Konsultacja merytoryczna:

Sirupus Plantaginis PLANTAGEN 12 cz. ekstraktu z babki lancetowatej

PLANTAGEN

Lek jest syropem ziołowym, zawierającym jako substancję czynną płynny wyciąg z liścia babki lancetowatej. Lek działa łagodnie przeciwzapalnie na błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Łagodzi podrażnienia i zmniejsza przekrwienie błon śluzowych. Wyciąg z liścia babki lancetowatej wykazuje słabe działanie przeciwbakteryjne i ściągające. Wyciąg zawiera glikozydy irydoidowe, jak aukubina i katalpol oraz garbniki.

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Syrop wskazany jest do stosowania tradycyjnie w nieżytach górnych dróg oddechowych oraz zmianach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, wystąpiła duszność, gorączka lub ropna wydzielina, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Sirupus Plantaginis PLANTAGEN 12 cz. ekstraktu z babki lancetowatej, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest płynny ekstrakt z liścia babki lancetowatej. 100 g leku zawiera 12 g wyciągu płynnego z Plantago lanceolata L., folium (liścia babki lancetowatej) (1:2,0-2,5). Ekstrahent: etanol 60% (v/v).

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sacharoza, kwas cytrynowy, aromat waniliowy B glikolowy, aromat malinowy B glikolowy, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sirupus Plantaginis PLANTAGEN 12 cz. ekstraktu z babki lancetowatej – jak stosować ten lek?

Lek stosuje się doustnie. Syrop należy dawkować za pomocą dołączonej do opakowania miarki.

Dawkowanie
Dzieci od 6. roku życia do 10. roku życia: 7,5 ml 5 razy na dobę
Dzieci od 10. roku życia do 12. roku życia: 10 ml 4 razy na dobę.
Młodzież od 13. roku życia i dorośli: 10-15 ml 5 razy na dobę.
Dzieci poniżej 6 roku życia: Nie stosować.

Czas stosowania:
Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie stwierdzono przypadków przedawkowania tego leku.

Zgodnie z przyjętą praktyką, w razie przyjęcia większej dawki leku niż zalecana, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sirupus Plantaginis PLANTAGEN 12 cz. ekstraktu z babki lancetowatej – czy mogę spożywać alkohol?

Brak specjalnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sirupus Plantaginis PLANTAGEN 12 cz. ekstraktu z babki lancetowatej w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ze względu na zawartość etanolu, nie jest zalecane stosowanie leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Ulotka Sirupus Plantaginis PLANTAGEN 12 cz. ekstraktu z babki lancetowatej – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SIRUPUS PLANTAGINIS PLANTAGEN 12 CZ EKSTRAKTU Z BABKI LANCETOWATEJ 1,5 g/10ml, syrop (Plantaginis lanceolatae folii extractum fluidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sirupus Plantaginis PLANTAGEN 12 cz. ekstraktu z babki lancetowatej m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SIRUPUS PLANTAGINIS PLANTAGEN 12 CZ EKSTRAKTU Z BABKI LANCETOWATEJ 1,5 g/10ml, syrop (Plantaginis lanceolatae folii extractum fluidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Sirupus Plantaginis PLANTAGEN 12 cz. ekstraktu z babki lancetowatej?

Cena Sirupus Plantaginis PLANTAGEN 12 cz. ekstraktu z babki lancetowatej i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sirupus Plantaginis PLANTAGEN 12 cz. ekstraktu z babki lancetowatej.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sirupus Plantaginis PLANTAGEN 12 cz. ekstraktu z babki lancetowatej? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Molekin D3 + K2 (Opakowanie: 30 )Molekin D3 + K2 (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający witaminę D3, która wpływa korzystnie na zdrowie zębów i kości. Dodatkowa zawartość witaminy K2 poprawia wchłanianie witaminy D oraz reguluje proces krzepnięcia krwi w organizmie.
Efekt działania Molekin D3 + K2 (Opakowanie: 30 )Preparat zawiera witaminę D, która stanowi budulec kości i zębów, które dzię…

30.51 

Zastosowanie Oscillococcinum granulki (Opakowanie: 30 )Oscillococcinum granulki (Opakowanie: 30 ) jest lekiem homeopatycznym na objawy grypy, przeziębienia i infekcji grypopodobnych, do stosowania w momencie wystąpienia pierwszych dolegliwości. Skutecznie pomaga zwalczyć gorączkę (do 38,5°C), uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Efekt działania Oscillococcinum granulki (Opakowanie: 30 )Oscillococcinum granulki (Opakowanie: 30 ) łagodzi i leczy objawy przeziębiania, grypy i infekcji grypopodobnych, w tym pierwsze oznaki infekcji: uczucie drapania…

104.96 

Zastosowanie Tantum Rosa 1 mg/ml 140 ml (Opakowanie: 5 )Tantum Rosa 1 mg/ml 140 ml (Opakowanie: 5 ) to lek stosowany w leczeniu dolegliwości takich, jak: pieczenie, zaczerwienienie, świąd, upławy czy ból w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy.

Produkt stosuje się na błonę śluzową zewnętrznych narządów płciowych oraz dopochwowo.

Lek może być stosowany profilaktycznie przed i po operacjach ginekologicznych.
Efekt…

32.87 

Zastosowanie Olejek jojoba 100% (Opakowanie: 100 ml)Większość dzisiejszych produktów pielęgnacyjnych dostępnych na rynku zawiera szkodliwe dla skóry, nienaturalne składniki. Stosując Olejek jojoba 100% (Opakowanie: 100 ml) możesz mieć pewność, iż jest to środek całkowicie naturalny. Produkowany na bazie stuprocentowego oleju roślinnego tłoczonego na zimno. Składnik ten pozyskiwany jest wyłącznie ze sprawdzonych i ekologicznych upraw. Perfumowany tylko i wyłącznie naturalnymi…

46.99 

Zastosowanie FARMONA RADICAL Odżywka wzmacniająca do włosów osłabionych i wypadających (Opakowanie: 100 ml)FARMONA RADICAL Odżywka wzmacniająca do włosów osłabionych i wypadających (Opakowanie: 100 ml) to odżywka do włosów o działaniu wzmacniającym przeznaczona do włosów nadmiernie wypadających lub osłabionych. Produkt może przyczynić się wzrostu nowych włosów.
Odżywka…

12.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief