Konsultacja merytoryczna:

Augmentin ES

Augmentin ES jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia.

Augmentin ES zawiera dwa różne leki: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do grupy leków zwanych “penicylinami”, których działanie niekiedy może być zahamowane (unieczynnienie). Drugi działający składnik (kwas klawulanowy) przeciwdziała temu unieczynnieniu.

Augmentin ES jest stosowany u niemowląt i dzieci w leczeniu następujących zakażeń:
• zakażenia ucha środkowego
• zakażenia płuc.

Jaki jest skład Augmentin ES, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są amoksycylina i kwas klawulanowy.
Każdy mililitr sporządzonej zawiesiny doustnej zawiera amoksycylinę trójwodną w ilości odpowiadającej 120 mg amoksycyliny i potasu klawulanian w ilości odpowiadającej 8,58 mg kwasu klawulanowego.

Inne składniki to: aspartam (E951), guma ksantanowa, krzemu dwutlenek, krzemionka
koloidalna bezwodna, karboksymetyloceluloza sodowa i aromat truskawkowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Augmentin ES – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci o masie ciała 40 kg i więcej
• Ta zawiesina nie jest zwykle zalecana do stosowania u dorosłych i dzieci o masie ciała równej lub większej niż 40 kg. Należy zwrócić się po poradę do lekarza prowadzącego lub farmaceuty.

Dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg
Wszystkie dawki są ustalane w zależności od masy ciała dziecka w kilogramach.
• Lekarz prowadzący doradzi jaką dawkę leku Augmentin należy podać dziecku.
• Do opakowania leku dołączona jest plastikowa łyżka miarowa. Należy jej użyć, aby podać dziecku właściwą dawkę.
• Zwykle stosowana dawka – (90 mg + 6,4 mg) na każdy kilogram masy ciała na dobę, podawane w dwóch podzielonych dawkach.

Lek Augmentin ES nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent przyjął większą dawkę leku Augmentin niż zalecana, mogą wystąpić takie objawy jak podrażnienie żołądka i jelit (nudności, wymioty lub biegunka) lub drgawki. Należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym tak szybko jak to tylko możliwe. Należy mieć ze sobą tekturowe opakowanie po leku, aby je pokazać lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Augmentin ES – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Augmentin ES w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza prowadzącego lub farmaceutę jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi
piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Augmentin ES – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Augmentin ES, (600 mg + 42,9 mg)/5 ml, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Amoksycylina + kwas klawulanowy)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 116 razy

Rozmiar plku 194.28 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Augmentin ES m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Augmentin ES, (600 mg + 42,9 mg)/5 ml, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Amoksycylina + kwas klawulanowy)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 70 razy

Rozmiar plku 164.50 KB

Cena - ile kosztuje Augmentin ES?

Cena Augmentin ES i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Augmentin ES.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Augmentin ES? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
6.39 

Zastosowanie Cewitan Witamina C 1000 mg tabletki (Opakowanie: 15 )Cewitan Witamina C 1000 mg tabletki (Opakowanie: 15 ) to suplement diety dostarczający do organizmu witaminę C w formie kwasu L-askorbinowego, która wpływa na wzmocnienie układu odpornościowego.

Preparat przeznaczony jest dla…

28.76 

Zastosowanie Erdomed Muko 225 mg proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Opakowanie: 20 )Erdomed Muko 225 mg proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Opakowanie: 20 ) to lek mukolityczny, który stosuje się pomocniczo w terapii przewlekłych i ostrych chorób dróg oddechowych (…

239.59 

Zastosowanie Orthomol Vital F ampułki + kapsułki (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Vital F to preparat na zmęczenie, który przeznaczony jest dla kobiet obciążonych długotrwałym stresem, wyczerpanych, co spowodowane może być niedoborem składników…

43.67 

Zastosowanie CeraVe nawilżający krem do skóry suchej (Opakowanie: 340 g)CeraVe nawilżający krem do skóry suchej (Opakowanie: 340 g) to nawilżający krem przeznaczony zarówno do skóry twarzy, jak i całego ciał…

11.48 

Zastosowanie Stoperan 2 mg kapsułki twarde (Opakowanie: 18 )Stoperan 2 mg kapsułki twarde (Opakowanie: 18 ) to skuteczny lek na biegunkę, który można przyjmować w przebiegu biegunek o pochodzeniu innym niż bakteryjne, przy przy dolegliwości ostrej i przewlekłej, wynikają…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief