OLFEN ŻEL

CO TO JEST I JAK DZIAŁA OLFEN ŻEL? – OPIS I WSKAZANIA

Olfen Żel jest żelem do stosowania na skórę. Substancja czynna diklofenak należy do grupy leków, znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).Ze względu na skład podłoża Olfen Żel wykazuje również działanie kojące i chłodzące. Olfen Żel działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Stosowany jest w miejscowym leczeniu:
• pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów powstałych na skutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń,
• bólu stawów, mięśni, ścięgien pochodzenia reumatycznego.

SKŁAD OLFEN ŻEL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

1 g żelu zawiera substancję czynną diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum), 10 mg oraz

substancje pomocnicze: adypinian izopropylu, kwas mlekowy, alkohol izopropylowy, sodu
pirosiarczyn, hydroksypropyloceluloza, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE OLFEN ŻEL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Olfen Żel należy stosować według zaleceń w ulotce informacyjnej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy porozumieć się z lekarzem lub farmaceutą.

Olfen Żel w tubie: należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę, delikatnie rozsmarowując, nie wcierać.

Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Naprzykład ilość odpowiadającą od wielkości owocu wiśni do wielkości orzecha włoskiego (2 do 3 g leku Olfen Żel). Po zastosowaniu żelu należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i ustami.

Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. W przypadku stosowania preparatu bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż przez 14 dni w przypadku nadwyrężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej lub przez 21 dni w przypadku bólu związanego z zapaleniem stawów.

Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu w przypadku gdy ból i obrzęk nie ustąpią lub nastąpi pogorszenie.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI OLFEN ŻEL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przedawkowanie Olfen Żel jest mało prawdopodobne ze względu na niewielkie wchłanianie diklofenaku stosowanego miejscowo.

Jednakże w przypadku zażycia większej dawki leku Olfen Żel niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w razie użycia większej ilości żelu niż zalecana lub przypadkowego połknięcia.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak informacji na temat związku stosowania leku Olfen Żel z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ OLFEN ŻEL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ze względu na brak danych dotyczących stosowania diklofenaku u kobiet w ciąży nie należy stosować preparatu Olfen Żel w okresie ciąży.

ULOTKA LEKU OLFEN ŻEL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – OLFEN ŻEL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - OLFEN ŻEL CENA, REFUNDACJA

OLFEN ŻEL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here