Abiraterone Exeltis

Abiraterone Exeltis to lek, który zawiera substancję czynną znaną jako octan abirateronu. Jest on stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka gruczołu krokowego, który przerzucił się na inne części ciała. Działanie leku polega na hamowaniu produkcji testosteronu w organizmie, co może spowolnić rozwój choroby. Jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Abiraterone Exeltis. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Abiraterone Exeltis zawiera substancję czynną nazywaną octanem abirateronu. Jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka gruczołu krokowego z przerzutami do innych części ciała. Lek Abiraterone Exeltis hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie; to może spowolnić rozwój raka gruczołu krokowego – prostaty.
W przypadku stosowania leku Abiraterone Exeltis we wczesnym etapie choroby reagującej na terapię hormonalną, jest on podawany razem z leczeniem zmniejszającym stężenie testosteronu (leczenie supresją androgenową).

W trakcie stosowania tego leku, lekarz zaleci także stosowanie innego leku o nazwie prednizon lub prednizolon. Ma to na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia nadciśnienia tętniczego, gromadzenia zbyt dużej ilości wody w organizmie (zastoju płynów) lub zmniejszenia stężenia potasu we krwi.

Jaki jest skład Abiraterone Exeltis, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną jest octan abirateronu. Każda tabletka zawiera 500 mg octanu abirateronu.
– Pozostałe składniki to:

kroskarmeloza sodowa; sodu laurylosiarczan; hypromeloza 2910; celuloza mikrokrystaliczna (krzemowana); krzemionka koloidalna bezwodna; laktoza jednowodna; magnezu stearynian.

Otoczka tabletki zawiera alkohol poliwinylowy; tytanu dwutlenek (E 171); makrogol 3350; talk; żelaza tlenek źółty (E 172); żelaza tlenek czerwony (E 172); żelaza tlenek czarny (E 172).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Abiraterone Exeltis – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jaką dawkę należy stosować
Zalecana dawka to 1000 mg (dwie tabletki) raz na dobę.

Przyjmowanie leku Abiraterone Exeltis
Lek należy przyjmować doustnie.

Leku Abiraterone Exeltis nie należy przyjmować razem z jedzeniem.

Lek Abiraterone Exeltis należy przyjmować co najmniej jedną godzinę przed lub co najmniej dwie godziny po jedzeniu.

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Tabletek nie należy rozkruszać.

Lek Abiraterone Exeltis przyjmuje się razem z lekiem o nazwie prednizon lub prednizolon.
Należy przyjmować prednizon lub prednizolon zgodnie z zaleceniami lekarza.

Prednizon lub prednizolon należy przyjmować codziennie podczas stosowania leku Abiraterone Exeltis.

Dawka stosowanego prednizonu lub prednizolonu może być zmieniona w razie nagłej konieczności. Lekarz poinformuje pacjenta, jeśli będzie konieczna zmiana dawki przyjmowanego prednizonu lub prednizolonu. Nie należy przerywać zażywania prednizonu lub prednizolonu bez konsultacji z lekarzem.


Lekarz może przepisać także inne leki pacjentowi, który przyjmuje lek Abiraterone Exeltis i prednizon lub prednizolon.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zastosuje więcej leku niż powinien, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Abiraterone Exeltis – czy mogę spożywać alkohol?

– Tego leku nie wolno zażywać razem z jedzeniem.
– Zażycie leku Abiraterone Exeltis z jedzeniem może spowodować wystąpienie działań niepożądanych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Abiraterone Exeltis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Abiraterone Exeltis nie stosuje się u kobiet.
– Lek może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku, jeśli jest przyjmowany przez kobietę w ciąży.

– Kobiety, które są w ciąży lub mogą być w ciąży, powinny stosować rękawiczki ochronne, gdy muszą dotykać lub przygotować lek Abiraterone Exeltis.

– Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą, która może zajść w ciążę, należy używać prezerwatywy razem z inną skuteczną metodą antykoncepcji.

– Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą będącą w ciąży, należy używać prezerwatywy, by chronić nienarodzone dziecko.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Abiraterone Exeltis

Exeltis Poland Sp. z o.o.

Ulotka Abiraterone Exeltis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Abiraterone Exeltis przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Abiraterone Exeltis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Abiraterone Exeltis w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Abiraterone Exeltis

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Abiraterone Exeltis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Abiraterone Exeltis. Podziel się doświadczeniami na forum.