Konsultacja merytoryczna:

Runaplax

Runaplax zawiera substancję czynną rywaroksaban. Lek stosuje się u osób dorosłych w celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach po operacji wszczepienia protezy stawu biodrowego lub kolanowego. Lekarz przepisał ten lek pacjentowi ze względu na zwiększone ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi po operacji.

Runaplax należy do grupy tzw. leków przeciwzakrzepowych. Jego działanie polega na blokowaniu czynnika krzepnięcia krwi (czynnik Xa) i dzięki temu zmniejszeniu tendencji do tworzenia się zakrzepów krwi.

Jaki jest skład Runaplax, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest rywaroksaban. Każda tabletka powlekana zawiera 10 mg rywaroksabanu.

Pozostałe składniki to laktoza jednowodna, sodu laurylosiarczan, hypromeloza, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna

Otoczka Opadry Orange 04F530012: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol, talk, żółcień pomarańczowa (E 110), lak, żelaza tlenek czerwony (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Runaplax – jak stosować ten lek?

Ile tabletek należy przyjmować
Zalecana dawka to jedna tabletka (10 mg) raz na dobę. Tabletkę należy połknąć, popijając najlepiej wodą. Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłku.

Jeśli pacjentowi sprawia trudność połknięcie całej tabletki, należy porozmawiać z lekarzem o innych sposobach przyjmowania leku Runaplax. Tabletkę można rozgnieść, wymieszać ją z wodą lub przecierem jabłkowym i natychmiast przyjąć.

W razie konieczności lekarz może podać rozgniecioną tabletkę leku Runaplax przez zgłębnik żołądkowy.

Kiedy przyjmować lek Runaplax
Pierwszą tabletkę należy przyjąć 6 do 10 godzin po operacji. Następnie należy przyjmować jedną tabletkę każdego dnia aż do czasu, gdy lekarz zaleci odstawienie leku. Najlepiej przyjmować tabletkę o stałej porze każdego dnia, gdyż wtedy łatwiej jest o tym pamiętać. Pacjenci po dużym zabiegu chirurgicznym stawu biodrowego przyjmują zwykle lek przez 5 tygodni, a pacjenci po dużym zabiegu chirurgicznym stawu kolanowego przez 2 tygodnie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Rituzena jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę doświadczonych w stosowaniu tego leku. Pacjent będzie uważnie obserwowany podczas podawania leku na wypadek wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych. Lek Rituzena jest zawsze podawany w kroplówce (wlew dożylny).

W razie dodatkowych pytań dotyczących stosowania tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Runaplax – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Runaplax w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce przed zastosowaniem tego leku. Rituzena może przenikać przez łożysko i wpływać na nienarodzone dziecko.

Kobiety w wieku rozrodczym i ich partnerzy powinni stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży w trakcie leczenia lekiem Rituzena i w ciągu 12 miesięcy od jego zakończenia.

Lek Rituzena może przenikać do mleka kobiecego, w związku z czym nie należy karmić piersią niemowląt w trakcie leczenia lekiem Rituzena i w ciągu 12 miesięcy od jego zakończenia.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie wiadomo, czy leczenie lekiem Rituzena wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów lub obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Ulotka Runaplax – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rituzena 100 mg, 500 mg, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (rytuksymab)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 353.85 KB


Runaplax, 15 mg, 20 mg, tabletki powlekane (Rivaroxabanum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 144.04 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Runaplax m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rituzena 100 mg, 500 mg, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (rytuksymab)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 1.14 MB


Runaplax, 15 mg, 20 mg, tabletki powlekane (Rivaroxabanum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 38 razy

Rozmiar plku 336.04 KB

Cena - ile kosztuje Runaplax?

Cena Runaplax i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Runaplax.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Runaplax? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ibuprom dla Dzieci Forte zawiesina (Opakowanie: 150 ml)Ibuprom dla Dzieci Forte zawiesina (Opakowanie: 150 ml) to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Przeznaczony jest dla niemowląt już od 3. miesiąca życia oraz dla małych dzieci. Łagodzi słaby i umiarkowany ból – na przykład przy ząbkowaniu. Może być stosowany także pomocniczo przy leczeniu infekcji wirusowych.
Efekt działania Ibuprom…

34.69 

Zastosowanie Sanostol soczek bez cukru (Opakowanie: 460 ml)Sanostol soczek bez cukru (Opakowanie: 460 ml) to suplement diety wspomagający prawidłowy rozwój i zapobiegający niedoborom witamin. Wzmacnia funkcje obronne organizmu dzięki zawartości witaminy C i D3 oraz cynku. Ma przyjemny smak, ale nie zawiera cukru, dlatego nie przyczynia się do powstawania próchnicy.
Efekt działania Sanostol soczek bez cukru (Opakowanie: 460 ml)Składniki produktu Sanostol soczek…

80.99 

Zastosowanie Czopki glicerolowe (Opakowanie: 10 )Czopki glicerolowe (Opakowanie: 10 ) to produkt leczniczy w postaci czopków, które stymulują funkcjonowanie dolnego odcinka układu pokarmowego i zmniejszają ryzyko zaparć. Mają działanie delikatnie przeczyszczające. Mogą być stosowane u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.Efekt działania Czopki glicerolowe (Opakowanie: 10 )Czopki glicerolowe (Opakowanie: 10 ) zawiera glicerol – substancję o tłustej i gęstej konsystencji, bezpiecznej w stosowaniu, niepodrażniającej…

5.70 

Zastosowanie Bioaron Witamina D 400 j.m. kapsułki (Opakowanie: 90 )Bioaron Witamina D 400 j.m. kapsułki (Opakowanie: 90 ) to suplement diety zawierający witaminę D. Wpływa na odporność organizmu oraz na zdrowie zębów i kości. Zalecany jest szczególnie w sezonie jesienno-zimowym.

Efekt działania Bioaron Witamina D 400 j.m. kapsułki (Opakowanie: 90 )Bioaron Witamina D 400 j.m. kapsułki (Opakowanie: 90 ) zawiera bardzo dużą dawkę witaminy D…

16.99 

Zastosowanie Gehwol med krem na zrogowaciały naskórek (Opakowanie: 125 ml)Gehwol med krem na zrogowaciały naskórek (Opakowanie: 125 ml) jest preparatem przeznaczonym do intensywnej pielęgnacji skóry stóp nadmiernie wysuszonej i zrogowaciałej.
skóra zrogowaciała i przesuszona
Codzienne stosowanie Gehwol med krem na zrogowaciały naskórek (Opakowanie: 125 ml) zapewnia całkowitą regenerację skóry stóp, która jest odpowiednio zmiękczona i…

36.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief