Konsultacja merytoryczna:

Bortezomib Adamed

Lek Bortezomib Adamed zawiera substancję czynną o nazwie bortezomib, która jest tak zwanym „inhibitorem proteasomu”. Proteasomy odgrywają istotną rolę w kontrolowaniu funkcji komórek i ich procesu rozwoju. Poprzez zaburzanie ich funkcji bortezomib może prowadzić do śmierci komórek nowotworowych.

Bortezomib Adamed jest stosowany w leczeniu szpiczaka mnogiego (nowotworu szpiku kostnego) u pacjentów w wieku powyżej 18 lat:
• jako jedyny lek lub razem z innymi lekami: pegylowaną liposomalną doksorubicyną lub deksametazonem u pacjentów, u których choroba uległa nasileniu (progresji) po stosowaniu przynajmniej jednego wcześniejszego innego leczenia i u których przeszczepienie hematopoetycznych komórek macierzystych było nieudane lub nie było możliwości jego przeprowadzenia;
• w połączeniu z lekami: melfalanem i prednizonem, u pacjentów, których choroba nie była wcześniej leczona i którzy nie kwalifikują się do chemioterapii dużymi dawkami cytostatyków w połączeniu z przeszczepieniem hematopoetycznych komórek macierzystych.
• w połączeniu z lekami deksametazonem lub deksametazonem z talidomidem u pacjentów których choroba nie była wcześniej leczona i którzy kwalifikują się do chemioterapii dużymi dawkami cytostatyków w połączeniu z przeszczepieniem hematopoetycznych komórek macierzystych (indukcja leczenia).

Lek Bortezomib Adamed jest stosowany w leczeniu chłoniaka z komórek płaszcza (rodzaj nowotworu zajmującego węzły chłonne) u pacjentów w wieku co najmniej 18 lat w skojarzeniu z lekami: rytuksymabem, cyklofosfamidem, doksorubicyną i prednizonem, u których choroba nie była wcześniej leczona i którzy niekwalifikują się do przeszczepienia hematopoetycznych komórek macierzystych.

Jaki jest skład Bortezomib Adamed, jakie substancje zawiera?

Bortezomib Adamed 1 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań dożylnych
– Substancją czynną leku jest bortezomib. Każda fiolka zawiera 1 mg bortezomibu (w postaci estru mannitolu i kwasu boronowego). Po rekonstytucji 1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 1 mg bortezomibu.

– Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: mannitol (E 421).

Bortezomib Adamed 3,5 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań dożylnych
– Substancją czynną leku jest bortezomib. Każda fiolka zawiera 3, 5 mg bortezomibu (w postaci estru mannitolu i kwasu boronowego).

– Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: mannitol (E 421).
Roztwór do wstrzykiwań dożylnych:
Po rekonstytucji 1 ml roztworu do wstrzykiwań dożylnych zawiera 1 mg bortezomibu.
Roztwór do wstrzykiwań podskórnych:
Po rekonstytucji 1 ml roztworu do wstrzykiwań podskórnych zawiera 2,5 mg bortezomibu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bortezomib Adamed – jak stosować ten lek?

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższych ulotkach lub charakterystykach.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Skoro ten lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę, jest mało prawdopodobne by pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę leku.

Jeśli, wyjątkowo by do tego doszło, lekarz będzie obserwował pacjenta czy nie wystąpią działania niepożądane

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bortezomib Adamed – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bortezomib Adamed w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Bortezomib Adamed w czasie ciąży, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety otrzymujący lek Bortezomib Adamed muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji w trakcie oraz do 3 miesięcy po zakończonym leczeniu. Jeżeli pomimo zastosowania tych metod pacjentka zajdzie w ciążę, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Pacjentki nie powinny karmić piersią w trakcie stosowania leku Bortezomib Adamed. Konieczne jest przedyskutowanie z lekarzem kwestii bezpiecznego terminu powrotu do karmienia piersią po zakończeniu leczenia u pacjentki.

Talidomid powoduje wady wrodzone i śmierć płodu. W przypadku stosowania Bortezomib Adamed w skojarzeniu z talidomidem pacjenci muszą przestrzegać zasad „Programu zapobiegania ciąży dla talidomidu” (patrz ulotka talidomidu).

