SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA)

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA) - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA). Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA) w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA)? – OPIS I WSKAZANIA

Roztwór do stosowania miejscowego na skórę, do odkażania skóry nieuszkodzonej, otarć naskórka, drobnych zadrapań oraz brzegów ran.

SKŁAD SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA), JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

1 g płynu zawiera 10 mg jodu (lodum) i 20 mg potasu jodku (Kalii iodidum).

JAKIE JEST DAWKOWANIE SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA)? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie
Stosować roztwór nierozcieńczony.

Sposób podawania
Zmienione chorobowo miejsce należy pędzłować lub przemyć jałowym gazikiem nasączonym roztworem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA), NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przedawkowanie związków jodu może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, mogą pojawić się zmiany skórne lub stany zapalne dróg oddechowych.

Po wystąpieniu objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zasięgnąć porady lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA) W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem należy porozumieć się z lekarzem.

Stosować bardzo ostrożnie w przypadku przerwania ciągłości skóry.

Stosowanie dużych dawek jodu u kobiet w ciąży może powodować powstanie wola u noworodka.

ULOTKA LEKU SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA) – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Brak ulotki dla pacjenta.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA) CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA) CENA, REFUNDACJA

SOLUTIO IODI CUM GLYCERINI COEL (PŁYN LUGOLA) OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(1 ocen, średnia: 1,00 na 10)
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here