Anagrelid Nordic

Anagrelid Nordic stosowany jest w celu zmniejszenia zwiększonej liczby płytek (trombocytów) u pacjentów z nadpłytkowością samoistną, która występuje, gdy organizm wytwarza zbyt wiele płytek krwi. Duże zwiększenie liczby płytek krwi może powodować problemy z układem krążeniem krwi (zaburzenia krążenia) i krzepnięciem krwi. Zmniejszenie liczby płytek zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń.

Jaki jest skład Anagrelid Nordic, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest anagrelid.

Anagrelid Nordic, 0,5 mg: Każda tabletka zawiera 0,5 mg anagrelidu (w postaci anagrelidu chlorowodorku jednowodnego)


Anagrelid Nordic, 0,75 mg: Każda tabletka zawiera 0,75 mg anagrelidu (w postaci anagrelidu chlorowodorku jednowodnego)


Anagrelid Nordic, 1 mg: Każda tabletka zawiera 1 mg anagrelidu (w postaci anagrelidu chlorowodorku jednowodnego)

Pozostałe składniki to: laktoza bezwodna, powidon (K30), krospowidon (typ B), celuloza mikrokrystaliczna i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Anagrelid Nordic – jak stosować ten lek?

Dorośli
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Lekarz ustali najodpowiedniejszą dawkę dla każdego pacjenta.

Zwykle stosowana dawka początkowa leku Anagrelid Nordic wynosi od 0,5 mg do 1 mg raz na dobę, przez co najmniej tydzień. Po upływie tego okresu lekarz może zwiększyć lub zmniejszyć liczbę przyjmowanych tabletek, aby ustalić najodpowiedniejszą dawkę dla pacjenta, która umożliwi najskuteczniejsze leczenie. Maksymalna dawka wynosi 5 mg na dobę.

Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Nie należy przyjmować więcej tabletek niż zalecił lekarz.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Ponieważ doświadczenie dotyczące stosowania leku Anagrelid Nordic u dzieci i młodzieży jest ograniczone, nie należy stosować tego leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Pacjenci z zaburzeniami wątroby lub nerek
Jeśli pacjent ma chorobę wątroby lub nerek, lekarz prowadzący zdecyduje, czy pacjent może być leczony lekiem Anagrelid Nordic.

Sposób podawania
Tabletki leku Anagrelid Nordic należy przyjmować popijać odpowiednią ilością płynu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zażycia większej dawki leku Anagrelid Nordic niż zalecona lub zażycia leku przez inną osobę należy niezwłocznie powiadomić o tym lekarza lub farmaceutę. Należy pokazać opakowanie leku Anagrelid Nordic. Duże dawki leku mogą prowadzić do zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi, z towarzyszącymi zawrotami głowy, wymiotami i zaburzeniami rytmu serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anagrelid Nordic – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm opóźnia wchłanianie leku Anagrelid Nordic, ale nie zmienia istotnie jego siły oddziaływania na organizm. Nie wolno pić soku grejpfrutowego, ponieważ może to wydłużyć czas usuwania leku z organizmu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anagrelid Nordic w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna powiedzieć o tym lekarzowi. Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować leku Anagrelid Nordic. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczne środki antykoncepcyjne w okresie przyjmowania leku Anagrelid Nordic.

Jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią dziecko, powinna powiedzieć o tym lekarzowi. Nie należy stosować leku Anagrelid Nordic w okresie karmienia piersią. Pacjentka powinna zaprzestać karmienia piersią, jeśli stosuje Anagrelid Nordic.

Ulotka Anagrelid Nordic – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Anagrelid Nordic, 0,5 mg. 0,75 mg, 1 mg, tabletki (Anagrelid)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anagrelid Nordic m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Anagrelid Nordic, 0,5 mg. 0,75 mg, 1 mg, tabletki (Anagrelid)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Anagrelid Nordic - forum pacjentów

Stosujesz Anagrelid Nordic? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz