Candesartan HCT Actavis

Candesartan HCT Actavis to lek w formie tabletek, który zawiera dwie substancje czynne: kandesartan cyleksetyl i hydrochlorotiazyd. Lek ten jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych. Działa poprzez rozluźnienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych, co pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Nazwa leku to Candesartan HCT Actavis. Lek jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) u pacjentów dorosłych. Lek zawiera dwie substancje czynne: kandesartan cyleksetyl i hydrochlorotiazyd. Działają one razem w celu obniżenia ciśnienia tętniczego.

− Kandesartan cyleksetyl należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Lek działa poprzez rozkurczanie i rozszerzanie naczyń krwionośnych. Pomaga to obniżyć ciśnienie tętnicze.

− Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków nazywanych lekami moczopędnymi (diuretykami). Pomaga organizmowi w pozbyciu się wody i elektrolitów, takich jak sód wraz moczem. To pomaga w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Lekarz może zalecić przyjmowanie leku Candesartan HCT Actavis, jeśli ciśnienie tętnicze u pacjenta nie jest właściwie kontrolowane przez sam kandesartan cyleksetyl lub sam hydrochlorotiazyd.

Skład

Substancjami czynnymi leku są kandesartan cyleksetyl i hydrochlorotiazyd. Każda tabletka zawiera 8 mg lub 16 mg kandesartanu cyleksetylu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, trietylu cytrynian.

Dawkowanie

Ważne jest, aby lek Candesartan HCT Actavis przyjmować codziennie.
− Zazwyczaj stosowana dawka leku Candesartan HCT Actavis to jedna tabletka raz na dobę.
− Tabletkę należy połykać, popijając wodą.
− Należy starać się przyjmować tabletkę codziennie o tej samej porze. Pomoże to pamiętać o przyjmowaniu leku.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Candesartan HCT-ratiopharm należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek Candesartan HCT Actavis można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.

Należy porozmawiać z lekarzem o możliwości spożywania alkoholu podczas przyjmowania leku Candesartan HCT Actavis. Alkohol może powodować omdlenie lub zawroty głowy.

Ciąża i karmienie piersią

Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Candesartan HCT Actavis przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Candesartan HCT Actavis. Nie zaleca się stosowania leku Candesartan HCT Actavis w okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania leku Candesartan HCT Actavis podczas karmienia piersią.

Ulotka Candesartan HCT Actavis

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Candesartan HCT Actavis (forum)

Stosujesz Candesartan HCT Actavis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Candesartan HCT Actavis. Podziel się doświadczeniami na forum.