Alliomint

Lek stosuje się tradycyjnie w łagodnych postaciach hiperlipidemii, w profilaktyce miażdżycy oraz w profilaktyce infekcji górnych dróg oddechowych. Produkt przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przyjmowanie sproszkowanego czosnku obniża stężenie lipidów i cholesterolu we krwi oraz poprawia krążenie krwi na skutek działania przeciwagregacyjnego na płytki krwi. Ponadto preparat działa słabo bakteriostatycznie i fungistatycznie w obrębie górnych dróg oddechowych.

Jaki jest skład Alliomint, jakie substancje zawiera?

Allii sativi bulbus 300 mg

Składniki pomocnicze: krzemu dwutlenek koloidalny (E551), liść mięty.

Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 0,6 mg allicyny.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Alliomint – jak stosować ten lek?

Doustnie, w profilaktyce przeciwmiażdżycowej: 2-3 tabletki 3 razy dziennie. W profilaktyce infekcji górnych dróg oddechowych: 2-3 tabletki 3-4 razy dziennie.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak doniesień na temat toksycznego działania. Zaleca się jednak konsultację z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alliomint – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alliomint w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak przeciwwskazań do stosowania leku w okresie ciąży lub laktacji. Obecne w preparacie związki siarkowe przechodzą do mleka matki

Ulotka Alliomint – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Alliomint? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz