Osteogenon

Osteogenon to lek zawierający kompleks osseinowo-hydroksyapatytowy, będący połączeniem osseiny i hydroksyapatytu. Substancja czynna zawarta w tabletkach pozytywnie oddziałuje na procesy przebudowy tkanki kostnej oraz poprawia przebieg leczenia po złamaniach kości. Lek stosowany jest również w regulacji równowagi wapniowo-fosforanowej w okresie ciąży i karmienia piersią. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję: , , ,

Wskazania / działanie

Osteogenon zawiera w proporcjach fizjologicznych składniki organiczne macierzy kostnej wraz z mikrokryształami hydroksyapatytów, zawierających wapń i fosfor w naturalnej zbilansowanej proporcji. Osseina zawiera elementy białkowe i niebiałkowe, co jak zostało potwierdzone ma pozytywny wpływ na formowanie się tkanki kostnej. Lek stosowany jest w osteoporozie różnego pochodzenia (u osób w podeszłym wieku, po menopauzie, po zastosowaniu steroidów) oraz w regulacji równowagi wapniowo-fosforanowej w okresie ciąży i karmienia piersią, a także pomocniczo po złamaniach kości.

Skład

Substancją czynną leku jest 830 mg kompleksu osseiny i hydroksyapatytu, co odpowiada ok. 444 mg hydroksyapatytu, 178 mg wapnia, 82 mg fosforu.

Pozostałe składniki to: rdzeń: skrobia ziemniaczana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka: hypromeloza, talk, makrogol 6000, żelaza tlenek żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie
Osteoporoza: 2 do 4 tabletek 2 razy na dobę
Inne wskazania: 1 lub 2 tabletki na dobę

Sposób stosowania
Tabletki należy połykać popijając niewielką ilością wody, najlepiej przyjmować podczas posiłków.
Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Przedawkowanie

Zbyt duże dawki leku Osteogenon mogą wywołać następujące objawy: pragnienie, wielomocz, nudności, wymioty, odwodnienie, nadciśnienie, zaburzenia naczynioruchowe, zaparcia, utratę apetytu, zmianę rytmu serca, osłabienie, zwiększenie stężenia wapnia w nerkach i kamienie w nerkach, ból kości, zaburzenia psychiczne.
Należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Osteogenon może być stosowany w czasie ciąży, jeśli wymaga tego stan kliniczny.
Osteogenon może być stosowany w okresie karmienia piersią.

Ulotka Osteogenon

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Osteogenon (forum)

Stosujesz Osteogenon? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

4 komentarze do “Osteogenon”

 1. Mam osteopenię. Lekarz zapisał mi Osteogenon do zazywania 1 tabl. 2 razy dziennie. Już zazyciu trzeciej tabletki zaczęłam odczuwać bardzo silny ból w kościach, zwłaszcza w miejscach chorych, tj. tam gdzie mam zdiagnozowaną dyskopatię kręgów szyjnych, lędźwiowych oraz osteofity na panewce prawego biodra. Musiałam odstawić lek, bo ból był nie do wytrzymania. Ten lek nie jest wskazany w kazdym stadium choroby.

  Odpowiedz
 2. Lek jest b. skuteczny. Po złamaniu nogi w stawie skokowym słabo się zrastało. Lekarz ortopeda zlecił mi Osteogenon. Poprawa. nastąpiła po dwóch tygodniach. Już mogę stanąć i nie czuję bólu. Lek świetny. Podczas brania czułam ból kości ale taki lekki do wytrzymania. Czułam że zachodzi pozytywna reakcja. Jest super. Mega lek. Znajomi straszyli ze czeka mnie długie leczenie i rehabilitacja. Jest super. Szkoda że lekarz od razu mi nie przepisał tego leku, dzisiaj już normalnie bez obaw bym chodziła. Jest.super.Polecam Osteogenon jeśli tylko nie ma przeciwskazań.

  Odpowiedz
 3. Pomógł mi REWELACYJNIE! Po „mnogim złamaniu kości podudzia i stawu skokowego” – Przez trzy miesiące brałam po 2 tabletki dziennie. Później przerwa 1 miesiąc – i dalej przez 3 miesiące po jednej tabletce. Teraz jest rok od wypadku. Noga jest w stanie idealnym. Nawet mogę chodzić na szpilkach!

  Odpowiedz
 4. Witam lek przepisał mi ortopeda 2 opakowania przy drugim jak zaczynalem dawkowanie czyli 2 tabletki na dobe odstawilem to, bo dostalem niesamowitą wysypke nie do wytrzymania swedzenie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Osteogenon. Podziel się doświadczeniami na forum.