Konsultacja merytoryczna:

Cinacalcet Accord

Mechanizm działania leku Cinacalcet Accord polega na kontroli stężeń hormonu przytarczyc (PTH), wapnia i fosforu w organizmie. Stosuje się go w chorobach wywołanych zaburzeniami gruczołów przytarczycznych (przytarczyc). Przytarczyce to cztery małe gruczoły znajdujące się w obrębie szyi w pobliżu tarczycy. Wytwarzają one hormon zwany parathormonem (PTH).

Lek Cinacalcet Accord stosowany jest:
• w leczeniu wtórnej nadczynności przytarczyc u pacjentów z ciężką chorobą nerek, którzy potrzebują dializ oczyszczających krew z produktów przemiany materii.
• w celu zmniejszenia zwiększonego stężenia wapnia we krwi (hiperkalcemia) u pacjentów z rakiem przytarczyc.
• w celu zmniejszenia zwiększonego stężenia wapnia we krwi (hiperkalcemia) u pacjentów z pierwotną nadczynnością przytarczyc, u których po operacji usunięcia przytarczyc nadal stwierdza się zwiększone stężenie wapnia lub, u których nie jest możliwe wykonanie operacji usunięcia przytarczyc.

W pierwotnej i wtórnej nadczynności przytarczyc gruczoły przytarczyczne wytwarzają nadmierne ilości PTH. „Pierwotna” oznacza, że nadczynność nie jest wywoływana żadnymi innymi czynnikami, natomiast „wtórna” oznacza, że nadczynność jest spowodowana innymi czynnikami, np. chorobą nerek. Zarówno w wyniku pierwotnej, jak i wtórnej nadczynności przytarczyc może dojść do utraty wapnia w kościach, co może spowodować bóle kostne i złamania kości, zaburzenia w naczyniach krwionośnych i sercowych, kamicę nerkową, zaburzenia psychiczne i śpiączkę.

Jaki jest skład Cinacalcet Accord, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cynakalcet. Każda tabletka powlekana zawiera 30 mg, 60 mg lub 90 mg cynakalcetu, w postaci cynakalcetu chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna (typ 102), skrobia żelowana, kukurydziana, krospowidon (typ A), magnezu stearynian, talk

– Składniki otoczki: (SheffCoat green L1171G23): hypromeloza (3cP, 6cP), tytanu dwutlenek (E171), laktoza jednowodna, triacetyna, żelaza tlenek żółty (E172), indygotyna (E 132), lak.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cinacalcet Accord – jak stosować ten lek?

Lekarz dobierze dawkę cynakalcetu, jaką należy zażywać.

Lek Cinacalcet Accord należy przyjmować doustnie, podczas lub niedługo po posiłku. Tabletki przyjmuje się w całości i nie wolno ich dzielić.

Lekarz będzie regularnie pobierał próbki krwi podczas leczenia, aby sprawdzić jak postępuje leczenie i w miarę potrzeby dostosuje dawkę. Leczenie wtórnej nadczynności przytarczyc

Zwykle stosowaną dawką początkową leku Cinacalcet Accord jest 30 mg (jedna tabletka) raz na dobę.

Leczenie raka przytarczyc i pierwotnej nadczynności przytarczyc
Zwykle stosowaną dawką początkową leku Cinacalcet Accord jest 30 mg (jedna tabletka) dwa razy na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Cinacalcet Accord, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Objawami przedawkowania mogą być: drętwienie lub mrowienie w okolicy ust, bóle lub skurcze mięśni, bądź drgawki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cinacalcet Accord – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Cinacalcet Accord należy przyjmować doustnie, podczas lub niedługo po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cinacalcet Accord w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek cynakalcet nie był badany u kobiet w ciąży. W przypadku ciąży lekarz może zadecydować o zmianie leczenia, ponieważ lek cynakalcet może stanowić zagrożenie dla płodu.

Nie wiadomo, czy cynakalcet przenika do ludzkiego mleka. Lekarz prowadzący przedyskutuje z pacjentką zaprzestanie karmienia piersią, bądź przerwanie stosowania leku Cinacalcet Accord.

Ulotka Cinacalcet Accord – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cinacalcet Accord, 30 mg, 60 mg, 90 mg, tabletki powlekane (Cinacalcetum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 53.79 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cinacalcet Accord m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cinacalcet Accord, 30 mg, 60 mg, 90 mg, tabletki powlekane (Cinacalcetum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 28 razy

Rozmiar plku 121.77 KB

Cena - ile kosztuje Cinacalcet Accord?

Cena Cinacalcet Accord i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cinacalcet Accord.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cinacalcet Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vilcacora Profilaktyczna kapsułki (Opakowanie: 60 )Vilcacora Profilaktyczna kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety, zawierający Vilcacorę (Uncaria tomentosa) - roślinę pochodzącą z amazońskiej dżungli o cennych właściwościach.

Vilcacora może być stosowana u osób dbających o zdrowie stawów oraz układu odpornościowego.
Efekt działania Vilcacora Profilaktyczna kapsułki (Opakowanie: 60 )Vilcacora , czyli inaczej Koci pazur (Uncaria tomentosa) to…

39.99 

Bd Micro Fine+ U 40 Ins.spr. 8 mm (Opakowanie: 100X0.5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

167.99 

Zastosowanie Witamina C 1000 Forte saszetki (Opakowanie: 20 )Witamina C 1000 Forte saszetki (Opakowanie: 20 ) to suplement diety z witaminą C, w postaci saszetek. Preparat zawiera 100% składników pochodzenia naturalnego.

Produkt uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie, wskutek prowadzenia niezbilansowanej diety czy zwiększonego na nią zapotrzebowaniaEfekt działania Witamina C 1000 Forte saszetki (Opakowanie: 20 )Witamina C wspiera funkcjonowanie naczyń krwionośnych, kości, chrząstki, dziąseł i zębów. Wspomaga…

7.49 

Zastosowanie Eucerin Sun Fluid Photoaging Control fluid do twarzy SPF 50 (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Sun Fluid Photoaging Control fluid do twarzy SPF 50 (Opakowanie: 50 ml) to nawilżający krem z filtrem SPF 50 o wszechstronnym działaniu. Hamuje proces starzenia się komórek na skutek zbytniego nasłonecznienia i redukuje zmarszczki. Poprawia wygląd skóry i tworzy na niej barierę ochroną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.Efekt działania Eucerin Sun…

80.99 

Zastosowanie Vichy Homme Sensi Baume Ca kojący balsam (Opakowanie: 75 ml)Z roku na rok coraz więcej mężczyzn decyduje się na poważne podejście do dbania o skórę swojej twarzy. Jesteś jednym z nich? Zależy Ci na dobrym wyglądzie i unikaniu podrażnień po goleniu? Mamy coś co spełni Twoje oczekiwania, bynajmniej nie odbierając Ci męskości? Proponujemy Vichy Homme Sensi…

70.49 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief