Konsultacja merytoryczna:

Aknenormin

Lek Aknenormin zawiera substancję czynną izotretynoinę. Izotretynoina zmniejsza wydzielanie tłuszczu przez gruczoły skórne. Zapobiega tworzeniu się krost i zmniejsza zapalne grudki i krostki występujące w trądziku.

Lek stosuje się w leczeniu ciężkich postaci trądziku lub trądziku z ryzykiem powstawania trwałych blizn. Lek Aknenormin 20 mg stosuje się w przypadku niepowodzenia terapii lekami przeciwtrądzikowymi, w tym antybiotykami i lekami stosowanymi miejscowo.

Jaki jest skład Aknenormin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest izotretynoina.
1 kapsułka leku zawiera 10 mg lub 20 mg izotretynoiny.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń kapsułki: olej sojowy rafinowany, all-rac-α-tokoferol, disodu edetynian, butylohydroksyanizol, olej roślinny uwodorniony, olej sojowy częściowo uwodorniony,
wosk żółty,

Otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol (98-101%), sorbitol ciekły niekrystalizujący, woda oczyszczona, czerwień koszenilowa (E 124), indygotyna (E 132) i tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aknenormin – jak stosować ten lek?

Dawka leku zostanie obliczona z uwzględnieniem masy ciała pacjenta. Zazwyczaj, początkowa dawka wynosi 0,5 mg na kg masy ciała na dobę (0,5 mg/kg/dobę). Po kilku tygodniach leczenia lekarz może zmodyfikować dawkę leku. W przypadku większości pacjentów dawka wynosi 0,5 – 1,0 mg/kg/dobę.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania leku lub przypadkowego zażycia leku przez inną osobę należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aknenormin – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki należy przyjmować wraz z posiłkiem lub napojem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aknenormin w okresie ciąży i karmienia piersią?

NIE stosować leku Aknenormin w okresie ciąży. Jeśli pomimo zachowania środków ostrożności pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lub w okresie jednego miesiąca po zakończeniu leczenia, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Wady wrodzone związane ze stosowaniem leku w okresie ciąży obejmują nieprawidłowości dotyczące między innymi: kości, układu nerwowego, serca i oczu. Ponadto istnieje większe ryzyko poronień samoistnych.

Leku nie mogą stosować kobiety karmiące piersią, ponieważ istnieje duże ryzyko działań niepożądanych u matki i u dziecka.

Ulotka Aknenormin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aknenormin, 10 mg, kapsułki miękkie

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 172 razy

Rozmiar plku 213.21 KB


Aknenormin, 20 mg, kapsułki miękkie

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 258 razy

Rozmiar plku 213.82 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aknenormin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aknenormin, 10 mg, kapsułki miękkie

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 76 razy

Rozmiar plku 185.96 KB


Aknenormin, 20 mg, kapsułki miękkie

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 183 razy

Rozmiar plku 185.96 KB

Cena - ile kosztuje Aknenormin?

Cena Aknenormin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aknenormin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aknenormin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

4 komentarze do “Aknenormin”

 1. Nie polecam tego leku skutki uboczne są takie same jak po roacutanie. Trądzik wraca na ramionach.. Przyczyną trądzika zwłaszcza u kobiet jest niezrealizowane macierzyństwo.

  Odpowiedz
 2. Lek przynosi pewne zmiany w organizmie. Trzeba być pod stała kontrola lekarza i regularnie robić badania. Jednak dla osób z poważnym trądzikiem to ostatnia deska ratunku. Mam 20 lat i lek biorę od 3 miesięcy. Raz czułam się lepiej, raz gorzej, ale poprawa jaka widzę na twarzy, plecach czy dekoldzie jest NIEWYOBRAŻALNA, a to nie jest jeszcze końcowy efekt. Dla osoby, na która nie działają żadne inne preparaty jak najbardziej polecam!!!

  Odpowiedz
 3. Kilka cennych informacji. Zdecydowałem się na kurację w wieku 28 lat. Lek nieźle rozstraja organizm. Osłabia odporność. Podczas stosowania leku miałem badania okresowe na których wyszły mi zmiany na płucach, powiekszone serce, nadcisnienie. Parę miesiecy po zakonczeniu terepi, po w/w zmiany ustąpiły – nie wiem czy to jest regułą. Plusem leku jest także iż lek pomógł mi także schudnąć. Ważne żeby zdać sobie sprawę z ryzyk.

  Odpowiedz
 4. Odradzam. Bardzo długa lista skutków ubocznych. Wole być zdrowsza z trądzikiem, albo stosować coś mniej szkodliwego dla organizmu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
59.99 

Zastosowanie Itami plastry lecznicze (Opakowanie: 10 )Itami plastry lecznicze (Opakowanie: 10 ) to przeciwbólowe plastry lecznicze, który łagodzą ból powstały w wyniku zwichnięć czy stłuczeń.

Plastry z diklofenakiem posiadają działanie przeciwzapalne i niwelujące opuchliznę. Mogą być…

15.99 

Zastosowanie PIROLAM Odżywka do paznokci z ceramidami (Opakowanie: 11 ml)PIROLAM Odżywka do paznokci z ceramidami (Opakowanie: 11 ml) to odżywka przeznaczona do kruchych i łamliwych paznokci. Ma działanie pielęgnujące i ochronne na płytkę paznokcia…

137.99 

Zastosowanie Iklen Sonnenschutz SPF 50+ krem (Opakowanie: 30 ml)Iklen Sonnenschutz SPF 50+ krem (Opakowanie: 30 ml) to krem z filtrem przeciwsłonecznym przeznaczony dla skóry podrażnionej zabiegami laserowymi lub poznaczonej bliznami. Nie tylko chroni przed promieniowaniem słonecznym, ale także…

37.99 

Zastosowanie Louis Widmer balsam do rąk (Opakowanie: 50 ml)Louis Widmer balsam do rąk (Opakowanie: 50 ml) to produkt przeznaczony do pielęgnacji skóry dłoni, delikatnie perfumowany. Zabezpieczający dłonie przed negatywnym wpływem promieni słonecznych…

13.49 

Zastosowanie Uniben aerozol 0,15% (Opakowanie: 30 ml)Uniben aerozol 0,15% (Opakowanie: 30 ml) to lek, który stosowany jest w leczeniu miejscowym objawów związanych z ostrym stanem zapalnym jamy ustnej i gardła.Efekt działania Uniben aerozol 0,15% (Opakowanie: 30 ml)Substancja czynna…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief