Venacorn

Venacorn to lek złożony, którego składniki to dihydroergokrystyna, eskulina i rutyna. Działa poprzez rozszerzanie tętnic i zwiększanie napięcia żył, co poprawia odpływ krwi żylnej. Główne wskazania do stosowania to choroby naczyń żylnych kończyn dolnych z mikroangiopatią naczyń żylnych, przewlekła niewydolność żylna oraz żylaki odbytu. Lek jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Venacorn. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Venacorn powoduje zwiększenie przepływu i ciśnienia żylnego oraz limfatycznego.
Lek Venacorn jest lekiem złożonym, w którego skład wchodzą: dihydroergokrystyna, eskulina i rutyna.

Dihydroergokrystyna powoduje rozszerzenie tętnic oraz zwiększa napięcie żył.

Eskulina, podobnie jak dihydroergokrystyna, wzmaga napięcie ścian żył, a tym samym poprawia odpływ krwi żylnej. Głównym jej działaniem jest zmniejszenie przepuszczalności naczyń włosowatych. Posiada również działanie zmniejszające krzepliwość krwi. Zapobiega powstawaniu owrzodzeń podudzi.

Rutyna, podobnie jak eskulina, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych.

Wskazania do stosowania
– Choroby naczyń żylnych kończyn dolnych z mikroangiopatią naczyń żylnych,
– Przewlekła niewydolność żylna,
– Żylaki odbytu.

Lek ten jest przeznaczony dla pacjentów w wieku powyżej 12 lat.

Jaki jest skład Venacorn, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: mezylan dihydroergokrystyny, eskulina, rutozyd (synonim: rutyna).
1 tabletka drażowana zawiera: 0,58 mg mezylanu dihydroergokrystyny, 1,5 mg eskuliny, 30 mg rutozydu (synonim: rutyna).

Substancje pomocnicze:
w skład rdzenia tabletki drażowanej wchodzą: skrobia ziemniaczana, karboksymetyloskrobia sodowa, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, talk;
w skład otoczki tabletki drażowanej wchodzą: sacharoza, syrop ziemniaczany, żółcień chinolinowa (E-104), indygotyna (E-132),
w skład masy połyskowej wchodzą: nipagina M, wosk pszczeli żółty, etanol 96%, olej rzepakowy.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
, ,

Dawkowanie preparatu Venacorn – jak stosować?

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Doustnie, zwykle po 2 tabletki drażowane 3 razy na dobę przez okres 1 tygodnia, a następnie po 1 tabletce drażowanej 3 razy na dobę przez 2 do 3 miesięcy zależnie od stanu klinicznego.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby
U chorych z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek szybkość eliminacji leku Venacorn może być zmniejszona, a stężenie leku w osoczu może się zwiększyć, dlatego zaleca się ostrożne stosowanie leku Venacorn u chorych, u których stwierdzono zaburzenia czynności wątroby i (lub) nerek.

Lek jest przeciwwskazany u chorych z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek.

Pacjenci w podeszłym wieku
Nie ma konieczności modyfikowania schematu dawkowania leku Venacorn u pacjentów po 65 roku życia, jeśli nie stwierdzono u nich zaburzeń czynności wątroby i (lub) nerek oraz chorób układu krążenia.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Venacorn jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy bezzwłocznie zwrócić się do lekarza.

Objawy przedawkowania:
Bradykardia (zbyt wolna praca serca), obniżenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia ukrwienia obwodowego, niedotlenienie dłoni i stóp, zanik tętna, splątanie, drżenia i omdlenia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Venacorn – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Venacorn należy przyjmować podczas posiłku. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku Venacorn ponieważ alkohol może nasilać działania niepożądane tego leku.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Venacorn w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży.

Lek jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Venacorn

Ulotka Venacorn – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Venacorn przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Venacorn m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Venacorn w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Venacorn

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Venacorn? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Venacorn. Podziel się doświadczeniami na forum.