Alliomint

Alliomint to lek roślinny, który zawiera substancję czynną Allii sativi bulbus, czyli cebulę czosnku. Jest dostępny bez recepty. Lek jest stosowany pomocniczo w profilaktyce miażdżycy oraz przeciw objawom przeziębienia. Jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Wskazania do stosowania obejmują łagodne postacie hiperlipidemii, profilaktykę miażdżycy oraz profilaktykę infekcji górnych dróg oddechowych. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Alliomint. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek stosuje się tradycyjnie w łagodnych postaciach hiperlipidemii, w profilaktyce miażdżycy oraz w profilaktyce infekcji górnych dróg oddechowych. Produkt przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przyjmowanie sproszkowanego czosnku obniża stężenie lipidów i cholesterolu we krwi oraz poprawia krążenie krwi na skutek działania przeciwagregacyjnego na płytki krwi. Ponadto preparat działa słabo bakteriostatycznie i fungistatycznie w obrębie górnych dróg oddechowych.

Jaki jest skład Alliomint, jakie substancje zawiera?

Allii sativi bulbus 300 mg

Składniki pomocnicze: krzemu dwutlenek koloidalny (E551), liść mięty.

Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 0,6 mg allicyny.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Alliomint – jak stosować?

Doustnie, w profilaktyce przeciwmiażdżycowej: 2-3 tabletki 3 razy dziennie. W profilaktyce infekcji górnych dróg oddechowych: 2-3 tabletki 3-4 razy dziennie.
Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak doniesień na temat toksycznego działania. Zaleca się jednak konsultację z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alliomint – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Alliomint w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak przeciwwskazań do stosowania leku w okresie ciąży lub laktacji. Obecne w preparacie związki siarkowe przechodzą do mleka matki

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Alliomint

Innowacyjno-Wdrożeniowe Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm

Ulotka Alliomint – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Alliomint przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alliomint m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Alliomint w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Alliomint

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alliomint? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Alliomint. Podziel się doświadczeniami na forum.