LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF

KATEGORIA:
LEKI ZNIECZULAJĄCE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF - INFORMACJE I OPINIE O LEKU

Na tej stronie znajdują się informacje, dzięki którym dowiecie się Państwo, jakie są zalecenia do stosowania leku LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF, jak wygląda jego dawkowanie, a także jakie są bezwzględne przeciwwskazania do jego przyjmowania. Ponadto można tu znaleźć takie dane, jak:

  • zastosowanie,
  • skład leku (substancje czynne i pomocnicze),
  • informacje na temat interakcji z innymi produktami leczniczymi,
  • wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • opinie pacjentów.

Z myślą o osobach, które chcą więcej dowiedzieć się na temat stosowania leku LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF została przygotowana ulotka w formacie PDF, która zawiera dodatkowe informacje, których nie zamieściliśmy w serwisie (w tym między innymi zawartość opakowania, sposób przechowywania produktu, wskazówki o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn). Poza ulotką dla pacjentów w naszej bazie znajduje się dokładna charakterystyka produktu leczniczego (CHPL), stanowiąca dokument przeznaczony wyłącznie dla personelu medycznego oraz pracowników aptek (lekarze, pielęgniarki, farmaceuci).

Na końcu zamieściliśmy listę z zamiennikami, czyli preparatami powiązanymi według substancji czynnej oraz możliwość sprawdzenia, jaka jest cena leku, jak wygląda jego refundacja, a także zweryfikowania, która apteka posiada go w swoim asortymencie.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF? – OPIS I WSKAZANIA

Lek zawiera lidokainę, substancję o działaniu znieczulającym o budowie amidowej. Dodatek noradrenaliny ogranicza szybkość wchłaniania lidokainy z tkanek do układu krążenia, powodując wydłużenie czasu działania oraz zmniejszenie stężenia w surowicy.

Lek stosuje się w znieczuleniu regionalnym – nasiękowym, blokadach nerwów, pni nerwowych i splotów nerwowych – w chirurgii ogólnej, urologii, ortopedii, ginekologii, położnictwie, stomatologii, ponadto w różnych procedurach diagnostycznych i terapeutycznych.

SKŁAD LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są: lidokainy chlorowodorek i noradrenaliny winian. 1 ml roztworu zawiera 20 mg lidokainy chlorowodorku i 0,025 mg noradrenaliny winianu.

Pozostałe składniki to: sodu chlorek, sodu pirosiarczyn (E 223) – 1 mg/ml, woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lignocainum 2% c. Noradrenalino 0,00125% WZF podaje lekarz.

Produkt jest przeznaczony do wykonywania znieczuleń miejscowych – nasiękowych i przewodowych.

Lidokainę należy dawkować indywidualnie, kierując się masą ciała pacjenta i jego stanem ogólnym. W trakcie znieczulenia pacjent musi być nadzorowany i należy monitorować jego czynności życiowe.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Objawy zatrucia lidokainą obejmują: zaburzenia czucia w obrębie warg i języka, metaliczny smak w ustach, niespójność mowy, zawroty głowy, szumy uszne, zaburzenia widzenia, dreszcze, pobudzenie ruchowe, drżenia mięśni, drgawki.

Ponadto mogą wystąpić: senność, szybko przechodząca w utratę przytomności, zatrzymanie oddechu i układu krążenia, zbyt szybkie lub zbyt wolne bicie serca, wzrost ciśnienia tętniczego.
Duże dawki noradrenaliny mogą wywołać objawy ogólne ze strony układu krążenia: zbyt szybkie bicie serca, wzrost ciśnienia, zaburzenia rytmu serca.

Objawy zatrucia są wskazaniem do natychmiastowego przerwania podawania leku. Jeżeli natężenie objawów jest niewielkie (zaburzenia widzenia, zawroty głowy), lekarz poda tlen do oddychania. W razie wystąpienia cięższych objawów, np. zaburzenia lub utrata świadomości, drżenia mięśni lub drgawki, lekarz zastosuje leczenie zgodnie z zasadami intensywnej terapii.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Stosowanie leku podczas karmienia piersią wymaga zachowania ostrożności.

ULOTKA LEKU LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF CENA, REFUNDACJA

LIGNOCAINUM 2% c. NORADRENALINO 0,00125% WZF OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here