Karbicombi

Karbicombi to lek stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) u dorosłych pacjentów. Zawiera dwie substancje czynne: kandesartan cyleksetylu i hydrochlorotiazyd, które wspólnie obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest leczenie nadciśnienia tętniczego pierwotnego u dorosłych pacjentów, u których nie osiągnięto optymalnej kontroli ciśnienia tętniczego krwi podczas monoterapii kandesartanem cyleksetylu lub hydrochlorotiazydem.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Lek Karbicombi jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) u dorosłych pacjentów. Lek ten zawiera dwie substancje czynne: kandesartan cyleksetyl i hydrochlorotiazyd. Substancje te wspólnie obniżają ciśnienie tętnicze krwi.

Kandesartan cyleksetyl należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Powoduje on rozkurczanie i rozszerzanie naczyń krwionośnych, przez co pomaga w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków nazywanych lekami moczopędnymi (diuretykami). Pomaga on organizmowi w pozbyciu się z moczem wody i soli, takich jak sole sodu. Pomaga to w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Lekarz może zalecić lek Karbicombi, jeśli ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane podczas stosowania tylko kandesartanu cyleksetylu lub tylko hydrochlorotiazydu.

Skład

Substancjami czynnymi leku są kandesartan cyleksetyl i hydrochlorotiazyd.
Każda tabletka zawiera 8 mg kandesartanu cyleksetylu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
Każda tabletka zawiera 16 mg kandesartanu cyleksetylu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
Każda tabletka zawiera 32 mg kandesartanu cyleksetylu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
Każda tabletka zawiera 32 mg kandesartanu cyleksetylu i 25 mg hydrochlorotiazydu.

Ponadto lek zawiera laktozę jednowodną, skrobię kukurydzianą, makrogol 8000, hydroksypropylocelulozę, karmelozę wapniową, magnezu stearynian, żelaza tlenek czerwony (E 172) – tylko w tabletkach 16 mg +12,5 mg i 32 mg + 25 mg, tlenek żelaza żółty (E 172) – tylko w tabletkach 32 mg + 12,5 mg.

Dawkowanie

Lek Karbicombi należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
W razie wątpliwości należy skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Ważne jest, aby przyjmować lek Karbicombi codziennie.
Zazwyczaj stosowana dawka leku Karbicombi to jedna tabletka raz na dobę.
Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.
Należy starać się przyjmować tabletkę codziennie o tej samej porze, co ułatwi pamiętanie o konieczności zażycia leku.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Karbicombi należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek Karbicombi można stosować w trakcie posiłków lub niezależnie od posiłków.
Należy unikać spożywania alkoholu bez konsultacji z lekarzem. Alkohol może nasilić obniżenie ciśnienia tętniczego i (lub) zwiększyć ryzyko zawrotów głowy lub omdleń.

Ciąża i karmienie piersią

Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Karbicombi przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Karbicombi. Nie zaleca się stosowania leku Karbicombi we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Ulotka Karbicombi

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Karbicombi (forum)

Stosujesz Karbicombi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

1 komentarz do “Karbicombi”

  1. Biorę Karbicombi16mg,
    +12.5mg, lek ten przyjmuje od maja 2021r. Bardzo Dobrze toleruję,od samego początku, żadnych zawrotów głowy, kołatania serca, ciśnienie po tygodniu juz mi się obniżylo i jest cały czas poprawne, czuję się dobrze.Nadmienie,że w lek ten nie jest drogi ok 16 zł za 28 tabl.Niektorxy Bardzo źle tolerują niektóre leki na obniżeniu ciśnienia,tutaj w moim przypadku lekarz trafił w samo sedno.Takze moja opinia jest pozytywna, czasami zdazy mi się, że zapomnę o lekarstwie,lecz po mimo tego,niczego złego się nie dzieje.biore zawszę rano po śniadaniu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Karbicombi. Podziel się doświadczeniami na forum.