Naltex

Substancja czynna, chlorowodorek naltreksonu, należy do grupy leków działających na układ nerwowy – leków stosowanych w leczeniu uzależnień.

W jakim celu stosuje się lek Naltex
Chlorowodorek naltreksonu stosuje się w skojarzeniu z innymi lekami lub innymi metodami leczenia, aby pomóc pacjentom uzależnionym od narkotyków, takich jak heroina (opioidy), przezwyciężyć uzależnienie. Jest on również wskazany jako lek wspomagający utrzymanie abstynencji w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Naltrekson blokuje receptory w mózgu, a w ten sposób blokuje działanie opioidów. Pacjenci nie doświadczają już stanu euforii, którego doświadczali po przyjęciu opioidów.

Jaki jest skład Naltex, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest chlorowodorek naltreksonu. Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg chlorowodorku naltreksonu.

– Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka: hypromeloza (E464), makrogol 400, polisorbat 80 (E433), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Naltex – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka to 1 tabletka na dobę, chyba że lekarz przepisze inaczej.
– Lek Naltex należy przyjmować doustnie, popijając niewielką ilością płynu.
– Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Naltex nie wolno stosować żadnych innych opioidów przez okres 7–10 dni. Przed rozpoczęciem leczenia lekarz może wykonać badanie, aby ustalić czy w organizmie pacjenta nie ma pozostałości tych leków. Zazwyczaj leczenie rozpoczyna się od podania dawki wynoszącej pół tabletki na dobę (25 mg), którą później zwiększa się do jednej tabletki na dobę (50 mg).
– Lek Naltex należy stosować wyłącznie w celu leczenia zaburzenia, na które lekarz przepisał ten lek.
– Ważne, aby lek przyjmować i dawkować ściśle według zaleceń lekarza.
– Ważne, aby kontynuować przyjmowanie leku Naltex przez okres jaki zalecił lekarz. Leczenie może trwać przez trzy miesiące lub dłużej, zależnie od decyzji lekarza. Lek Naltex należy stosować w połączeniu z innymi metodami leczenia.

W razie zaobserwowania zbyt silnego lub zbyt słabego działania leku Naltex należy zapytać o radę lekarza lub farmaceutę.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana liczby tabletek, należy bezzwłocznie poinformować o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Naltex – czy mogę spożywać alkohol?

Przyjmowanie jedzenia i picia nie ma wpływu na terapię lekiem Naltex.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Naltex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku Naltex w czasie ciąży.

Nie wiadomo, czy naltrekson przenika do mleka matki. Ze względu na to, że nie ustalono bezpieczeństwa stosowania naltreksonu u dzieci i niemowląt, nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku Naltex.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Naltex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Naltex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

22 komentarze do “Naltex”

 1. Ja też jestem po operacji kręgosłupa. Śruby, sztuczny dysk itd.Przyjmowałem lek miesiąc.Potem przerwałemna2tygodnie wesele. Wróciłem do leku i jest super !!! Pozdrawiam wszystkich twardzieli👍👍👍

  Odpowiedz
 2. A i jeszcze tam ktoś pytał o za picie. Mi siezdarzylo wypić podczas brania leku. Zaobserwowałam mniejszą przyszłość z wypicia, nawet jak imnie to się poczułam taka jakąś nieszczęśliwa i zła. Zero przyjemności i o za tym idzie wypiłam mało jak na mnie. Nawet bardzo mało. Pozdrawiam i szczęścia życzę

  Odpowiedz
 3. Ja brałam ten lek najpierw coś ponad miesiąc i byłam zadowolona. Niestety przerwałam i chęć picia powróciła. Znowu kupiłam, dziś zaczęłam

  Odpowiedz
 4. Witam. Pierwszego dnia (50mg naltex, alkoholik) tez zaobserwowalem u siebie ciagle „przeciaganie sie,z uczuciem przyjemnisci”. Suchosc w ustach… Zobaczymy co dalej. Narazie wszystko OK.

  Odpowiedz
 5. Biorę Naltex od dzisiaj ale martwię się bo połączyłam lek z alkoholem. Już nie radzę sobie z nałogiem dlatego zaczęłam przyjmować ten lek. Napiszcie o swoich doświadczeniach z Naltexem i czy przy alkoholu można go bezpiecznie przyjmować?

  Odpowiedz
 6. Skutkiem uboczny jaki zaobserwowałem u siebie po pierwszych dniach dawkowanie jest ciągłe przeciąganie się. Lepiej się wysypiam co nie zaliczył bym do skutków ubocznych polecam ten Naltex każdemu kto ma problemy z opioidami i alkoholem pomaga utrzymać abstynencję. Lecz w waszych rękach dalsze działanie.

  Odpowiedz
  • Paweł alkoholik. Od 7 lat nie piję alkoholu, ale przeszedlem operację kręgosłupa a co za tym szło otrzymywałem przeciwbólowo opioidy – morfine i duże dawki Tramalu. Ból kręgosłupa minął, więc postanowiłem odstawić Tramal. Mój organizm bardzo szybko się uzależnił. Lęki, paranoje, wymioty, zimne poty, płacz, rozdrażnienie. Po 2 dniach od odstawienia zażyłem 50 mg Naltexu. Minął 3 dzien (50 mg dziennie). Jest poprawa, ale bardzo powolna… Na tą chwilę boję się zasypiać i lęki się utrzymują. Być może zbyt krótko odczekałem odstawienie opioidów. Pogody ducha!

   Odpowiedz
 7. Wszystko zależy tylko od Ciebie lęk może ci tylko pomuc wszystko jest w głowie to Ty decydujesz czy siegniesz po pierwszy kieliszek trzeba mieć cele i dla kogo żyć

  Odpowiedz
 8. Biore miesiac ten lek i mi pomogl. Kiedys musialam pic czesto ciagnelo do alkoholu a dzis moze dla mnie alkohol nie istniec nawet nie mysle o nim ;)

  Odpowiedz
 9. Przyjmuje od miesiąca . Pierwszego dnia po przyjęciu zauważyłam różnicę. Zmniejszenie napięcia, stłumienie myśli o alkoholu , lepsze samopoczucie. Niemniej po kilku dniach przyzwyczaiłam się do tej małej zmiany i mam wrażenie jakby lek nie działał. Tak wiec bez fajerwerków i zbyt wielkich oczekiwań. Podobno ma działać w okresie dłuższym i pomagać w utrzymaniu trzeźwości. Zobaczymy po kilku miesiącach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz