Ziele pięciornika gęsiego

Ziele pięciornika gęsiego to produkt leczniczy, który jest dostępny bez recepty. Jest to zioło do zaparzania, które zawiera 100% ziela pięciornika gęsiego. Tradycyjnie stosowany jest jako pomocniczy środek w biegunkach o niewielkim nasileniu. Może być również używany zewnętrznie do płukania w łagodnych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Zawiera garbniki, flawonoidy, saponiny, cholinę, sterole, kwasy organiczne, minerały oraz witaminę C. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Ziele pięciornika gęsiego. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Wskazania
Środek tradycyjnie stosowany doustnie jako pomocniczy w biegunkach o niewielkim nasileniu, a także zewnętrznie do płukania w łagodnych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Jaki jest skład Ziele pięciornika gęsiego, jakie substancje zawiera?

100 g produktu zawiera 100 g ziela pięciornika gęsiego.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Ziele pięciornika gęsiego – jak stosować?

Do stosowania doustnego w postaci odwaru:
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 łyżkę stołową ziela (ok. 2,5 g) zalać 1/2 szklanki wody, zagotować i utrzymywać we wrzeniu pod przykryciem przez około 3 minuty, następnie przecedzić. W ten sposób przygotowany odwar pić 2 razy dziennie, pamiętając aby był on zawsze świeży i ciepły.

Do stosowania zewnętrznego:
Tak samo przygotowany odwar używać do płukania jamy ustnej i gardła.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ziele pięciornika gęsiego – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Ziele pięciornika gęsiego w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ziele pięciornika gęsiego

Ulotka Ziele pięciornika gęsiego – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Ziele pięciornika gęsiego przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie leków.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ziele pięciornika gęsiego m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie leków.

Sprawdź cenę i dostępność Ziele pięciornika gęsiego w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Ziele pięciornika gęsiego

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ziele pięciornika gęsiego? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Ziele pięciornika gęsiego. Podziel się doświadczeniami na forum.