Xylonor 3% Noradrenaline

XYLONOR 3% NORADRENALINE jest lekiem miejscowo znieczulającym przeznaczonym do znieczulenia miejscowego, nasiękowego i przewodowego w stomatologii. XYLONOR 3% NORADRENALINE jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat.

Wskazania do stosowania
Do nasiękowego lub przewodowego znieczulenia miejscowego w zabiegach stomatologicznych.

Ranking tabletek na odchudzanie Ranking tabletek na odchudzanie 2020

Jeżeli planujesz schudnąć i szukasz skutecznego preparatu, który wesprze Cię w osiągnięciu celu - sprawdź autorski ranking.

Poniżej znajdziecie zestawienie produktów pomagających zrzucić zbędne kilogramy, wraz z recenzjami najlepiej ocenianych produktów.


Zobacz pełny ranking tabletek wspomagających odchudzanie wraz z opisami produktów.

Sprawdź nowość! - kawę wspomagającą odchudzanie:
Cappuccino MCT - Opis produktu / Sprawdź cenę!

Jaki jest skład Xylonor 3% Noradrenaline, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są: lidokainy chlorowodorek oraz noradrenalina w postaci noradrenaliny winianu.

Pozostałe składniki to: sodu chlorek, disodu edetynian, potasu pirosiarczyn, sodu wodorotlenek 35%, woda do wstrzykiwań.
Zawartość potasu pirosiarczynu w 1 wkładzie (1,8 ml) wynosi 2,16 mg.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Xylonor 3% Noradrenaline – jak stosować ten lek?

Lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci wyłącznie w wieku powyżej 4 lat.

Dorośli
Ilość przeznaczona do wstrzyknięcia zależy od rodzaju zabiegu.
Do rutynowego zabiegu zazwyczaj stosuje się od 1 do 3 wkładów.
Podczas jednego zabiegu nie należy podawać dawki większej niż 300 mg chlorowodorku lidokainy.

Dzieci w wieku powyżej 4 lat
Ilość przeznaczona do wstrzyknięcia zależy od wieku i masy ciała dziecka oraz od rodzaju przeprowadzanego zabiegu.
Średnia dawka stosowana podczas jednego zabiegu wynosi 20 mg do 30 mg chlorowodorku lidokainy.
Zalecaną dawkę chlorowodorku lidokainy, którą można zastosować u dzieci, wyrażoną w miligramach, można obliczyć według wzoru: masa ciała dziecka (w kilogramach) x 1,33.
Nie należy podawać dawki większej niż 2,2 mg lidokainy na kilogram masy ciała.

Osoby w podeszłym wieku
Dawkę stosowaną u osób w podeszłym wieku należy zmniejszyć o połowę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Istnieją dwa typy działań toksycznych wywołanych przedawkowaniem środka miejscowo znieczulającego XYLONOR 3% NORADRENALINE:
– albo występujące natychmiast, przy przedawkowaniu względnym, spowodowanym przypadkowym wstrzyknięciem leku do naczynia krwionośnego,
– albo występujące później, przy przedawkowaniu bezwzględnym, spowodowanym zastosowaniem zbyt dużej dawki środka znieczulającego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Xylonor 3% Noradrenaline – czy mogę spożywać alkohol?

Brak wystarczających danych dotyczących stosowania preparatu XYLONOR 3% NORADRENALINE u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na rozwój zarodka (płodu) nie wykazały szkodliwego działania. W związku z tym zagrożenie dla człowieka odnośnie wystąpienia wad wrodzonych jest mało prawdopodobne. Należy podkreślić, że odpowiednio kontrolowane badania wykazały, że substancje indukujące wady wrodzone u ludzi wykazywały również działanie teratogenne u zwierząt.

Z danych otrzymanych z dużej liczby zastosowań produktu w okresie ciąży nie wynika szkodliwe działanie lidokainy na zdrowie i rozwój płodu. Jednakże, aby ocenić całkowite ryzyko dla człowieka, konieczne byłyby dalsze badania epidemiologiczne. Lidokaina może być stosowana w zabiegach stomatologicznych w okresie ciąży, jeśli jest to bezwzględnie konieczne.

Podobnie jak inne środki miejscowo znieczulające, lidokaina przenika do mleka w bardzo małych ilościach. Jednakże, po zabiegu stomatologicznym laktacja może być podjęta dopiero po ustąpieniu działania znieczulającego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Xylonor 3% Noradrenaline w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Jeśli konieczne, lek może być zastosowany u kobiet w ciąży.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Xylonor 3% Noradrenaline i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Xylonor 3% Noradrenaline – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Xylonor 3% Noradrenaline. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Xylonor 3% Noradrenaline m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

XYLONOR 3% NORADRENALINE (32,01 mg+80 mikrogramów)/ml roztwór do wstrzykiwań

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Xylonor 3% Noradrenaline? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.