Konsultacja merytoryczna:

Elestar

Elestar zawiera dwie substancje czynne o nazwie olmesartan medoksomil i amlodypina (w postaci bezylanu). Obie te substancje pomagają uregulować zbyt wysokie ciśnienie tętnicze.

 Olmesartan medoksomil należy do grupy leków nazywanych “antagonistami receptorów angiotensyny II”, które obniżają ciśnienie tętnicze poprzez zmniejszenie napięcia naczyń krwionośnych.
 Amlodypina należy do grupy leków “blokujących kanał wapniowy”. Amlodypina hamuje przenikanie wapnia do ścian naczyń krwionośnych zapobiegając ich zwężaniu, a tym samym obniżając ciśnienie krwi.

Działanie obu substancji przyczynia się do zahamowania zwężania naczyń krwionośnych, powodując zmniejszanie napięcia naczyń i obniżanie ciśnienia.

Elestar jest stosowany do leczenia nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których nadciśnienia nie można dostatecznie kontrolować przy użyciu samego olmesartanu medoksomilu lub samej amlodypiny.

Jaki jest skład Elestar, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są olmesartan medoksomil i amlodypina (w postaci bezylanu).
Każda tabletka zawiera 20 mg olmesartanu medoksomilu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
Każda tabletka zawiera 40 mg olmesartanu medoksomilu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
Każda tabletka zawiera 40 mg olmesartanu medoksomilu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).

Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: skrobia żelowana, kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172) (wyłącznie w tabletkach powlekanych Elestar 40 mg + 5 mg oraz Elestar 40 mg + 10 mg), żelaza tlenek czerwony (E172) (wyłącznie w tabletkach powlekanych Elestar 40 mg + 10 mg).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Elestar – jak stosować ten lek?

Elestar należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

 Zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka na dobę.
 Tabletki można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Tabletkę należy połknąć popijając płynem (np. szklanką wody). Tabletki nie wolno żuć.
 Jeśli to możliwe, zalecaną dawkę należy przyjmować zawsze o tej samej porze dnia, na przykład w trakcie śniadania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przyjęcie większej ilości tabletek niż zalecana może spowodować zbyt duży spadek ciśnienia krwi objawiający się zawrotami głowy oraz przyspieszeniem lub spowolnieniem akcji serca.
W razie przyjęcia większej dawki niż zalecana bądź w razie przypadkowego połknięcia leku przez dziecko, należy natychmiast udać się do lekarza lub najbliższej placówki pomocy doraźnej zabierając ze sobą opakowanie leku lub niniejszą ulotkę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Elestar – czy mogę spożywać alkohol?

Elestar można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Należy połknąć tabletkę popijając ją płynem (np. szklanką wody).

Jeśli to możliwe, należy przyjmować zaleconą dawkę leku zawsze o tej samej porze, na przykład w trakcie śniadania.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Elestar w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Elestar przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Elestar. Nie zaleca się stosowania leku Elestar we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

W razie zajścia w ciążę w trakcie terapii lekiem Elestar proszę niezwłocznie poinformować o tym lekarza i skonsultować się z lekarzem.

Karmienie piersią
Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania leku Elestar podczas karmienia piersią, zwłaszcza w przypadku karmienia piersią noworodka lub wcześniaka. Lekarz może zalecić stosowanie innego leku.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ulotka Elestar – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Elestar, 20 mg+5 mg, 40 mg+5 mg, 40 mg+10 mg, tabletki powlekane (Olmesartanum medoxomilum + Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 44 razy

Rozmiar plku 272.30 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Elestar m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Elestar, 20 mg+5 mg, 40 mg+5 mg, 40 mg+10 mg, tabletki powlekane (Olmesartanum medoxomilum + Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 34 razy

Rozmiar plku 425.02 KB

Cena - ile kosztuje Elestar?

