Olfen żel

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Olfen Żel jest żelem do stosowania na skórę. Substancja czynna diklofenak należy do grupy leków, znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).Ze względu na skład podłoża Olfen Żel wykazuje również działanie kojące i chłodzące. Olfen Żel działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Stosowany jest w miejscowym leczeniu:
• pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów powstałych na skutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń,
• bólu stawów, mięśni, ścięgien pochodzenia reumatycznego.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

1 g żelu zawiera substancję czynną diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum), 10 mg oraz

substancje pomocnicze: adypinian izopropylu, kwas mlekowy, alkohol izopropylowy, sodu
pirosiarczyn, hydroksypropyloceluloza, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek Olfen Żel należy stosować według zaleceń w ulotce informacyjnej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy porozumieć się z lekarzem lub farmaceutą.

Olfen Żel w tubie: należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę, delikatnie rozsmarowując, nie wcierać.

Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Naprzykład ilość odpowiadającą od wielkości owocu wiśni do wielkości orzecha włoskiego (2 do 3 g leku Olfen Żel). Po zastosowaniu żelu należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i ustami.

Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. W przypadku stosowania preparatu bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż przez 14 dni w przypadku nadwyrężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej lub przez 21 dni w przypadku bólu związanego z zapaleniem stawów.

Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu w przypadku gdy ból i obrzęk nie ustąpią lub nastąpi pogorszenie.

REKLAMA

Przedawkowanie

Przedawkowanie Olfen Żel jest mało prawdopodobne ze względu na niewielkie wchłanianie diklofenaku stosowanego miejscowo.

Jednakże w przypadku zażycia większej dawki leku Olfen Żel niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w razie użycia większej ilości żelu niż zalecana lub przypadkowego połknięcia.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak informacji na temat związku stosowania leku Olfen Żel z jedzeniem i piciem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak danych dotyczących stosowania diklofenaku u kobiet w ciąży nie należy stosować preparatu Olfen Żel w okresie ciąży.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Cena

Sprawdź ile kosztuje Olfen żel.

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.