Konsultacja merytoryczna:

Anagrelid Aurovitas

Lek Anagrelid Aurovitas zawiera substancję czynną anagrelid. Anagrelid Aurovitas to lek, który hamuje rozwój płytek krwi. Lek ten ogranicza liczbę płytek krwi wytwarzanych przez szpik kostny, co prowadzi do zmniejszenia liczby płytek krwi we krwi do bardziej prawidłowej wartości. Z tego względu jest stosowany w leczeniu pacjentów z nadpłytkowością samoistną.

Nadpłytkowość samoistna to choroba, która występuje, gdy szpik kostny wytwarza zbyt dużą liczbę komórek krwi znanych jako płytki krwi. Duża liczba płytek krwi we krwi może prowadzić do ciężkich zaburzeń krążenia i krzepnięcia krwi.

Jaki jest skład Anagrelid Aurovitas, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest anagrelid. Jedna kapsułka zawiera 0,5 mg anagrelidu w postaci anagrelidu chlorowodorku jednowodnego.

Pozostałe składniki to:
Zawartość kapsułki: laktoza jednowodna (200M), celuloza mikrokrystaliczna (PH 101), kroskarmeloza sodowa, hydroksypropylceluloza i magnezu stearynian.
Otoczka kapsułki: żelatyna, żelaza tlenek czarny (E 172) i tytanu dwutlenek (E 171).
Tusz: szelak, żelaza tlenek czarny (E 172) i potasu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Anagrelid Aurovitas – jak stosować ten lek?

Lek Anagrelid Aurovitas należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ilość leku Anagrelid Aurovitas przyjmowana przez poszczególnych pacjentów może być różna i zależy od stanu pacjenta. Lekarz przepisze pacjentowi odpowiednią dla niego dawkę.

Zwykle dawka początkowa leku Anagrelid Aurovitas wynosi 1 mg. Aby przyjąć tę dawkę, pacjent będzie stosował jedną kapsułkę 0,5 mg dwa razy na dobę przez co najmniej tydzień. Po upływie tego czasu lekarz może zwiększyć lub zmniejszyć liczbę przyjmowanych kapsułek, aby ustalić najbardziej odpowiednią dawkę, która umożliwi skutecznie leczenie pacjenta.

Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Nie rozgniatać kapsułek ani nie rozpuszczać ich zawartości w płynach. K

Nie należy przyjmować więcej kapsułek niż zalecił lekarz.

Lekarz zleci regularne wykonywanie badań krwi pacjenta, aby ustalić, czy przyjmowany lek jest skuteczny oraz czy wątroba i nerki pracują prawidłowo.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej dawki leku Anagrelid Aurovitas niż zalecona lub przyjęcia leku przez inną osobę, należy niezwłocznie powiadomić o tym lekarza lub farmaceutę. Należy pokazać opakowanie leku Anagrelid Aurovitas.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anagrelid Aurovitas – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki można przyjmować z posiłkiem, po posiłku lub na pusty żołądek. Najlepiej przyjmować kapsułkę (kapsułki) codziennie o tej samej porze.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anagrelid Aurovitas w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, podejrzewa że może być w ciąży lub planuje zajść w ciążę, powinna poinformować o tym lekarza przed zastosowaniem tego leku. Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować leku Anagrelid Aurovitas. Kobiety, które mogą zajść w ciążę, powinny stosować skuteczne środki antykoncepcyjne w okresie przyjmowania leku Anagrelid Aurovitas. Porady odnośnie metod antykoncepcji może udzielić lekarz.

Nie należy stosować leku Anagrelid Aurovitas w okresie karmienia piersią. Jeśli pacjentka stosuje lek Anagrelid Aurovitas powinna zaprzestać karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

U niektórych pacjentów stosujących lek Anagrelid Aurovitas występowały zawroty głowy. W razie wystąpienia zawrotów głowy nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Ulotka Anagrelid Aurovitas – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Anagrelid Aurovitas, 0,5 mg, kapsułki, twarde (Anagrelidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 583.25 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anagrelid Aurovitas m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Anagrelid Aurovitas, 0,5 mg, kapsułki, twarde (Anagrelidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 584.67 KB

Cena - ile kosztuje Anagrelid Aurovitas?

Cena Anagrelid Aurovitas i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Anagrelid Aurovitas.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anagrelid Aurovitas? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Maść Linomag 200 mg/g (Opakowanie: 30 g)Maść Linomag 200 mg/g (Opakowanie: 30 g) jest maścią, która wspomaga leczenie chorób skórnych i podrażnień. Doskonale radzi sobie z odparzeniami i zapobiega utracie wody przez skórę.

Zielony Linomag przyspiesza proces gojenia się ran i chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Preparat jest całkowicie bezpieczny i delikatny. Nadaje się nawet dla osób cierpią…

9.99 

Zastosowanie Mollers Forte z tranem kapsułki (Opakowanie: 112 )Mollers Forte z tranem kapsułki (Opakowanie: 112 ) to suplement diety z tranem, który dostarcza dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3.

Tran Mollers - kapsułki wspomagają odporność oraz funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Wspierają również prawidłowe widzenie oraz pracę mózgu.Efekt działania Mollers Forte z tranem kapsułki (Opakowanie: 112 )Mollers Forte 112 zawiera tłuszcz z wątroby…

21.38 

Zastosowanie La Roche Posay Płyn micelarny Ultra do skóry reaktywnej (Opakowanie: 400 ml)La Roche Posay Płyn micelarny Ultra do skóry reaktywnej (Opakowanie: 400 ml) zapobiega zaczerwienieniu i napięciu podczas usuwania makijażu.
Technologia micelowa umożliwia szczególnie delikatne oczyszczanie i usuwanie makijażu bez konieczności mocnego pocierania o skórę.
Zawarta w La Roche Posay Płyn micelarny Ultra do skóry reaktywnej (Opakowanie: 400…

76.99 

Lacalut sensitive Zahnbürste (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

11.99 

Zastosowanie Septolete ultra pastylki (Opakowanie: 16 )Septolete ultra pastylki (Opakowanie: 16 ) jest lekiem przeciwzapalnym, przeciwbólowym i odkażające do stosowania miejscowego w jamie ustnej w leczeniu podrażnienia gardła, jamy ustnej i dziąseł, w zapaleniu dziąseł, gardła i krtani.
Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli po 3 dniach leczenia nie nastąpiła poprawa lub jeśli pacjent czuje się gorzej.
Efekt działania Septolete…

18.93 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief