvig umożliwia lekarzowi dobranie najmniejszej skutecznej dawki z wykorzystaniem tego samego leku oraz ułatwia stopniowanie dawki i (lub) jej bieżące korygowanie, jeśli stan pacjenta powoduje taką konieczność, oraz jest to zgodnie z kryteriami medycznymi. Pozwala to zminimalizować zdarzenia niepożądane.

Celem lekarza jest ustalenie idealnej dawki, wystarczającej do uzyskania odpowiedniego działania farmakologicznego, ale na tyle niskiej, aby zminimalizować działania niepożądane.

Zalecana dawka początkowa wynosi 2 ml zawiesiny, odpowiadająca 50 mg syldenafilu.

0,5 ml zawiesiny zawiera 12,5 mg syldenafilu.
Ilość podawanej zawiesiny / Ilość syldenafilu
1 ml  / 25 mg
2 ml / 50 mg

Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 ml zawiesiny, odpowiadająca 50 mg syldenafilu.

Leku Azurvig, zawiesina doustna, nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę.
Lek Azurvig nie należy przyjmować z innymi lekami zawierającymi syldenafil.
Lek Azurvig należy przyjąć na około godzinę przez planowanym współżyciem.
Lek Azurvig przeznaczony jest wyłącznie do podawania doustnego.
Nie należy podawać donosowo ani na skórę (podanie miejscowe).

Lekarz przepisze właściwą liczbę niezbędnych dawek.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Azurvig jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Azurvig zawiesina doustna umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku Azurvig jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku. Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku Azurvig nie dochodzi do erekcji lub, gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone.
Nie należy przyjmować więcej dawek niż zalecił lekarz..
Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku przyjęcia większej liczby dawek niż zalecono.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Azurvig – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Azurvig może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Chociaż przyjmowanie leku Azurvig w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.
Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku Azurvig, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Azurvig w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Azurvig nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Ulotka Azurvig – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Azurvig, 25 mg/ml, zawiesina doustna (Syldenafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 353.18 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Azurvig m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Azurvig, 25 mg/ml, zawiesina doustna (Syldenafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 390.86 KB

Cena - ile kosztuje Azurvig?

Cena Azurvig i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Azurvig.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Azurvig? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

DIOSMINEX SZYBKA ULGA DLA NÓG to żel, który ogranicza uczucie ciężkości nóg, przeciwdziała tworzeniu się tzw. pajączków oraz działa regenerująco i pielęgnacyjnie na skórę nóg.

Moc ziołowych ekstraktów i miodu zawarto w suplemencie diety Herbitussin Porost Islandzki czarna porzeczka. Preparat ten jest pomocny przede wszystkim przy dolegliwościach związanych z podrażnieniem, suchością gardła, krtani i strun głosowych.

Tasznik ziele to naturalny produkt o sprawdzonych właściwościach ściągających przeznaczony do stosowania w postaci okładów. Ponadto zioła działają przeciwkrwotocznie i moczopędnie (przyjmowane doustnie).

EkaMedica stworzyła Sok 100% jabłko acerola mango, który charakteryzuje się wspaniałym, owocowym smakiem, niesamowitym, egzotycznym zapachem i intensywnym kolorem. Dodatkowym walorem soku jest to, że został on wzbogacony w witaminę C.

MaxOn Forte lek na erekcję w nowej dawce 50mg sildenafilu w jednej tabletce, dostępny bez recepty! Do każdego opakowania leku MaxOn Forte dołączona jest ankieta, którą należy dokładnie przeanalizować i wypełnić przed zastosowaniem…

Koncentrat do kąpieli Mediderm to specjalistyczny produkt dla osób z takimi schorzeniami jak egzema, łuszczyca i atopowe zapalenie skóry. Działa on nawilżająco i natłuszczająco, co między innymi zmniejsza dyskomfort powodowany świą…

BIOGAIA ProTectis Baby probiotyczne przyczyniają się do łagodzenia dolegliwości jelitowo-żołądkowych u dzieci i zapobiegania ich występowania. Skutecznie odbudowuje florę bakteryjną jelit.

Cutis E Egzema Krem konopny 17% + CBD ma bogaty skład na czele z olejem z konopi siewnej wzbogaconym o ekstrakt CBD! Dzięki temu zapewnia aktywną regenerację i intensywną pielęgnację skóry atopowej, alergicznej oraz skóry z objawami…

INHALATOR to urządzenie medyczne, które jest wykorzystywane w ramach aerozoloterapii. Zasysając lek z nebulizatora inhalator pozwala dostarczyć do układu oddechowego cząsteczki o prawidłowej wielkości.

Irigasin Zestaw do płukania nosa i zatok uzupełnienie to produkt, który zawiera chlorek sodu. Przygotowany z niego roztwór izotoniczny lub hipertoniczny skutecznie oczyszcza nos i zatoki, ułatwiając oddychanie.

Obrączka ANTISNOR przeciw chrapaniu noszona na małym palcu zmniejsza lub całkowicie eliminuje chrapanie, poprawiając jakość snu. Obrączka wielokrotnego użytku.

Kompozycja biotyny, niacyny, kwasu pantotenowego, cynku, selenu, L-lizyny i DL-metioniny wzbogacona w skrzyp polny to baza suplementu diety Silica Biotyna Max. Preparat wspomaga zachowanie dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci.

Prezerwatywy Durex Fether Elite Emoji to produkt dla wielbicieli maksymalnej bliskości. Przez to, że są cieńsze niż klasyczne prezerwatywy zapewniają większe wrażenia. Co więcej, przyjemność ich stosowania maksymalizuje dodatkowa ilość lubrykantu.

Healing Herbal Szampon, to specjalistyczny preparat do pielęgnacji skóry głowy z problemem łupieżu. Szampon pomaga oczyszczać skórę głowy, eliminować łupież oraz pielęgnować włosy przetłuszczające się nadając im blask i…

Skład tego preparatu to nie tylko witaminy i minerały, ale również cały szereg substancji, które pomagają utrzymać organizm w dobrym stanie. Suplement diety Special Two Multi Vitamin zawiera m.in. spirulinę, chlorellę, cholinę i ostropest…

LAXINAT 40+ to produkt charakteryzujący się naturalnym składem, który korzystnie oddziałuje na działanie układu trawiennego osób po 40 roku życia – ułatwia wypróżnianie się i wspomaga trawienie.

TRACHISEPT Dzika róża i malina to preparat, który działa łagodząco na podrażnienia śluzówki gardła i jamy ustnej. Wykazuje właściwości napotne i rozgrzewające. Pobudza naturalne mechanizmy obronne organizmu.

Naturalny suplement diety Nasiona Ostropestu Plamistego w postaci całych ziaren to doskonały sposób na usprawnienie pracy wątroby, jej detoksykację oraz regenerację. Pomoże on także utrzymać serce w dobrej kondycji i wesprze terapię cukrzycy typu…

Tonik normalizujący Siarkowa Moc zalecany jest do codziennej pielęgnacji cery z tendencją do powstawania trądziku. Doskonale odświeża, oczyszcza i tonizuje skórę, usuwa nadmiar wydzielanego sebum i reguluje pracę gruczołów łojowych.

Simetigast Forte to środek zawierający symetykon, który zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w treści pokarmowej i łagodzi dolegliwości takie jak: wzdęcia, uczucie pełności, kolka jelitowa i ból brzucha.