Ulotka Bortezomib Adamed – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BORTEZOMIB ADAMED, 1 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań dożylnych (Bortezomibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 217.49 KB


BORTEZOMIB ADAMED, 3,5 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań dożylnych (Bortezomibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 25 razy

Rozmiar plku 218.83 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bortezomib Adamed m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BORTEZOMIB ADAMED, 1 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań dożylnych (Bortezomibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 44 razy

Rozmiar plku 382.26 KB


BORTEZOMIB ADAMED, 3,5 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań dożylnych (Bortezomibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 68 razy

Rozmiar plku 394.00 KB

Cena - ile kosztuje Bortezomib Adamed?

Cena Bortezomib Adamed i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bortezomib Adamed.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bortezomib Adamed? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Bortezomib Adamed”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Pure Encapsulations All-in-one kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Pure Encapsulations All-in-one kapsułki (Opakowanie: 60 szt.) uzupełniają kompleksowo niedobory witamin i minerałów.Efekt działania Pure Encapsulations All-in-one kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Pure Encapsulations All-in-one kapsułki (Opakowanie: 60 szt.) to wysokiej jakości czyste substancje, bez ukrytych dodatków. Hipoalergiczny preparat gwarantujący najwyższą jakość zawartych w nim mikroskładników odżywczych, optymalne przyswajanie ich w organizmie…

94.99 

Zastosowanie Weleda Calendula nagietkowa maść na rany (Opakowanie: 25 g)Weleda Calendula nagietkowa maść na rany (Opakowanie: 25 g) należy stosować w celu przyśpieszenia regeneracji wszelkiego rodzaju obrażeń powierzchniowych, takich jak rany, otarcia, zadrapania. Weleda Calendula nagietkowa maść na rany (Opakowanie: 25 g) służy także zwalczaniu i zapobieganiu stanów zapalnych.
Używać zwłaszcza w przypadku ran ropiejących, dla wyregulowania procesu regeneracji.
Efekt działania…

37.99 

Zastosowanie Chlorchinaldin o smaku czarn. porzeczki (Opakowanie: 20 )Chlorchinaldin o smaku czarn. porzeczki (Opakowanie: 20 ) to produkt leczniczy w postaci tabletek do ssania stosowanych przy zakażeniach bakteryjnych i grzybiczych jamy ustnej i gardła. Może być przyjmowany przy: infekcjach, ale także zapaleniu dziąseł czy pleśniawkach.
Efekt działania Chlorchinaldin o smaku czarn. porzeczki (Opakowanie: 20 )Efekt działania:
Chlorchinaldin o smaku czarn. porzeczki (Opakowanie: 20 ) zawiera chlorochinaldol – substancję o…

14.93 

Zastosowanie Vigantoletten Max 2000 j.m. kapsułki (Opakowanie: 120 )Vigantoletten Max 2000 j.m. kapsułki (Opakowanie: 120 ) to suplement diety zawierający wysoką dawkę witaminy D3, która wspiera odporność organizmu i przyczynia się do utrzymania zdrowych kości i zębów.

Witamina D3 2000 jednostek zalecana jest osobom dorosłym w sezonie jesienno-zimowym.
Efekt działania Vigantoletten Max 2000 j.m. kapsułki (Opakowanie: 120 )Vigantoletten Max 2000 j.m. kapsułki (Opakowanie: 120 ) zawiera…

41.94 

Zastosowanie Prezerwatywy NEW CARESS Classic (Opakowanie: 3 )Prezerwatywy NEW CARESS Classic (Opakowanie: 3 ) to klasyczne prezerwatywy o prostym kształcie i gładkiej powierzchni. Zapewniają bezpieczeństwo i przyjemne doznania w trakcie zbliżenia. Zmniejszają także suchość pochwy i ułatwiają stosunek.Efekt działania Prezerwatywy NEW CARESS Classic (Opakowanie: 3 )Prezerwatywy NEW CARESS Classic (Opakowanie: 3 ) to produkt wykonany z naturalnej gumy lateksowej, która jest wyjątkowo odporna na działanie…

3.14 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief