Lidocainum Aflofarm

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...

Działanie i wskazania

Lidocainum Aflofarm zawiera lidokainę. Lidokaina działa miejscowo znieczulająco. Działanie znieczulające leku polega na zmniejszeniu wrażliwości żołędzi prącia, w celu wydłużenia czasu do wystąpienia wytrysku.

Lek jest wskazany do stosowania przed stosunkiem, w celu zmniejszenia wrażliwości prącia na dotyk, jako środek opóźniający ejakulację (wytrysk), w przypadku przedwczesnego wytrysku.

Skład

Substancją czynną leku jest lidokaina.
1 g aerozolu zawiera 96 mg lidokainy.

Każde naciśnięcie pompki rozpylającej dostarcza 0,085 ml roztworu (co odpowiada 81,98 mg aerozolu zawierającego 7,87 mg lidokainy).

Pozostałe składniki to: kwas stearynowy, izopropylu mirystynian, glikolu dietylenowego monoetylowy eter.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Sposób podawania
Podanie na skórę (miejscowo na trzon i żołądź prącia).

Dorośli
Zalecana dawka to 3 do 7 naciśnięć pompki, wykonane w celu pokrycia trzonu i żołędzi prącia, 5 do 15 minut przed stosunkiem. Jeżeli po upływie 5 minut na żołędzi pozostaje nadmiar leku, należy go usunąć przed stosunkiem. Ilość i czas aplikacji powinny być dobrane w zależności od indywidualnych potrzeb. Należy zawsze stosować najmniejszą skuteczną dawkę. Pomiędzy zastosowaniem kolejnych dawek należy zachować odstęp co najmniej 4 godzin. Nie należy przekraczać dawki 22 naciśnięć pompki w ciągu 24 godzin.

Instrukcja stosowania leku Lidocainum Aflofarm
Przed pierwszym użyciem leku należy, trzymając pojemnik pionowo, nacisnąć pompkę rozpylającą co najmniej 10 razy, w celu jej napełnienia i uzyskania prawidłowego rozpylenia. Jeśli pompka rozpylająca nie była używana przez co najmniej 10 dni, należy ponownie ją przygotować poprzez trzykrotne naciśnięcie i rozpylenie leku w powietrze.

Pojemnik należy skierować z dala od twarzy, aby uniknąć przypadkowego kontaktu leku z oczami, uszami, nosem i ustami.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.


Osoby w podeszłym wieku
Lek nie jest zalecany do stosowania u osób w wieku podeszłym.

Przedawkowanie

Ponieważ lek ten stosuje się na powierzchnię prącia, ryzyko przedawkowania jest niewielkie. W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki może wystąpić podrażnienie skóry w miejscu podania. W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki, należy usunąć nadmiar leku i zwrócić się do lekarza.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak odrębnych zaleceń.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli partnerka pacjenta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek nie jest wskazany do stosowania u kobiet. Nie wolno stosować leku, jeśli partnerka pacjenta jest w ciąży.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here