Syrop z babki lancetowatej i jeżówki

Syrop z babki lancetowatej i jeżówki to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, który zawiera wyciągi z tych dwóch roślin. Jest stosowany jako środek łagodzący w objawowym leczeniu podrażnień jamy ustnej i gardła oraz podrażnień związanych z towarzyszącym suchym kaszlem. Dodatkowo, wspomaga odporność organizmu. Lek jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Syrop z babki lancetowatej i jeżówki m.in. wskazania, dawkowanie i skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Syrop z babki lancetowatej i jeżówki i jakie są wskazania do stosowania?

Syrop z babki lancetowatej i jeżówki jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Syrop z babki lancetowatej i jeżówki  stosowany jest pomocniczo w przeziębieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Kategorie powiązane:
Leki na przeziębienie i grypę, Tradycyjne produkty lecznicze roślinne,

Reklama

Jaki jest skład Syrop z babki lancetowatej i jeżówki, jakie substancje zawiera?

100 g syropu zawiera:
10,0 g wyciągu płynnego z liści babki lancetowatej Plantaginis lanceolatae folii extractum fluidum (DER 1:3), ekstrahent: etanol 60% (V/V), 2,5 g wyciągu gęstego z jeżówki Echinaceae purpureae extractum spissum (DER 5-7:1), ekstrahent: etanol 60% (V/V).

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sacharoza.
5 ml syropu zawiera 3,75 g sacharozy.
Produkt zawiera 8% (m/m) etanolu.
5 ml syropu zawiera ok. 0,51 g etanolu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Syrop z babki lancetowatej i jeżówki – jak stosować?

Dawkowanie
Dorośli: 15 ml syropu od 3 do 5 razy na dobę.
Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 5 ml syropu 3 razy na dobę.

Czas stosowania
Terapia powinna trwać nie dłużej niż 7 dni. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób podawania
Podanie doustne.
Do opakowania dołączona jest miarka.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych dotyczących przedawkowania produktu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Syrop z babki lancetowatej i jeżówki – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Syrop z babki lancetowatej i jeżówki w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Ze względu na brak odpowiednio kontrolowanych badań nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u kobiet w ciąży.

Karmienie piersią
Ze względu na brak odpowiednio kontrolowanych badań nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u kobiet karmiących piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Syrop z babki lancetowatej i jeżówki

„PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A.

Ulotka Syrop z babki lancetowatej i jeżówki – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Brak ulotki w bazie leków.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Syrop z babki lancetowatej i jeżówki w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Syrop z babki lancetowatej i jeżówki

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Syrop z babki lancetowatej i jeżówki? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Syrop z babki lancetowatej i jeżówki. Podziel się doświadczeniami na forum.