LIDOCAINE FRESENIUS KABI

KATEGORIA:
LEKI ZNIECZULAJĄCE

SUBSTANCJA CZYNNA:

LIDOCAINE FRESENIUS KABI - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku LIDOCAINE FRESENIUS KABI. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LIDOCAINE FRESENIUS KABI w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LIDOCAINE FRESENIUS KABI? – OPIS I WSKAZANIA

Lidocaine Fresenius Kabi jest lekiem miejscowo znieczulającym.

Jest stosowany do znieczulenia miejscowego i zniesienia bólu w obszarze ciała, gdzie lek został podany.

SKŁAD LIDOCAINE FRESENIUS KABI, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest lidokainy chlorowodorek.

Lidocaine 1% Fresenius Kabi, 10 mg/mL, roztwór do wstrzykiwań:
Jeden mL roztworu do wstrzykiwań zawiera 10 mg lidokainy chlorowodorku, co odpowiada 8,11 mg lidokainy.
Każde 5 mL roztworu do wstrzykiwań zawiera 50 mg lidokainy chlorowodorku.
Każde 10 mL roztworu do wstrzykiwań zawiera 100 mg lidokainy chlorowodorku.
Każde 20 mL roztworu do wstrzykiwań zawiera 200 mg lidokainy chlorowodorku.

Lidocaine 2% Fresenius Kabi, 20 mg/mL, roztwór do wstrzykiwań:
Jeden mL roztworu do wstrzykiwań zawiera 20 mg lidokainy chlorowodorku, co odpowiada 16,22 mg lidokainy.
Każde 5 mL roztworu do wstrzykiwań zawiera 100 mg lidokainy chlorowodorku.
Każde 10 mL roztworu do wstrzykiwań zawiera 200 mg lidokainy chlorowodorku.
Każde 20 mL roztworu do wstrzykiwań zawiera 400 mg lidokainy chlorowodorku.

– Pozostałe składniki to: sodu chlorek, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny stężony (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LIDOCAINE FRESENIUS KABI? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lekarz dostosowuje indywidualnie dawkę leku na podstawie wieku pacjenta, jego ogólnej kondycji fizycznej, miejsca podania, rodzaju procedury oraz odpowiedzi na znieczulenie.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LIDOCAINE FRESENIUS KABI, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Ponieważ lek jest podawany przez wyszkolony personel medyczny, istnieje niewielkie ryzyko podania zbyt dużej dawki leku Lidocaine Fresenius Kabi.
Jednak, jeśli pacjent uważa, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku lub wystąpią u niego zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie, mrowienie lub drętwienie ust i obszaru wokół ust lub dzwonienie w uszach, powinien natychmiast poinformować o tym osobę wykonującą znieczulenie.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LIDOCAINE FRESENIUS KABI W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lidocaine Fresenius Kabi można stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią w przypadkach, gdy jest to konieczne.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

W zależności od dawki i miejsca podania, lek Lidocaine Fresenius Kabi może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy zapytać lekarza, kiedy prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn będzie bezpieczne.

Pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w przypadku, gdy zastosowanie leku Lidocaine Fresenius Kabi wpłynęło na ich sprawność psychomotoryczną.

ULOTKA LEKU LIDOCAINE FRESENIUS KABI – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LIDOCAINE FRESENIUS KABI CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - LIDOCAINE FRESENIUS KABI CENA, REFUNDACJA

LIDOCAINE FRESENIUS KABI OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here