NALTEX

CO TO JEST I JAK DZIAŁA NALTEX? – OPIS I WSKAZANIA

Substancja czynna, chlorowodorek naltreksonu, należy do grupy leków działających na układ nerwowy – leków stosowanych w leczeniu uzależnień.

W jakim celu stosuje się lek Naltex
Chlorowodorek naltreksonu stosuje się w skojarzeniu z innymi lekami lub innymi metodami leczenia, aby pomóc pacjentom uzależnionym od narkotyków, takich jak heroina (opioidy), przezwyciężyć uzależnienie. Jest on również wskazany jako lek wspomagający utrzymanie abstynencji w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Naltrekson blokuje receptory w mózgu, a w ten sposób blokuje działanie opioidów. Pacjenci nie doświadczają już stanu euforii, którego doświadczali po przyjęciu opioidów.

SKŁAD NALTEX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest chlorowodorek naltreksonu. Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg chlorowodorku naltreksonu.

– Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka: hypromeloza (E464), makrogol 400, polisorbat 80 (E433), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171).

JAKIE JEST DAWKOWANIE NALTEX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka to 1 tabletka na dobę, chyba że lekarz przepisze inaczej.
– Lek Naltex należy przyjmować doustnie, popijając niewielką ilością płynu.
– Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Naltex nie wolno stosować żadnych innych opioidów przez okres 7–10 dni. Przed rozpoczęciem leczenia lekarz może wykonać badanie, aby ustalić czy w organizmie pacjenta nie ma pozostałości tych leków. Zazwyczaj leczenie rozpoczyna się od podania dawki wynoszącej pół tabletki na dobę (25 mg), którą później zwiększa się do jednej tabletki na dobę (50 mg).
– Lek Naltex należy stosować wyłącznie w celu leczenia zaburzenia, na które lekarz przepisał ten lek.
– Ważne, aby lek przyjmować i dawkować ściśle według zaleceń lekarza.
– Ważne, aby kontynuować przyjmowanie leku Naltex przez okres jaki zalecił lekarz. Leczenie może trwać przez trzy miesiące lub dłużej, zależnie od decyzji lekarza. Lek Naltex należy stosować w połączeniu z innymi metodami leczenia.

W razie zaobserwowania zbyt silnego lub zbyt słabego działania leku Naltex należy zapytać o radę lekarza lub farmaceutę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI NALTEX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej niż zalecana liczby tabletek, należy bezzwłocznie poinformować o tym lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Przyjmowanie jedzenia i picia nie ma wpływu na terapię lekiem Naltex.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ NALTEX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku Naltex w czasie ciąży.

Nie wiadomo, czy naltrekson przenika do mleka matki. Ze względu na to, że nie ustalono bezpieczeństwa stosowania naltreksonu u dzieci i niemowląt, nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku Naltex.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

ULOTKA LEKU NALTEX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – NALTEX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - NALTEX CENA, REFUNDACJA

NALTEX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(78 ocen, średnia: 5,59 na 10)
Loading...

8 KOMENTARZE

  1. Skutkiem uboczny jaki zaobserwowałem u siebie po pierwszych dniach dawkowanie jest ciągłe przeciąganie się. Lepiej się wysypiam co nie zaliczył bym do skutków ubocznych polecam ten Naltex każdemu kto ma problemy z opioidami i alkoholem pomaga utrzymać abstynencję. Lecz w waszych rękach dalsze działanie.

  2. Wszystko zależy tylko od Ciebie lęk może ci tylko pomuc wszystko jest w głowie to Ty decydujesz czy siegniesz po pierwszy kieliszek trzeba mieć cele i dla kogo żyć

  3. Biore miesiac ten lek i mi pomogl. Kiedys musialam pic czesto ciagnelo do alkoholu a dzis moze dla mnie alkohol nie istniec nawet nie mysle o nim ;)

  4. Przyjmuje od miesiąca . Pierwszego dnia po przyjęciu zauważyłam różnicę. Zmniejszenie napięcia, stłumienie myśli o alkoholu , lepsze samopoczucie. Niemniej po kilku dniach przyzwyczaiłam się do tej małej zmiany i mam wrażenie jakby lek nie działał. Tak wiec bez fajerwerków i zbyt wielkich oczekiwań. Podobno ma działać w okresie dłuższym i pomagać w utrzymaniu trzeźwości. Zobaczymy po kilku miesiącach.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here