Xylonor 3% Noradrenaline


Jak działa i kiedy stosujemy Xylonor 3% Noradrenaline?

XYLONOR 3% NORADRENALINE jest lekiem miejscowo znieczulającym przeznaczonym do znieczulenia miejscowego, nasiękowego i przewodowego w stomatologii. XYLONOR 3% NORADRENALINE jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat.

Wskazania do stosowania
Do nasiękowego lub przewodowego znieczulenia miejscowego w zabiegach stomatologicznych.

REKLAMA

Jaki jest skład Xylonor 3% Noradrenaline, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są: lidokainy chlorowodorek oraz noradrenalina w postaci noradrenaliny winianu.

Pozostałe składniki to: sodu chlorek, disodu edetynian, potasu pirosiarczyn, sodu wodorotlenek 35%, woda do wstrzykiwań.
Zawartość potasu pirosiarczynu w 1 wkładzie (1,8 ml) wynosi 2,16 mg.

Dowiedz się więcej na temat substancji: , .

Dawkowanie preparatu Xylonor 3% Noradrenaline – jak stosować ten lek?

Lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci wyłącznie w wieku powyżej 4 lat.

Dorośli
Ilość przeznaczona do wstrzyknięcia zależy od rodzaju zabiegu.
Do rutynowego zabiegu zazwyczaj stosuje się od 1 do 3 wkładów.
Podczas jednego zabiegu nie należy podawać dawki większej niż 300 mg chlorowodorku lidokainy.

Dzieci w wieku powyżej 4 lat
Ilość przeznaczona do wstrzyknięcia zależy od wieku i masy ciała dziecka oraz od rodzaju przeprowadzanego zabiegu.
Średnia dawka stosowana podczas jednego zabiegu wynosi 20 mg do 30 mg chlorowodorku lidokainy.
Zalecaną dawkę chlorowodorku lidokainy, którą można zastosować u dzieci, wyrażoną w miligramach, można obliczyć według wzoru: masa ciała dziecka (w kilogramach) x 1,33.
Nie należy podawać dawki większej niż 2,2 mg lidokainy na kilogram masy ciała.

Osoby w podeszłym wieku
Dawkę stosowaną u osób w podeszłym wieku należy zmniejszyć o połowę.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Istnieją dwa typy działań toksycznych wywołanych przedawkowaniem środka miejscowo znieczulającego XYLONOR 3% NORADRENALINE:
– albo występujące natychmiast, przy przedawkowaniu względnym, spowodowanym przypadkowym wstrzyknięciem leku do naczynia krwionośnego,
– albo występujące później, przy przedawkowaniu bezwzględnym, spowodowanym zastosowaniem zbyt dużej dawki środka znieczulającego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Xylonor 3% Noradrenaline – czy mogę spożywać alkohol?

Brak wystarczających danych dotyczących stosowania preparatu XYLONOR 3% NORADRENALINE u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na rozwój zarodka (płodu) nie wykazały szkodliwego działania. W związku z tym zagrożenie dla człowieka odnośnie wystąpienia wad wrodzonych jest mało prawdopodobne. Należy podkreślić, że odpowiednio kontrolowane badania wykazały, że substancje indukujące wady wrodzone u ludzi wykazywały również działanie teratogenne u zwierząt.

Z danych otrzymanych z dużej liczby zastosowań produktu w okresie ciąży nie wynika szkodliwe działanie lidokainy na zdrowie i rozwój płodu. Jednakże, aby ocenić całkowite ryzyko dla człowieka, konieczne byłyby dalsze badania epidemiologiczne. Lidokaina może być stosowana w zabiegach stomatologicznych w okresie ciąży, jeśli jest to bezwzględnie konieczne.

Podobnie jak inne środki miejscowo znieczulające, lidokaina przenika do mleka w bardzo małych ilościach. Jednakże, po zabiegu stomatologicznym laktacja może być podjęta dopiero po ustąpieniu działania znieczulającego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Xylonor 3% Noradrenaline w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Jeśli konieczne, lek może być zastosowany u kobiet w ciąży.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Xylonor 3% Noradrenaline i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Xylonor 3% Noradrenaline – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Xylonor 3% Noradrenaline. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Xylonor 3% Noradrenaline m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Xylonor 3% Noradrenaline? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.