Rostil

Rostil to lek poprawiający krążenie obwodowe, dostępny bez recepty. Jego substancją czynną jest jednowodny dobezylan wapnia, który działa na śródbłonek ścian naczyń włosowatych, ścian żył oraz naczyń limfatycznych. Lek zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, zwiększa ich wytrzymałość, zapobiega tworzeniu wysięków i usprawnia mikrokrążenie. Wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych, takich jak ból, kurcze, mrowienie, obrzęk, zmiany skórne na tle zastoju krwi.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Rostil jest lekiem w postaci tabletek. Zawiera substancję czynną wapnia dobezylan jednowodny, która działa na nabłonek naczyń włosowatych, ściany żył oraz naczynia limfatyczne. Lek zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, zwiększa ich wytrzymałość zapobiegając tworzeniu wysięków i usprawniając mikrokrążenie.

Lek zwiększa napięcie ściany żył co zapobiega powstawaniu zastojów i zakrzepów w naczyniach żylnych. Nasila syntezę kolagenu, zmniejsza lepkość osocza zwiększając jego przepływ przez tkanki obwodowe.

Działa uszczelniająco na naczynia w obrębie układu limfatycznego powodując zmniejszenie obrzęków, co prowadzi do ustąpienia dolegliwości bólowych i uczucia ciężkości kończyn.

Wskazania do stosowania Rostil
Leczenie objawów przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych (żylaki): ból, kurcze, mrowienie, obrzęk, zmiany skórne na tle zastoju krwi.

Skład

Substancją czynną leku jest wapnia dobezylan jednowodny.
Jedna tabletka zawiera 250 mg wapnia dobezylanu jednowodnego.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, krospowidon.

Dawkowanie

Lek do podawania doustnego.

Zalecana dawka
Dorośli od 500 mg (2 tabletki) do 1000 mg (4 tabletki) na dobę, tj. 2 tabletki 1 – 2 razy na dobę.
Lek należy przyjmować podczas posiłku.

Czas trwania leczenia
Leczenie może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek należy przyjmować podczas posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Nie wolno stosować leku w pierwszym trymestrze ciąży. Lek może być stosowany w ciąży jedynie, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią
Lek nie powinien być stosowany w czasie karmienia piersią.

Ulotka Rostil

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Rostil (forum)

Stosujesz Rostil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

3 komentarze do “Rostil”

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Rostil. Podziel się doświadczeniami na forum.