XYLONOR 3% NORADRENALINE

KATEGORIA:
LEKI ZNIECZULAJĄCE

SUBSTANCJA CZYNNA:
, ,

XYLONOR 3% NORADRENALINE - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku XYLONOR 3% NORADRENALINE. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku XYLONOR 3% NORADRENALINE w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA XYLONOR 3% NORADRENALINE? – OPIS I WSKAZANIA

XYLONOR 3% NORADRENALINE jest lekiem miejscowo znieczulającym przeznaczonym do znieczulenia miejscowego, nasiękowego i przewodowego w stomatologii. XYLONOR 3% NORADRENALINE jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat.

Wskazania do stosowania
Do nasiękowego lub przewodowego znieczulenia miejscowego w zabiegach stomatologicznych.

SKŁAD XYLONOR 3% NORADRENALINE, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi są: lidokainy chlorowodorek oraz noradrenalina w postaci noradrenaliny winianu.

Pozostałe składniki to: sodu chlorek, disodu edetynian, potasu pirosiarczyn, sodu wodorotlenek 35%, woda do wstrzykiwań.
Zawartość potasu pirosiarczynu w 1 wkładzie (1,8 ml) wynosi 2,16 mg.

JAKIE JEST DAWKOWANIE XYLONOR 3% NORADRENALINE? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci wyłącznie w wieku powyżej 4 lat.

Dorośli
Ilość przeznaczona do wstrzyknięcia zależy od rodzaju zabiegu.
Do rutynowego zabiegu zazwyczaj stosuje się od 1 do 3 wkładów.
Podczas jednego zabiegu nie należy podawać dawki większej niż 300 mg chlorowodorku lidokainy.

Dzieci w wieku powyżej 4 lat
Ilość przeznaczona do wstrzyknięcia zależy od wieku i masy ciała dziecka oraz od rodzaju przeprowadzanego zabiegu.
Średnia dawka stosowana podczas jednego zabiegu wynosi 20 mg do 30 mg chlorowodorku lidokainy.
Zalecaną dawkę chlorowodorku lidokainy, którą można zastosować u dzieci, wyrażoną w miligramach, można obliczyć według wzoru: masa ciała dziecka (w kilogramach) x 1,33.
Nie należy podawać dawki większej niż 2,2 mg lidokainy na kilogram masy ciała.

Osoby w podeszłym wieku
Dawkę stosowaną u osób w podeszłym wieku należy zmniejszyć o połowę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI XYLONOR 3% NORADRENALINE, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Istnieją dwa typy działań toksycznych wywołanych przedawkowaniem środka miejscowo znieczulającego XYLONOR 3% NORADRENALINE:
– albo występujące natychmiast, przy przedawkowaniu względnym, spowodowanym przypadkowym wstrzyknięciem leku do naczynia krwionośnego,
– albo występujące później, przy przedawkowaniu bezwzględnym, spowodowanym zastosowaniem zbyt dużej dawki środka znieczulającego.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak wystarczających danych dotyczących stosowania preparatu XYLONOR 3% NORADRENALINE u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na rozwój zarodka (płodu) nie wykazały szkodliwego działania. W związku z tym zagrożenie dla człowieka odnośnie wystąpienia wad wrodzonych jest mało prawdopodobne. Należy podkreślić, że odpowiednio kontrolowane badania wykazały, że substancje indukujące wady wrodzone u ludzi wykazywały również działanie teratogenne u zwierząt.

Z danych otrzymanych z dużej liczby zastosowań produktu w okresie ciąży nie wynika szkodliwe działanie lidokainy na zdrowie i rozwój płodu. Jednakże, aby ocenić całkowite ryzyko dla człowieka, konieczne byłyby dalsze badania epidemiologiczne. Lidokaina może być stosowana w zabiegach stomatologicznych w okresie ciąży, jeśli jest to bezwzględnie konieczne.

Podobnie jak inne środki miejscowo znieczulające, lidokaina przenika do mleka w bardzo małych ilościach. Jednakże, po zabiegu stomatologicznym laktacja może być podjęta dopiero po ustąpieniu działania znieczulającego.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ XYLONOR 3% NORADRENALINE W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Jeśli konieczne, lek może być zastosowany u kobiet w ciąży.

ULOTKA LEKU XYLONOR 3% NORADRENALINE – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Brak ulotki w bazie.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – XYLONOR 3% NORADRENALINE CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - XYLONOR 3% NORADRENALINE CENA, REFUNDACJA

XYLONOR 3% NORADRENALINE OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here