Cena Elestar i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Elestar.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Elestar? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

3 komentarze do “Elestar”

 1. Ja zażywam Elestar 20mg+5mg od tygodnia rano po śniadaniu i to co zauważyłem to to że ciśnienie spadło z 140/90 na 120/69 oprócz tego jeszcze przytyłem 2 kilo na wadze zobaczymy po drugim tygodniu czy jeszcze przytyję bo jak tak to będę szukał czegoś innego.Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 2. Lekarz zalecił mi Elestar 20 +5mg na nadciśnienie które skacze mi w okresach zmian pogody.Nieraz mam ciśnienie bardzo niskie 90/60 nieraz 200/100 mam cukrzycę 2 typu i nie za bardzo zdrowe nerki boję się że ten lek obniży mi jeszcze bardziej ciśnienie .Oprócz tego mam z rana zawroty głowy a lekarz mimo to zaleca ten lek.Sprobowałam ale uważam że obniża za bardzo i też wtedy jeszcze bardziej się żle czuję bo 90/60 jest za niskie .Jako neurpata nie powinnam tego leku zazywać pomijając fakt że zażywam inne leki na inne schorzenia i jestem 75+.pozdrawiam.

  Odpowiedz
 3. Witam
  Od 8 tyg.zażywam Elestar.Jest powiem tak cisnienie po zużyciu leku do 3 lub 4 godzin mam niskie 106/66 dobrze sie czuję. Nie odczuwam zadnych dolegliwości. Po poludniu już cisnienie w granicach 117/70.ogolnie narazie ok.rano po przebudzeniu również w normie.
  Mam tez pytanie do Was jak sie czujecie jak dziala na Was .No i czy po tych 8tyg.można juz stwierdzic ze to juz jest wyregulowane i lek w pełni juz dziala.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda krem napinający skórę z granatem na dzień (Opakowanie: 7 ml)Weleda krem napinający skórę z granatem na dzień (Opakowanie: 7 ml) redukuje zmarszczki oraz widocznie poprawia elastyczność skóry. Bogaty w naturalne składniki aktywne chroni ciało przed wolnymi rodnikami i szkodliwym wpływem czynników środowiskowych. Cenny olej z nasion granatu, olej arganowy i olej z orzechów makadamii przywracają skórze sprężystość…

22.99 

Zastosowanie Bioderma Node K szampon szampon przeciwłupieżowy (Opakowanie: 150 ml)Bioderma Node K szampon szampon przeciwłupieżowy (Opakowanie: 150 ml) zwalcza uciążliwy i przewlekły problem łupieżu w postaci suchych pokładów łusek oraz łagodzi świąd.
chroniczny łupież suchy
swędzenie
łuszczenie się skóry

Efekt działania Bioderma Node K szampon szampon przeciwłupieżowy (Opakowanie: 150 ml)Bioderma Node K szampon szampon przeciwłupież…

52.13 

Zastosowanie Neospasmina syrop (Opakowanie: 119 ml)Neospasmina syrop (Opakowanie: 119 ml) to tradycyjny produkt leczniczy pochodzenia roślinnego wykazujący działanie uspokajające, do stosowania w przypadku wystąpienia zaburzeń nerwowych, takich jak stany napięcia i niepokoju oraz trudności z zasypianiem. Można go również stosować wspomagająco w stanach skurczowych przewodu pokarmowego.
Efekt działania Neospasmina syrop (Opakowanie: 119 ml)Neospasmina syrop (Opakowanie: 119 ml) zawiera w składzie…

10.69 

Zastosowanie Magleq B6 Max tabletki powlekane (Opakowanie: 45 )Magleq B6 Max tabletki powlekane (Opakowanie: 45 ) to suplement diety stosowany przez osoby dorosłe potrzebujące suplementacji z magnez i witaminę B6. Składniki produktu wspomagają pracę mięśni, zapobiegają nadmiernym skurczom, oraz wspierają zachowanie równowagi psychicznej. Magnez i witamina B6 stosowane razem bardzo dobrze się wchłaniają do organizmu.
SkładMagnez (sole magnezowe kwasu cytrynowego - cytrynian magnezu), substancja wypełniają…

11.99 

Ibuprom (Opakowanie: 10 tabl.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

8.39 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief