TUSSIPLANT

KATEGORIA:
TRADYCYJNE PRODUKTY LECZNICZE ROŚLINNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

TUSSIPLANT - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TUSSIPLANT. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TUSSIPLANT w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TUSSIPLANT? – OPIS I WSKAZANIA

Syrop Tussiplant jest produktem leczniczym roślinnym w postaci syropu, który zawiera w swoim składzie suchy wyciąg z liści babki lancetowatej.

Syrop Tussiplant jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym stosowanym w celu łagodzenia objawów podrażnień jamy ustnej i gardła oraz związanego z tym suchego kaszlu, u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 3 lat.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

SKŁAD TUSSIPLANT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści babki lancetowatej (Plantaginis lanceolatae folii extractum siccum). Jeden ml syropu zawiera 30 mg suchego wyciągu z liści babki lancetowatej (Plantago lanceolata L., folium) (DER 3-5:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 20% (m/m).

– Pozostałe składniki to: maltodekstryna, maltitol płynny (E 965), guma ksantan (E 415), potasu sorbinian (E 202), kwas cytrynowy (E 330), woda oczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE TUSSIPLANT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie. Wstrząsnąć butelką przed użyciem. Do prawidłowego dozowania leku należy użyć dołączonej miarki, stosując odpowiednie oznaczenia 5 i 10 ml.

Zalecana dawka:
Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku:
10 ml syropu 3do 4 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 5 do 11 lat:
10 ml syropu 3 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 3 do 4 lat:
5 ml syropu 3 razy na dobę.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
Jeśli pomimo stosowania leku objawy nie ustępują w ciągu 7 dni, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Tussiplant może być stosowany u dzieci w wieku powyżej 3 lat i młodzieży.
Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TUSSIPLANT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Dotychczas nie odnotowano objawów przedawkowania leku.
Jeśli pacjent przyjmie większą niż zalecana ilość leku i zaobserwuje u siebie działanie niepożądane, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Jedzenie nie ma wpływu na przyjmowanie leku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TUSSIPLANT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku w trakcie ciąży i karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

ULOTKA LEKU TUSSIPLANT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TUSSIPLANT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - TUSSIPLANT CENA, REFUNDACJA

TUSSIPLANT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here