Podmiot odpowiedzialny | |
Kod ATC | |
Procedura | |
Substancja | Ibuprofen, Pseudoefedryna |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Advil Zatoki Sprint?
Co to jest lek Advil Zatoki Sprint
Lek Advil Zatoki Sprint zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedrynę.
• Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Łagodzi ból i obniża wysoką temperaturę ciała (gorączkę).
• Pseudoefedryna należy do grupy leków powodujących obkurczenie naczyń krwionośnych. Pomaga oczyścić drogi nosowe i zmniejsza niedrożność nosa.
W jakim celu stosuje się lek Advil Zatoki Sprint
Lek Advil Zatoki Sprint stosuje się w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból głowy, wysoka temperatura (gorączka), ból gardła, bóle oraz zatkany nos u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 15 lat.
Lek należy stosować wyłącznie wtedy, gdy jednocześnie występuje zablokowany nos z bólem głowy i wysoką temperaturą. Leku nie należy stosować, jeżeli występuje tylko jeden z wyżej wymienionych objawów.
Jaki jest skład Advil Zatoki Sprint, jakie substancje zawiera?
Substancjami czynnymi leku są ibuprofen 200 mg i pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg.
• Pozostałe składniki to:
– Płynne wypełnienie: potasu wodorotlenek, makrogol 600, woda oczyszczona.
– Kapsułka żelatynowa: sorbitol ciekły częściowo odwodniony, żelatyna, woda oczyszczona, czarny tusz drukarski [makrogol 400, poliwinylowy octanoftalan, glikol propylenowy, tlenek żelaza czarny (E172)].
– Substancje stosowane pomocniczo w procesie wytwarzania: lecytyna sojowa, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.
Dawkowanie preparatu Advil Zatoki Sprint – jak stosować ten lek?
Dorośli i i młodzież w wieku powyżej 15 lat
Zalecana dawka
• Zalecana dawka to 1 kapsułka przyjmowana co 4 do 6 godzin.
• W razie wystąpienia nasilonych objawów można przyjąć jednocześnie 2 kapsułki leku.
• Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek w ciągu 24 godzin.
Sposób stosowania
Kapsułki należy połknąć w całości, popijając dużą szklanką wody.
Czas stosowania
Leku nie należy stosować dłużej niż przez 5 dni.
• Lek jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Należy przyjmować najmniejszą dawkę w najkrótszym czasie niezbędnym do złagodzenia objawów.
• Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz poinformuje pacjenta o tym, czy dalsze przyjmowanie tego leku jest bezpieczne dla pacjenta.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku Advil Zatoki Sprint lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala, aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy w takim przypadku podjąć. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.
Objawy mogą obejmować nudności, bóle żołądka, wymioty (mogą występować ślady krwi), bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientacja i oczopląs. Po przyjęciu dużej dawki występowała senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Advil Zatoki Sprint – czy mogę spożywać alkohol?
Brak odrębnych zaleceń.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Advil Zatoki Sprint w okresie ciąży i karmienia piersią?
• Leku Advil Zatoki Sprint nie należy przyjmować w okresie ciąży lub karmienia piersią.
• Jeżeli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Prowadzenie pojazdów
Po zażyciu leku Advil Zatoki Sprint pacjent może odczuwać zawroty głowy, nietypowe bóle głowy, zaburzenia widzenia lub słuchu, w tym mogą wystąpić omamy wzrokowe lub słuchowe. W takiej sytuacji nie należy prowadzić pojazdów, nie należy jeździć na rowerze ani obsługiwać jakichkolwiek innych maszyn lub narzędzi.
Ulotka Advil Zatoki Sprint – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Advil Zatoki Sprint przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Advil Zatoki Sprint m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Źródła / bibliografia:
- RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Dostępność Advil Zatoki Sprint w najbliższej aptece
Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.
Opinie o Advil Zatoki Sprint - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń
Stosujesz Advil Zatoki Sprint? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.
Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.