OLFEN ŻEL

KATEGORIA:
LEKI STOSOWANE W LECZENIU CHORÓB UKŁADU KOSTNEGO

SUBSTANCJA CZYNNA:

OLFEN ŻEL - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku OLFEN ŻEL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku OLFEN ŻEL w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA OLFEN ŻEL? – OPIS I WSKAZANIA

Olfen Żel jest żelem do stosowania na skórę. Substancja czynna diklofenak należy do grupy leków, znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).Ze względu na skład podłoża Olfen Żel wykazuje również działanie kojące i chłodzące. Olfen Żel działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Stosowany jest w miejscowym leczeniu:
• pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów powstałych na skutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń,
• bólu stawów, mięśni, ścięgien pochodzenia reumatycznego.

SKŁAD OLFEN ŻEL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

1 g żelu zawiera substancję czynną diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum), 10 mg oraz

substancje pomocnicze: adypinian izopropylu, kwas mlekowy, alkohol izopropylowy, sodu
pirosiarczyn, hydroksypropyloceluloza, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE OLFEN ŻEL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Olfen Żel należy stosować według zaleceń w ulotce informacyjnej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy porozumieć się z lekarzem lub farmaceutą.

Olfen Żel w tubie: należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę, delikatnie rozsmarowując, nie wcierać.

Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Naprzykład ilość odpowiadającą od wielkości owocu wiśni do wielkości orzecha włoskiego (2 do 3 g leku Olfen Żel). Po zastosowaniu żelu należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i ustami.

Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. W przypadku stosowania preparatu bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż przez 14 dni w przypadku nadwyrężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej lub przez 21 dni w przypadku bólu związanego z zapaleniem stawów.

Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu w przypadku gdy ból i obrzęk nie ustąpią lub nastąpi pogorszenie.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI OLFEN ŻEL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przedawkowanie Olfen Żel jest mało prawdopodobne ze względu na niewielkie wchłanianie diklofenaku stosowanego miejscowo.

Jednakże w przypadku zażycia większej dawki leku Olfen Żel niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w razie użycia większej ilości żelu niż zalecana lub przypadkowego połknięcia.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak informacji na temat związku stosowania leku Olfen Żel z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ OLFEN ŻEL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ze względu na brak danych dotyczących stosowania diklofenaku u kobiet w ciąży nie należy stosować preparatu Olfen Żel w okresie ciąży.

ULOTKA LEKU OLFEN ŻEL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – OLFEN ŻEL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - OLFEN ŻEL CENA, REFUNDACJA

OLFEN ŻEL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here